Reklama

Reklama

Yimou Zhang

Yimou Zhang

nar. 02.04.1950 (71 let)
Xi'an, Shaanxi, Čína

Biografie (2)

Yimou Zhang se narodil roku 1951 v rodině, která sympatizovala s dříve vládnoucí Činskou národní stranou Kuomintag – ta byla v občanské válce poražena koumunisty. Celá jeho rodina byla vystavena posměchu a opovržení, Zhang proto zažil poněkud problematické dětství. Za kulturní revoluce, která začala v roce 1966, odešel ze střední školy pracovat na farmu.Po revoluci se začal věnovat fotografování, řada jeho snímků byla publikována v časopisech. Pak se rozhodl… (více)

Videa (3)

Z natáčení 2 - Matt Damon, Willem Dafoe, Yimou Zhang, Kenny Lin, Xuan Huang, Pedro Pascal

Zajímavosti (5)

Lady of the Dynasty (2015)

  • Vůbec od okamžiku, kdy se v tisku objevily zprávy o připravovaném natáčení snímku, což bylo v roce 2009, byla s režijním postem spojována i taková jména, jako jsou Zhang Yimou, v jehož kreativní mysli zrodilo se tolik dnes již kultovních čínských historických snímků, Tian Zhuangzhuang, který proslavil se snímky The Warrior And The Wolf z roku 2009 nebo snímkem Li Lianying: The Imperial Eunuch z roku 1991. K těmto jménům se v pozdější fázi příprav připojilo dokonce i jméno zahraniční, a to jihokorejského režiséra Jae-young Kwak, v jehož tvůrčích spárech uvízlo hned několik velmi dobře hodnocených snímků, jako například Windstruck z roku 2004 nebo My Mighty Princess z roku 2008. Jak se ale později ukázalo, dokonce ani on si nerozuměl s čínskými výkonnými zástupci celého projektu, jejichž pohled na filmové ztvárnění života tehdejších obyvatel mocné čínské říše Tang, byl docela odlišný. S dalšími průtahy se od stále jen rozpracovaného projektu, který dokonce neměl pevně stanovený ani oficiální název, odvraceli dokonce již i samotní herci. Z původně avizovaných hereckých tváří se projektu vzdali Leehom Wang, čínsko-americký zpěvák a herec, kterého mohli diváci vidět v roli generála v dobrodružném historickém snímku z roku 2010 Little Big Soldier. Nebo japonský herec Šun Oguri, který měl původně ztvárnit původního manžela překrásné a půvabné Fan Bingbing, tedy samotné Yang Guifei, hlavní postavy celého milostného komplotu. Jedinou postavou, která se v obsazení objevovala od samotného začátku, tak zůstala právě půvabná Fan Bingbing, která se v identické roli objevila již v divácky poměrně úspěšné v třicetidílné televizní sérii Da Tang Fu Rong Yuan z roku 2007, na jejíž úkor dokonce později herečka prohlásila: „V televizním zpracování jsem stejnou roli již ztvárnila, a bylo to úžasné. V té době jsem měla pocit, že dostat podobnou filmovou nabídku, vzala bych ji snad za jakýchkoliv podmínek." (Conspi)

Klan létajících dýk (2004)

  • Väčšia časť filmu sa nakrúcala v ukrajinských východných Karpatoch v regióne Huculščyna (Гуцульщина). Miesto si vybral režisér snímku Zhang Yimou. (Sunwheel)

Galerie (29)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Kameraman

Filmy
1987

Lao jing

1986

Da yue bing

1984

Žlutá země

1982

Hong xiang

Producent

Ovládací panel

Fanklub

(312)

Reklama

Reklama