foto

Anthony Rapp

  • nar. 26.10.1971 (45 let)
    Joliet, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Anthony Dean Rapp se narodil 26. října 1971 ve státě Illinois; jeho rodiče se rozvedli, když mu byly pouhé tři roky. Byl vychován matkou spolu se starším bratrem Adamem Rappem (dnes dramatik, novelista a filmař) a sestřenicí Rachel. První zkušenost s herectvím okusil v devíti letech, kdy účinkoval na Broadwayi ve hře The Little Prince and the Aviator (Malý princ a pilot), která však byla po šestnácti představeních zrušena. První šanci ve filmu dostal v roce 1987 ve snímku NOČNÍ DOBRODRUŽSVÍ režiséra Chrise Columba. Přibližně ve stejné době dostudoval Joliet West High School a New York University v oboru film. Poté se v následujících letech objevil ve větších či menších rolích v řadě dalších filmů a rozvíjel svou kariéru divadelního herce na Broadwayi.

Roku 1996 představil Jonathan Larson svůj muzikál Rent a Anthony Rapp byl obsazen do své nejznámnější role jako filmař Mark Cohen. Rent byl roku 2005 převeden na filmová plátna a Rapp se tak znovu ocitl pod režisérskou taktovkou Chrise Columba, když v BOHÉMECH zopakoval svůj divadelní výkon. Éra RENTu odstartovala změny i v Anthonyho osobním životě - v roce 1997 mu zemřela matka. Své pocity z uplynulých let vyjádřil v knize Without You: A Memoir of Love, Loss, and the Musical Rent (Bez tebe: Vzpomínka na lásku, ztrátu a muzikál Rent), která vyšla v říjnu 2006. Kromě herecké a spisovatelské dráhy zabrodil ještě do vod sólové hudby se svým albem Look Around (Rozhlédni se kolem).

Rapp sám sebe a svou sexuální orientaci charakterizuje jako "queer" a zabývá se právy gay, lesbických, bisexuálních a transgender menšin. V roce 2009 se chystá spolu s Adamem Pascalem, svým divadelním a filmovým kolegou, na turné s posledními představeními Rentu a zároveň pracuje na "one-man show" podle své knihy.

veronika "Wendy" hasalová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace