Reklama

Reklama

Mark Rylance

nar. 18.01.1960 (61 let)
Ashford, Kent, Anglie, Velká Británie

Biografie (1)

David Mark Rylance Waters narozený 18. ledna 1960 v Ashfordu, Kentu ve Velké Británii Davidovi a Anne učitelům angličtiny, je anglický herec, divadelní režisér a dramatik. Jako herec našel úspěch na jevišti i na filmovém plátně.V roce 1962, když mu byly dva roky, se rodiče přestěhovali do Connecticutu ve Spojených státech. V roce 1969 do Wisconsinu, kde jeho otec učil angličtinu na prestižní přípravné škole The University School of Milwaukee. Rylance později… (více)

Videa (4)

Zajímavosti (10)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

  • Wade (Tye Sheridan) řekne Ogdenovi (Simon Pegg), že byl Hallidayův (Mark Rylance) „Rosebud“ („Poupě“). Je to odkaz na film Občan Kane z roku 1941 (narozdíl od většiny ostatních referencí, které jsou z 80. let), kde toto slovo vyřkne hned na začátku filmu bohatý, ale opuštěný Kane těsně před svou smrtí a postavy ve filmu pátrají po tom, jaký mělo význam. Význam tohoto slova filmové postavy nikdy neodhalí, ale pozorný divák v úplném závěru filmu ano, a je to důležité pro pochopení smyslu celého filmu i dané reference v Ready Player One. Zajímavostí na druhou pak je nejen to, že se jedná vlastně o odkaz na starý filmový easter egg, ale hlavně to, že Rosebud je zároveň název světoznámého drahokamy zdobeného smaltovaného velikonočního vajíčka (tedy slavný easter egg) vyrobeného roku 1895 jako první dar ruského cara Mikuláše II pro Alexandru Fjodorovnu. A aby toho ještě nebylo málo, tak skutečný Rosebud z filmu Občas Kane vlastní ve své sbírce režisér snímku Ready Player One Steven Spielberg. (Sidarius)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

  • Všechny úkoly vedoucí ke klíčům jsou ve filmu oproti knižní předloze změněny, ovšem na konci filmu, kdy se Parzival (Tye Sheridan) ocitne v pokoji Jamese Hallidaye (Mark Rylance) z osmdesátých let, je možné postřehnout tři odkazy související s původními eastereggy z knižní předlohy, a to plakát ke hře „Joust“, jež v knize souvisí s první indicií. Jeden z Hallidayových počítačů je IMSAI 8080, který používá i Matthew Broderick ve Válečných hrách (1983), což vede k získání druhého klíče a plakát z alba 2112 kapely Rush, který odkazuje na třetí knižní úkol. (Bertramm)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

  • Knižní James Halliday (Mark Rylance) si představoval, že hráči (gunteři) budou spolupracovat – k odemčení třetí brány jsou v knize potřeba nikoliv tři klíče získané jednotlivcem, ale tři třetí klíče třech hráčů. (Romula88)

Galerie (102)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(25)

Reklama

Reklama