foto

Maciej Stuhr

  • nar. 23.6.1975 (43 let)
    Krakov, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Maciej Stuhr je synem známého herce a režiséra Jerzyho Stuhra. I přesto ho ale herectví příliš nezajímalo, i přesto že už za sebou pár rolí měl (debutoval rolí Piotrka v televizním filmu DEKALOG X) chtěl studovat psychologii, kterou také roku 1999 úspěšně vystudoval na Uniwersytetu Jagiellońském. Při studiu psychologie jej ale herectví přeci jen zlákalo a ihned po jeho dokončení nastoupil na PWST v Krakově, obor herectví. Rok po jejím dokončení (dokončil 2003) se stal hercem v divadle Teatr Dramatyczny v Krakově, kde působil až do roku 2008. Poté přešel do divadla Nowy Teatr ve Varšavě, kde působí dodnes.

Je znám svými parodiemi jiných herců, parodoval například Grzegorze Turnaua, Stanisława Soyku, Gustawa Holoubka i Mariusze Makse Kolonka. Může za to i jeho dokonalá polština, díky které byl oceněn titulem Mistrz Mowy Polskiej (Mistr polské mluvy) a roku 2008 se stal Honorowym Ambasadorem Polszczyzny (Čestný velvyslanec polštiny).

Kabaret Po Żarcie, jehož je spoluzakladatelem získal ještě v době jeho studií psychologie dva roky po sobě (96 a 97) první cenu na festivalu PaKA-Przegląd Kabaretów Amatorskich (Přehled amatérských kabaretů). Maciej byl také dvakrát nominován na cenu Orzel, polskou obdobu například Českého lva, za nejlepší vedlejší roli (2002-PŘEDJAŘÍ) a nejlepší hlavní mužská role (2009-33 SCENY Z ZYCIA).

V roce 2006 společně se Sophií Marceau prováděl galavečerem Evropských filmových cen ve Varšavě. Je ženatý s herečkou a modelkou Samantou Janas a v roce 2000 se jejich rodina rozrostla o dceru Matyldu.

Martin "Caelos" Skuřok

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace