foto

Rupert Sanders

  • nar. 16.3.1971 (49 let)
    Westminster, Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Rupert Sanders se stal díky jedinečné vyváženosti výpravné podívané a propracovaných detailů jedním z nejvyhledávanějších režisérů komerčních reklam. Krátce po vstupu do MJZ v roce 2005, natočil výpravnou reklamu “Joy,” představující Xbox 360. Za tuto a další reklamu “Made to Perfection” získal nominaci pro nejlepší reklamu (Directors Guild of America (DGA) Award nomination for Outstanding Directorial Achievement in Commercials), což je poctu pro každého režiséra, obzvláště někoho, kdo je na začátku své kariéry.

V roce 2008 pokračoval Sanders ve svém úspěchu získáním cen Clio, Andy, Addy, AICP a D&AD, plus ocenění na mezinárodním festivalu kreativity v Cannes za reklamu Halo 3 a práci pro Pumu, Nike, Nokii, Sears a Toyotu. Reklama Halo 3 “Believe” byla mimo jiné zařazena mezi deset nejlepších reklam desetiletí. Společnost pro vizuální efekty (The Visual Effects Society (VES)) zaznamenala Sandersův umělecký přínos k vývoji počítačově generovaných efektů a ocenila jeho produkční společnost New Deal Studios nominací pro Nejlepší modely a miniatury v televizním programu a reklamě. Stejný rok získal druhou nominaci DGA za reklamy pro společnosti Travelers Insurance (“Delivery”), Nike Jordan Brand (“Clock Tower”) a Monster.com (“Legs”).

V roce 2009 natočil ambiciózní projekt, kdy pomocí jednoho záběru natočil taneční extravaganza pro Pumu (“L.I.F.T.”). Tato reklama měla regulérní znaky hraného filmu. Stejný rok režíroval další epickou reklamu “The Spark” pro Adidas a spot pro Nike Jordan Brand “Field Generals.” Sanders za to získal svoji třetí DGA Award nominaci.

V roce 2010 získal za spolupráci s firmou Xbox na Halo 3: ODST (“The Life”) čtyři ceny AICP Awards a čtyři Clios. Na mezinárodním festivalu kreativity v Cannes získala reklama “The Life” Zlatého lva za kinematografii, Stříbrného lva za režii a Bronzového lva v kategorii Zábava. Dalšího Bronzového lva získal Sanders za střih reklamy pro Nike Jordan Brand (“Break to Build/Slap”). Do nominací v této kategorii byla zahrnuta i jeho reklama “Captivity” na X-Men: Origins.

Bontonfilm

Režijní filmografie

Filmy

2019 Juliet, The
2017 Ghost in the Shell
2012 Sněhurka a lovec
2010 Black Hole
2004 D-minus

TV seriály

2021 Foundation (TV seriál)

Hudební videoklipy

2010 How to Destroy Angels - The Space in Between (hudební videoklip)

Scenáristická filmografie

Filmy

2010 Black Hole

Fanoušci tvůrce