foto

Aneurin Barnard

  • nar. 8.5.1987 (31 let)
    Ogwr, Mid Glamorgan, Wales, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Aneurin Barnard je britský filmový, seriálový a divadelní herec. Jeho mateřským jazykem je velština. Svou první televizní roli získal už v patnácti letech, divadelní kariéru začal na střední škole. Je absolventem konzervatoře Royal Welsh College of Music & Drama.

Je také nadaným zpěvákem, v roce 2002 se hlásil s velšskou písničkou do soutěže Eurovize a jeho divadelní kariéra zahrnuje mimo jiné role v muzikálech „Zpívání v dešti“, „West Side Story“ a především pak hlavní roli Melchiora Gabora v muzikálu „Spring Awakening“, za kterou získal v roce 2010 cenu Laurence Oliviera.

Ve filmovém světě se poprvé Aneurin prosadil v roce 2011 v historickém válečném filmu Ironclad. Ve stejném roce hrál ve filmovém muzikálu Hunky Dory, který se odehrává v 70. letech a Aneurin zde zpívá písně Davida Bowieho či Electric Light Orchestra. Ve filmu z produkce BBC We'll Take Manhattan (2012) ztvárnil legendárního módního fotografa časopisu Vogue Davida Baileyho, jeho múzu, módní ikonu Jean Shrimpton si zahrála Karen Gillan. Nejvíc mu sluší role v historických kostýmních filmech a seriálech jako je Vojna a mír (od r. 2016), Skandální život Lady Worsleyové (2015) anebo Bílá královna (od r. 2013), kde mu připadla výrazná role Richarda, vévody z Gloucesteru, pozdějšího krále Richarda III.

Rok 2017 byl pro Aneurina Barnarda pracovně velmi zajímavý, zahrál si Mozarta ve filmu Mezihra v Praze, policejního konstábla v seriálu SS-GB, který se odehrává v alternativním světě, kde nacisté vyhráli Bitvu o Británii a francouzského vojáka ve válečném velkofilmu Christophera Nolana, Dunkerk.

V dubnu 2017 se Aneurin oženil se svou dlouholetou přítelkyní Lucy.

Kačka "kackulka" Svobodová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace