foto

Peter Craig

  • nar. 10.11.1969 (50 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Peter Craig je americký spisovatel románů a scenárista známý především díky svým temným komiksovým románům, ve kterých řeší hroutící se vztah otce a dítěte.

Craig vyrůstal v jižní Kalifornii a Oregonu. Nyní žije v Portlandu, Oregon. Je synem herečky Sally Field  a Steva Craiga. V roce 2008 se podruhé oženil, z prvního manželství má dvě dcery. Má jednoho bratra, dva nevlastní bratry a jednu nevlastní sestru. Jeho bratr John Craig je skladatelem a hudebníkem, další bratr Eli Craig  je scenárista a režisér.

Craigův první román THE MARTINIT SHOT (1998) zachycuje vztah bývalé akční filmové hvězdy Charlieho Westa a jeho dvou dětí. Tento román vyhrál literární ocenění - The Michener-Copernicus Fellowship. Jeho druhý román, HOT PLAST (2004) vykresluje složitý vztah mezi podvodníkem Jerrym Swiftem a jeho geniálním synem, kdy oba dva jsou přitahováni ke stejné ženě. Jeho nejnovější román BLOOD FATHER (2005) vypráví o stárnoucím motorkáři Johnu Linkovi a jeho bezohledné dospívající dceři, která byla zatčena v protidrogovém zátahu.

Jako scenárista se podílel na snímku Bena Afflecka – MĚSTO (2010), kde jako předloha posloužil román Chucka Hogana – PRINCE OF THIEVES. Sony Pictures si ho také najal, aby napsal scénář pro nadcházející BAD BOYS III.

Veronika "wertcha" Jiříková

Scenáristická filmografie

Spisovatelská filmografie

Filmy

2016 Ve jménu krve - kniha

Producentská filmografie

Filmy

2016 Ve jménu krve

Herecká filmografie

Filmy

1988 Spokojenost
1978 Hooper