Království (2007)

Lehce povrchní zásah FBI do vyšetřování bomby Arabáčů v jejich zemi na rezervaci Amíků.. Špatné to nebylo, ale dobré také ne.. Prostě jeden tuctovej biják o terorismu s celkem příjemným obsazením ;-)

Na život a na smrt (2013)

Příběh, který tu byl už tisíckrát, ale to ztvárnění mě dostalo.. Neuvěřitelné záběry jak z National Geographic.. Navíc celkem surové k hlavním protagonistům.. Navíc mě filmy "americká armáda se taky splete" baví čím dál tím víc ;-)

Evidence (2013)

Chápu, že jsou točeny horory, na které nejsou peníze a vyjde z toho laciné céčko.. Nechápu, že očividně peníze na horor jsou, ale vyleze z jejich tvorby takováhle zoufalost.. Hodně prkenní vyšetřovatelé naleznou na místě masakru několik video záznamů, které společně s divákem analyzují.. 2/3 filmu tedy probíhá na poškozených záznamech, které jsou navíc ze 4 různých nahrávacích zařízení, takže časová posloupnost brzo splývá.. Největší lekačky jsou, když místo vyústění napínavé situace skočí na obrazovce poškozená páska nebo se začne trhat obraz.. Závěrečná pointa je celkem dobře vymyšlená, ovšem tvůrci ten film natolik zprznili, že vyzní pěkně blbě.. Achjo, já chci nějakej pěknej horor :-(

Hounddog (2007)

Wow, tak tohle mi teda sakra sedlo! Podle mě jeden nejlepších filmů, ve kterém se Dakota Fanning objevila.. Hned vedle filmů "Tajný život včel" a "Jmenuji se Sam".. Příběh je zasazen do velmi vidláckého Jihu, kde žije asi ta nejvidláčtější rodinka v Americe. Věřící babička tvrdá jak kámen, looserovský otec s násilnickými sklony a dívka, co roste jako dříví v lese, přátelí se s chlapci a černochy.. Je to přesně jeden z těch melancholicky provoněných příběhů létem, kdy z poklidného tempa sadisticky vystoupí krutá událost a zasáhne hlavní hrdiny.. Sem tam jsou nejasné určité události a ve scénáři zejí mezery, ale i přesto je tenhle film opravdu geniální.. A protkanej Elvisem :-) Scéna, kdy kámoš černoch učí Dakotu jak vyplnit prázdné místo v srdci fakt brutálně silná.. Až slza ukápla.. Pro Hollywood asi omyl, ale pro mě skvost :-)

Neznámý svůdce (2007)

Až na velkou překombinovanost mi tenhle odlehčený thriller více než sedl.. Kombinace herců Bruce Willis a Giovanni Ribisi byla dobrá kombinace a Halle Berry to taky hrálo dobře ;-) Pravdou je, že má pomalejší tempo, ale nic akčního tu slíbeno nebylo, tak moc nechápu podprůměrné hodnocení..

Requiem za sen (2000)

Začátek filmu mě silně nudil.. Zvláštní režií, nemastnými neslanými hereckými výkony, ale od půlky naštěstí nadešel zvrat a zejména trio režie+kamera+střih nabralo grandiózní tempo, které silně podporovala až téměř psychotronní hudba ;-) Opravdu silně emotivní film o osudech čtyřech osamělých, bolavých a zejména závislých lidech..

Papírový hrdina (2009)

Sjíždím filmografii Emmy Stone.. Podivínský pán se spisovatelským blokem a mladá dívka, která má za sebou těžkou minulost, spolu navážou přátelský vztah hlavně díky problémům s imaginárními přáteli a tím, že jejich emocionální mentalita je na stejné úrovni.. Celkem nudný příběh na zajímavé téma.. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc.. Na Emmě celý film stojí a leží..

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Asi nejsem pravá cílovka pro tento druh seriálů.. Homosexualita mi rozhodně nevadí, což se nedá říct o ortodoxním náboženství.. I přes kvalitní obsazení, vydařené herecké výkony a zajímavou režii jsem se díky tématice nedostala dál než k druhému dílu..

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Na jedničce se mi líbilo zapojení historické části děje.. Ve dvojce tahle stránka chybí.. Dvojka je temnější, akčnější, vtipnější navíc máme povedený protipól Captaina Americy :-) Rozhodně se mi líbila vyspělá technika (auto, lodě), konspirační teorie celkem ušla, trošku mi chyběl moment překvapení, protože většina zápletek a akcí je dopředu lehce odhadnutelná.. Třešničkou na dortu bylo doplnění kladných postav o okřídleného sympaťáka Anthony Mackie a šéfa projektu Roberta Redforda.. Jak už to bývá u komiksáků - nad pár věcma nesmí člověk přemejšlet (proč třeba necinknout zbytku party Starkovi, Thorovi a Hulkovi, aby dorazili píchout kámošům v nouzi atd.) Hezky otevřené pro další pokračování :-) Celkový dojem = za mě dobrý :-D

Lovci stínů (2007)

Námět na film velmi nadějný, morální pointa výborná, skvělé herecké obsazení, bohužel bez jakékoliv lepší přidané hodnoty, takže sklouzává do průměru.. Já jsem se nad jejich amatérským počínáním při stínání válečných zločinců v čele se zkrachovalým alkoholikem bavila :-)