Jack Ryan: V utajení (2014)

Celkem koukatelná akčárna na ruském území, která má spoustu trhlin v příběhu.. Hlavní roli zastává nesympatický "seriálový herec" Chris Pine a překvapivě se ve vedlejších rolích objeví i velmi zvučná jména - Kevin Costner a Kenneth Branagh.. Tenhle film se přesně hodí, když chce člověk relaxovat u pohyblivých obrázků bez zapojení mozku ;-)

Herkules: Zrození legendy (2014)

Naprosto imbecilní herecké obsazení sestavené za samých nesympatických céčkových herců, ale to by se ještě překousnout dalo.. Nejde ani tak o herecký projev jako o vytváření obrazů (něco na způsob "300").. Trikově něco dobré (model města) a něco hodně špatné (lev).. Dějově naprosto příšerné.. Vycucané mýtické dějiny z prstu - to i seriály "Xena" a "Hercules" byly hodnotnější! První část filmu Hercules skáče mílovými skoky, ale jinak mu každej nafackuje, druhá část je fyzicky hodnotnější.. Ztráta času :-/

Ukradené léto (2002)

Další letní příběh z amerického kontinentu tentokrát se zaměřuje na dětské hrdiny opačného vyznání - chudý zdravý katolík vs. bohatý nemocný žid.. Bohužel je ve filmu velký důraz na handrkující se rodiče a chlapeckému přátelství se tolik nevěnuje, takže nakonec mi přijde celý příběh prázdnější, než by měl být..

Salton Sea (2002)

Už vůbec nevím, proč jsem si naplánovala na tenhle snímek kouknout, ale zjistila jsem, že jsem ho už jednou viděla.. Val Kilmer je tu ještě koukatelný, příběh se dá ohodnotit jako průměrný televizní thriller a pointa mě rozhodně neurazila..

Nickyho rodina (2011)

Doják jak bejk.. Zkrátka bez komentáře.. Kolika let se tenhle obdivuhodný člověk bude muset ještě dožít, aby mu konečně dali Nobelovku?

Cokoliv (2003)

Další Woody Allen, který mi nesedl.. Ačkoliv hlavní postavy hráli moji oblíbení herci, tak jejich role byly natolik nesympatické a protivné, že jsem si je zkrátka vůbec neužila.. Hodně roztěkané a labilní.. Na můj vkus příliš bizarní, ukecané a afektované..

Koleje osudu (2013)

Škoda podružné režie, ale jinak supersilné téma o nelidskosti a odpuštění.. II. světová válka trošku jinak a menší sonda do japonských zajateckých táborů, kde se sadismus mohl rovnat fašistům.. Nicole Kidman pouze dělá křoví jako vždy výbornému anglánovi tělem i duší Colinu Firthovi.. Přidala bych trošku násilí (divák je v dnešní době otrkán a na sadistickej film je ho málo) a přidala více detailů ze vztahu Lomax a nová paní Lomaxová.. Rozhodně to stálo za natočení, protože se mi další slepá část dějin odkryla ;-)

Dům z písku a mlhy (2003)

Stačilo by sáhnout pro nekvalitních hercích a ze skvělého filmu by se rázem stal podprůměrný béčkový.. Takhle i přes lehce neuvěřitelný příběh je vše relativně uvěřitelné a dramatické ;-) Zajímavý námět, ale naštěstí majetek nestavím na nejvyšší příčky svého prioritního žebříčku, takže by se mi stát nemohl.. Ale na zamyšlenou proč ne ;-)

Frankenstein (1994)

Až na krajně nesympatického Kennetha Branagha v hlavní roli se jedná o vydařenou adaptaci klasické literatury.. ;-) Závěr je poněkud zdlouhavý a spíš nudí, než že by dramaticky gradoval..

Památkáři (2014)

Rozhodně velmi zajímavé téma, výborné herecké obsazení (Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman aj.) a skvělá výprava (zejména rekvizity musely stát velkej balík).. Bohužel s Clooneyho režijní tvorbou mám prostě problém.. Oceňuji jeho volbu témat, ale prostě to pro mě nemá hloubku, vyzní to na prázdno a veškerý potenciál jde do kopru.. Není to jinak ani v "Památkářích".. Přijde mi, že se tam vlastně ty dvě hoďky nic neděje, i když se tam toho odehraje spoustu.. Bez většího napětí, emotivních situací nebo překvapení.. Trošku se ztrácím v hlavní a vedlejší linii.. Možná i ten scénář by chtěl nějakou tu úpravičku.. Fandím mu, ale zatím mě zkrátka o tom, že je dobrý režisér nepřesvědčil :-(