Já, Frankenstein (2014)

Čekala jsem něco ve stylu "Van Helsinga", ale tohle byla spíš hodně blbě nepovedená parodie na "Buffy - Přemožitelku upírů".. Příběh začíná v okamžiku přesně tam, kde tradiční Frankenstein končí.. A co přijde dál je naprostá ujeťárna, kdy mezi sebou bojují andělé a démoni a Frankenstein se plácá mezi nima.. Navíc obsadit Aarona Eckharta do této role bylo dost mimo (navíc když jeho jizvy spíš připomínají, že se pořezal při holení).. Přemýšlím, jestli si tohle céčko dokáže najít svou cílovou skupinu..

Godzilla (2014)

Po dlouhé době jsme se vydala do IMAXu na trikovou smršť ;-) Jelikož mám moc ráda vtipem nasáklou Godzillu z 98, tak jsem doufala, že uvidím něco ve stejném duchu.. Opak byl bohužel pravdou a kdyby ty bestie ve filmu tak nevřeštěly, tak snad hodím i šlofíka.. Důležité na tomhle filmu byla pravděpodobně recyklace animovaných "postaviček" příšerek z "Pacific Rim", takže základní kostra příběhu byla postavena na boji oblud a demolici měst. Jakýkoliv další příběh "lidských" hrdinů byla jen hodně nepovedená omáčka.. Aaron Taylor-Johnson se mi rozhodně líbil víc jako joudovský pokus o superhrdinu ve filmu "Kick-Ass" než testosteronem a steroidy nadopovaný vojcl mimo službu.. Jediná sranda ve filmu byla asi ta, když lidičky stříleli z obyčejných zbraní na 100 metrová monstra, schovávali se s rozsvícenou baterkou, hlavní hrdina se obludám vždycky připlete do cesty, i když nemají stejné cíle apod. Kdyby tvůrci filmu natočili raději dvouhodinový zápas příšer bez protivné, nudné, nerealistické a stupidní omáčky, tak by myslím udělali lépe.. Třeba něco ve stylu putování s dinosaury.. Tohle totiž vzniklo pouze za účelem přihřát si polívčičku v době, kdy táhnou gigantické potvory - a ve spojení se slavným jménem to může hodit pořádnej balík..

Příběh kmotra (2013)

Žádnej šlágr teda.. Hodně to celé zachraňoval Ondřej Vetchý, kterému herecky věřím takřka všechno (kromě sexu teda).. Hezky polopaticky vysvětleno, kterak banda vyčůránků se silnými žaludky k hromadám bankovek přišla.. Kdyby to býval miniseriál ČT a trošku víc by se to téma rozvedlo a přeobsadil se Vaculík, tak by to byla i celkem vkusná podívaná ;-)

Město Ember (2008)

Trošku nesmyslná zápletka, ale proč ne.. Průměrný fantasy příběh spíš dělaný pro děti než pro dospělé.. Řekla bych, že hodně poplatný době a vznikl pouze proto, aby se hodil žánrem do masového vkusu.. Braková literatura nechává ožít brakový film ;-)

Robocop (2014)

Starý "Robocop" šel tenkrát tak trošku mimo mě - v době jeho vzniku mi byly dva roky a později jsem se k němu už nevrátila - tak jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem nějaký bezcitný akčňák a v tomto ohledu jsem byla silně překvapena, že nový "Robocop" byl spíše o marketingu a politice.. Hlavní hrdina není superman, ale spíše oběť.. Hezký příběh z blízké budoucnosti, který není až tak nereálný.. Na hlavního protagonistu Joela Kinnamana jsem se těšila, protože jsem ho zatím potkala jen v seriálu "The Killing", kde jsem si ho oblíbila a byla jsem zvědavá na jeho herecké výkony v jiné roli.. Na tomto poli jsem byla spíše zklamaná, protože nedostal takový herecký prostor, který bych si představovala.. Na můj vkus měl film dlouhatánský úvod a jádro příběhu nějak moc nikde.. Jako odpich dobrý, ale ráda bych zažila Robocopa více v akci.. Tak třeba nám naservírují nějaké pokračování..

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Vcelku sympatická dvojice si prožívá první středoškolské lásky, vyrovnává se s rodiči a hledá sama sebe.. Rozhodně tenhle filmeček není typickou romantickou komedií, ale spíše odlehčeným sociálním dramatem, jehož ústřední roli hraje alkohol.. Nenudila jsem se, ale celý příběh na mě působil poněkud rozháraným dojmem..

Open Grave (2013)

Po sci-finkách "District 9" a "Europa Report" se tenhle opravdu zajímavý týpek Sharlto Copley objevil v souvislosti s hororem "Open Grave", který jsem nemohla vynechat..Pustila jsem si to s tím, že když to bude sklouzávat k debilitě, tak vypínám, ale nakonec jsem dokoukala s jedním dechem.. Klasické téma o zombících je tu zpracováno velmi netradičním způsobem, který je velmi koukatelný a vysoce záhadný.. Jeden z nejlepších hororů loňského roku!

Pompeje (2014)

Scénář blbej jak noha.. Herci jak z ochotnického divadla.. Malinko to zachraňují efekty a výborné kulisy s kostýmy.. Dalo se z toho vytřískat o hodně, hodně víc a asi bych do děje nemontovala tolik různých témat a akce.. Chvíli jsem přemýšlela, kdo zabil víc lidí, jestli hlavní hrdina nebo Vesuv.. Kdyby to nebylo o Pompejích, tak ničím nezaujme.. A o Pompejích to právě taky moc nebylo :-(

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Super seroš, ale asi ne pro každého :-) Pokud má divák sklon ke komiksům, moderní technologii, joudovství, podivínství a všeobecnému intošství, tak vřele doporučuji :-) Více připomíná geekovské "Přátele" než v komentářích zmiňovaný "IT crowd" :-) Rozhodně doporučuji shlédnout všechny řady postupně - se souvislostmi mnohem vtipnější.. První řada mi přijde nejslabší, ale i tak se mi líbila :-)

Clona (2014) (seriál)

Líbí se mi "umělecké" zpracování - vizuálně se na seroš kouká příjemně.. Škoda Hartla, kterého jsem už delší dobu nikde neviděla :-( A Preiss by měl rozhodně dostat větší roli :-) Vica Kerekes už je pro mě celkem okoukaná a jako Hádkův protipól se mi absolutně nehodí.. Některé případy byly silnější, některé slabší.. Co mi na filmu vadilo hodně je, že se zabývá moderními digitálními technologiemi (foto, video, dron), ale spousta situací, která se kolem těchto hračiček točí by v reálu nemohla dost dobře fungovat (např. focení nabouraného auta uprostřed noci z ruky a bez blesku a ještě stojí fotograf mezi lampou a fotografovaným místem) apod. Seriál by se dal vystihnout příslovím: Nahoře huj a vespod fuj. Daleko před "Kriminálkou Anděl" a hodně vzad za "Případy 1. oddělení"..