Andělé s ocelovým hlasem (2004)

Před produkcí HBO už po několikáté smekám klobouk.. Dokáží vzít "naučné" téma - popsat historickou dobu nebo osobnost - a udělat z něj velmi zajímavé a chytlavé drama, které se opírá o velmi kvalitní herce (v tomto případě herečky).. Vynikající kousek, který zachycuje trnitou cestu k ženskému volebnímu právu v Americe.. Řeknu vám, ty holky měly pořádně pevnou vůli..

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Asi nejsem pravá cílovka pro tento druh seriálů.. Homosexualita mi rozhodně nevadí, což se nedá říct o ortodoxním náboženství.. I přes kvalitní obsazení, vydařené herecké výkony a zajímavou režii jsem se díky tématice nedostala dál než k druhému dílu..

Andělé všedního dne (2014)

Původní knižní předlohu od Viewegha jsem četla – je to asi jeho první pokorný román – jiný Viewegh.. Proto se asi o jeho filmovou adaptaci pokusila právě Alice Nellis, která má také tak trochu jiné, pokorné filmy.. Musím přiznat, že z jejich výsledku jsem mírně rozpačitá.. Silné herecké obsazení Marián Labuda st., Vladimír Javorský, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská aj. nějak nefungovalo.. Přišlo mi, že nehráli, ale jen se tvářili a nahazovali repliky.. Rozhodně jsem od nich očekávala mnohem víc.. Co se týče scénáře, tak i ten mi trošku neseděl.. Andělé tak nějak dějově překáželi a ve filmu se motali.. Celkově jsem se nemohla ponořit do děje a jediné minimum emocí, které ze mě příběh byl schopen dostat, způsobila výborná hudba.

Anděl Páně (2005)

Poslední dobou mám k novodobým českým uvřeštěným a afektovaným pohádkám přímo odpor, tak mi trvalo celých 11 let, než jsem se dokopala pustit všude tolik vychvalovaného "Anděla Páně".. Chyba lávky.. Tahle tuzemská pohádka je více než koukatelná.. Má šarm, vtip, svižné tempo, skvělé obsazení, povedenou muziku a hlavně jí nechybí opravdová pohádková duše.. Opravdu jsem se nejen upřímně zasmála, ale měla zahřát u srdce.. Kostýmy sice nejsou perfektní, ale o tom to přeci není.. ;-) Navnadila mě na pokračování.. Svatá Anna ( Aňa Geislerová) nebo Svatá Veronika (Veronika Žilková) byly obsazeny s vtipem.. Ivan Trojan s Jirkou Dvořákem rozhodně nezklamali.. David Švehlík mi normálně trošku vadí, ale tady má mírně negativní roli, tak se na arogantní hrabátko hodil ;-) Nejsem moc na náboženské motivy, ale tady spíše kouzlo "Anděla Páně" podtrhly..

Anděl Páně 2 (2016)

Pokračování úspěšného bývá většinou prvním krokem k neúspěchu.. Ne ovšem u pohádkového "Anděla Páně 2".. Myslím, že pokračování zdatně obstálo vedle jedničky, ze které se dnes již stává klasika hodná vánočních opakování.. Ústřední dvojice Ivan Trojan a Jiří Dvořák je stále vynikající a nevyvanulá.. Bez mučení přiznávám, že tentokrát mne o čertovský chlup bavil víc i ten Uriáš ;-) Jiří Strach potvrdil, že s pohádkami to prostě umí a dokázal přivést již podruhé k životu humorný a srdečný příběh bez zbytečného pitvoření, vřeštění a přehnaného afektu.. Ač nábožensky laděný "Anděl Páně 2" rozhodně nenudí.. Jiří Strach se v tvorbě našel a je vidět, že se jedná o jeho srdcovou záležitost ;-) Točit dobré pohádky rozhodně není filmařova ostuda, ale velká přednost, dneska už to běžně s nimi jde z kopce.. Oceňuji bohaté hvězdné obsazení, bohatou výpravu, malebné lokace, chytlavý příběh a vtipný scénář.. Za zmínku ještě určitě stojí perfektní záporák Bolek Polívka :-)

Anděl smrti (1998)

Čitělný děj, blbá pointa, ale Denzel hrál dobře..

Andre (1994)

Kdo má rád zvířátka, malé děti a pohnutý příběh, který se zakládá na pravdě, tak je tento snímek správná volba na nedělní odpoledne :-) Hezká podívaná, ale trošku mi tomu chyběla větší dávka kýče, napětí a vyhrocených scéna.. Příjemné béčko a pro děti naprosto ideální :-) Velké plus za atmošku 60. let :-)

Angry Birds ve filmu (2016)

Upřímně jsem si pod značkou "Angry Birds" představovala kapku jiný level.. Vůbec se mi nelíbilo grafické ztvárnění ptáků.. Svět ptáků taky za moc nestál.. Příběh byl primitivní stejně jako použité vtípky.. Děti se tomu v určitém období hlavně kvůli vulgárničkám zasmějí, ale kreativní zábava, kterou mám na animácích ráda tomu absolutně chybí..

Anihilace (2018)

Možná není "Annihilation" jeden z těch silnějších sci-fíček, ale mám hodně ráda Portmanku, takže tak.. Hodně vzdáleně mi to ohraničené a záhadné místo plné duhy připomíná Kingův seriál "Pod kupolí".. Samozřejmě jsou zde patrné náznaky obdobných filmů jako jsou třeba "Příchozí", "Prometheus" nebo Vetřelčí sága.. Ale asi to mělo co dělat s ženským principem hlavních hrdinů.. Začátek mne dostatečně upoutal a pak už jsem se vezla.. Hodně mě bavily flashbacky z Portmančina života před zmizením jejího partnera.. Dávalo to zpočátku příběhu vyšší díl uvěřitelnosti a lidskosti.. Portmanka klasicky pláče (chtělo by to znovu projít všechny její filmy, jestli má vůbec nějakou neplakací roli) a znovu je to uvěřitelné.. Ve vojenském jí to sekne.. Ostatní ženské role nebyly tak výrazné.. Duhový svět byl super.. Pointa s transformací DNA mě bavila hodně a zmutovaní jelínci byli top.. První 2/3 filmu fakt zážitek.. Bohužel ta poslední třetina (od majáku) za moc nestála.. Kdyby se konec ustřihl, tak tvůrci udělají lépe.. Už to bylo nějak moc.. Ale úplně závěrečná objímací scéna tam sedla.. "Annihilation" nebude patřit k těm nejlepším sci-finkám, ale rozhodně patří k těm lepším.. Tedy alespoň za mou diváckou maličkost.. Za mne jako za ženu a milovníka přírody..

Aningaaq (2013)

Tak tenhle nápad se mi opravdu líbí – zachycení paralelního příběhu osudů lidí, kteří se objevili v celovečerním filmu „Gravitace“ jako hlasy ve vysílačce. Pod tíhou osudu kosmonautky v bezradné situaci opuštěné uprostřed vesmíru sílu příběhu tento krátkometrážní snímek jen podtrhuje. Jeho účelem je připomenout si emoce z dané scény ve filmu, tak nevím jak může tento klípek fungovat bez návštěvy kina.. Krásně vypointováno. Žádné lidské drama není příliš malé.