Pod kupolí

(seriál)
Trailer 2
Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Trailer 2

KevSpa

Karty jsou rozdány, hra může začít. Velmi solidní úvodní díl, v němž jsou nám představeni hlavní aktéři i nastalá situace. Teď už nezbývá než čekat, jak se nám to rozjede. Pilot - 80% --- Bylo to jako na houpačce, slabší díly střídaly ty lepší. Jako zábavná letní podívaná ale Under the Dome vcelku obstál. 1. série - 70% ()

Kothy

Zajímavý seriál podle Kingovy předlohy. Taky ho produkuje Steven Spielberg. Děj se odehrává ve městě zvaném Chester's Mill, na které zničehonic spadne obrovská kupole. Nikdo neví, co se děje nebo, co má dělat. A ani vláda to neví. Jsou odříznutí od okolního světa bez jakéhokoli kontaktu. V městečku žije něco přes 2000 obyvatel. Postupně se seznamujeme s jednotlivými postavami. Některé jsou sympatické, jiné méně. Se spoustou z nich se také během seriálu rozloučíme. Nakonec se toho o kupoli a jejím účelu dozvíme celkem hodně. Bohužel zrovna ve městě nejsou žádní hasiči a policistů mají minimum. Občas se pěkně zapotí. Někteří jako například radní Big Jim, se ze situace snaží vytěžit co nejvíc pro prosazení svých cílů. Jeho syn Junior se postaví proti němu. Celkem sympatický je bývalý voják Barbie, který taky ve městě uvízne. Taky Julia je dobrá postava. Vláda dělá různé pokusy. Například do kupole střelí atomovku, ale s ní to ani nehne. Sama se řídí a ovlivňuje lidi uvnitř. 1. série končí celkem otevřeně. 2. série skončila. Některé postavy přibyly, jiné umřely. Spoustu otázek bylo zodpovězeno. Obyvatelé Chester's Mill jsou zase o krůček blíž k cestě ven. Ve 3. sérii město začnou ohrožovat mimozemšťani. Je to fakt ujeté a končí to dost otevřeně. Kvalita šla celkem dolů. Seriál byl bohužel ukončen... "Všichni sledují Simpsony ve filmu." :D ()

Morholt

Situace pod kupolí nebyla vykreslená špatně. Voda dochází, jídlo dochází, lidi se bouří a i v téhle situaci si kdekdo chce přihrát politickou polívčičku a ovládnout zdivočelou lůzu. Dobrý, ale marná sláva, mě to přišlo takové sluníčkové. Postrádal jsem hlavně naléhavost, která se prostě nedostavila. Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. To samé platí i pro mysteriozní nit. Všechno fajn, ale pokud točím podle Kinga, tak to předpokládá nějakou temnotu s hororovými prvky a to se tady nekoná ani náznakem, pokud nepočítám dobu, kdy někdo zhasnul. No a herci zase byli ucházející, ale dokázal bych si představit x lepších představitelů. Za všechny bych jmenoval Mika Vogela, který sice nění špatným hercem, ale na drsňáka, kterého tady představuje, nemá. Pořád jsem měl tendence srovnávat ho s Antony Starrem z Banshee a to nemohl Vogel ustát. A podobně to platí vlastně pro všechny zúčastněné až na Natalii Martinez a Deana Norrise. Ti mi jako jediní absolutně sedli. Ale nedá se říct, že by se casting nepovedl. Jen mohl být lepší. Tak jako celý seriál. 65% ()

Terva

CITÁT - Na tomhle zatraceném místě nikdy nevíš.......... Knihu Pod kopulí od Stephena Kinga jsem četl, a tak jsem zvědav na její filmové zpracování. Naštěstí žádné protahování, ještě se ani nestačíme seznámit z městečkem Chester's Mill a jeho obyvateli a děj se rozjede. CITÁT - Je to nějaký druh neviditelné ohrady...........Něco jako pro psy.......... Obyvatelé Chester Millu začínají svůj první den v Pekle, respektive pod kupolí. Když jsem viděl, že produkci má jak Stephen King tak Steven Spielberg, začal jsem tušit, že to bude velmi dobré. King je zárukou napětí a Spielberg zase zárukou trikové stránky příběhu. Jen dotoho hoši. CITÁT - Jsme v pasti........... Hned na počátku je pár dobrých triků, které sice postupem času slábnou, ale zase je tu stupňující se napětí. CITÁT - Jsme pod kupolí, znamená to, že tu všichni zemřeme................. Malé městečko se zásahem kdoví od kud ještě zmenší. Obyvatelé jsou jako v akváriu. CITÁT - Co budeme dělat až dojde chleba a burákové máslo?............ V pátém díle okolo 35 minuty zazní Skeeter Davisová. Celá ta scéna je síla. Mnoho diváku zcela jistě u této scény uroní slzu. CITÁT - Je to legenda............ Tak a teď už jen očekávat, jak se tvůrci poperou z vyřešením zajímavé a zvláštní situace. V knize to znám a možná ani neočekávám stejný konec, ale nechám se překvapit. CITÁT - Nevědět co bude dál je horší.......... Snad bude pokračování. DRUHÁ ŘADA - Hned úvodní příběh je vlastně dokumentem z natáčení, o hercích a obsazení z náhledem do budoucnosti. Pak se to rozjede. A hned první díl vás vysloveně a doslovně zmagnetizuje. CITÁT - Ještě není pozdě......... Jídlo dochází, lidé začínají šílet. Stephen King a Steven Spielberg nám přichystali čím dál více překvapení. Nové poznatky, nové postavy a nové nebezpečí. Jo, bude i naděje, ale moc si od toho neslibujte, protože se natáčí třetí řada. CITÁT - To není bůh, to je Darwin.......... ()

zbyshek

Shlédnuto 6 dílů a musím říct, že se mohu považovat za fandu tohoto projektu. Už to, že jako předloha tu slouží kniha Stephena Kinga, může znamenat zajímavou podívanou. A já potvrzuji: Je to zajímavá podívaná. Už po pár dílech jsem začal soucítit s postavami a navíc jsem našel své oblíbence, kterým fandím. Nebude to asi překvapením, když moji oblíbenci budou Barbie&Julia. Jinak je to stále všechno zahalené tajemstvím a já se těším, až je postupně hlavní hrdinové budou odkrývat. ()

• Když Joe McAlister připravuje smartphone, že si přehrají nahrávku, je přes jeho pravé rameno záběr na telefon, který má selfie kameru a přední reproduktor na levé straně. Na dalším záběru, detailu telefonu, jsou na druhé straně. (VinceCZ)
  • Dale 'Barbie' Barbara (Mike Vogel) je zobrazen jak jako malý chlapec dělá žlutý obtisk dlaně na červených dveřích, ale hned ve všech dalších záběrech je vidět, že má ruku od červené barvy. (KM Phoenix)
  • Kingova kniha, která čítá více než 1 000 stran, popisuje dění během jednoho týdne. Seriál stanice CBS se tohoto času nedrží, už od desáté epizody týden přesáhne. Producenti poznamenali, že se většina epizod odehrává během jednoho dne. Vaughan řekl, že jejich počínání King podporoval a že se mu líbí odbočky od jeho vlastního příběhu. Vaughan ještě poznamenal, že když poprvé přišli za Kingem s nápadem, že by lidé mohli být pod kupolí uvězněni i několik let, řekl prý, že mohou dosáhnout toho, čeho on nikdy nemohl, a že díky tomu pak může mít seriál jiné zakončení, než jaké bylo v knize. (zbyshek)

Související novinky

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (více)

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

04.12.2012

Když máte knižní hit o síle bezmála tisíc stránek, s filmovou adaptací může být problém. Většinou se materiál do jednoho celovečeráku prostě nevejde. A plánovat filmovou sérii, to je velké riziko.… (více)