poster

Pod kupolí (TV seriál)

 • USA

  Under the Dome

 • Slovensko

  Pod kupolou

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor

USA, 2013 - 2015, 27 h 57 min (Minutáž: 39x45 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez, Britt Robertson, Jolene Purdy, Grace Victoria Cox, Karla Crome, R. Keith Harris, Ned Bellamy, Jeff Fahey, Marg Helgenberger, Leon Rippy, Sherry Stringfield, Stephen King, Samantha Mathis, Dale Raoul, Adam Poole, Michael Rosander, Rochelle Aycoth, Libby Blanton, Zach Hanner, Kwajalyn Brown, Anthony Reynolds, Bryant Prince, Estes Tarver, Bess Rous, Diana Lenska, Joe Montanti, Evan Gamble, Andrew J. West, Kelley Davis, Brody Rose, Derek Roberts, Kevin Sizemore, Crystal Martinez, Ray Stoney, Beth Broderick, John Elvis, Megan Ketch, Nick Basta, Jessejames Locorriere, Katie Garfield, Celia Weston, Dane Northcutt, Gary Weeks, Arianne Martin, Linds Edwards, Jeff Chase, Jimmy Gonzales, Natalie Zea, Mare Winningham, Rey Hernandez, Dwight Yoakam, Samantha Worthen, Brett Cullen, Christopher Matthew Cook, Brian Distance, Max Ehrich, Colin Dennard, Kylie Bunbury, Eriq La Salle, Shane Callahan, Frank Whaley, Gia Mantegna, Paul McCrane, Allie McCulloch, Roger Floyd, Dann Florek, Lee Spencer, Macsen Lintz, Darrell Rackley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GeusX
  ***

  Zajímavá upoutávka a jména King a Spielberg mne nalákala na tento seriál. Shlédnuta první řada (polovina v češtině, druhá ve slovenštině) a celá druhá řada v angličtině s titulky. Bohužel je to taková nekonečná bublina, trochu mi to nekonečností připomínalo "Záblesk budoucnosti" i když víc cíleno na mladší publikum. Co všechno se odehraje během pár dní a chování obyvatel v městečku mi připadá strašně nevěrohodné a naivní. Většina zápletek by se mohla odehrávat v jakémkoli městečku a vůbec by to nemuselo být pod kupolí. A přidávání dalších postav, aby se děl neustále natahoval mi vadí. Po pravdě ani nevím, proč si stahuji další a další díly. Asi čekám, že přijde něco zajímaveho... Začátek aspiroval na čtyři hvězdy, teď více jak tři nedám ... i když to bylo občas (mám dojem, že více ve druhé řadě) docela napínavé.(19.4.2015)

 • cariada
  ****

  Tak tohle bylo hodně originální, co se týká hlavního námětu. Realizace už poněkud řekněme pokulhávala. V tomhle seriálu víc než kde jinde platí pravidlo"každý chvilku tahá pilku" První dvě série jsem zhltnul během pár dní a byl jsem poměrně spokojený, i když tam bylo spoustu nelogičností, už třeba to jak jim během pár dní dochází jídlo a pod vždyť museli mít doma zásoby, jako má každý a s tím se nechá dobře vystačit nějakou dobu. Nejlepší postava je jednoznačně "velký Jim, ten je neskutečně bezpáteřný a udělá všechno pro svojí potřebu i vraždy. 3 série je prostě úplně jiná než to co jsme dosud mohli sledovat a ty žabomyší války dřív jako by byli zapomenuty a dostaneme úplně jiný level. Dozvíme se podstatu a pravdu o kupoli. Musím říct že první dva díly mě nebavili a musel jsem se docela přemáhat se v tom orientovat, přece jenom jsem se bál že "matrix" bude celou sérii naštěstí nebyl. Tady mě nejvíc bavil velký Jim z kterého se stal dalo by se říct kladný záporák. Velmi mě to připomínalo jiný seriály jako třeba Událost či "V", který,ale skončili v nejlepším což je škoda. Tady se aspoň vyřešila kupole přece jen už pod ní dál pokračovat by asi bylo jen nastavování kaše, Děj už se neměl kam posunout. Škoda že nepokračovali dál bez ní, bylo by to zajímavý jak by to bylo dál, jestli by asi nejspíš vznikla další kupole. Proč když už seriál zruší neexistuje nepsané pravidlo, že natočí ještě třeba dva tři díly, kde prostě příběh uzavřou. Ted něco k nelogičnosti tak třeba hned po nástupu kupole nemají v nemocnici léky ,ale ani personál kde sakra jsou doktoři? Asi nejvíc bije do očí to jak jsou lidi během pár dní naprosto v pořádku a to byli postřeleni a pod, třeba Jim na začátku 3.série je probodnutý prakticky mrtví a hned jak se mu podaří z toho dostat tak je v pořádku, Stejně tak to nesouhlasí časově během tak krátký doby, to prostě není možný. Co se týká tady zmiňovaných chyb v seriálu, tak to žádné chyby nejsou, stačí se podívat třeba na scénu kdy kupole mizí, tak je jasně vidět z jedné strany následky výbuchu. a že je tam vítr proč by nebyl, když je tam pod kupolí mikroklima, tak je tam i vítr.(8.7.2016)

 • PogoJoe
  **

  Hodnotím po 3 dílech, po kterých s tímto TV výtvorem (n. spíš patvarem) končím. Většinou nesympatický casting herců, špatně napsané charaktery, nudný děj, nezájem, co se stane dál. Kniha od Stephena Kinga je vynikající. Její hlavní předností jsou právě bravurně napsané postavy v čele s Velkým Jimem, tak proč sakra tvůrci seriálu ponechali pouze jména a totálně změnili Kingem tak skvěle napsané charaktery postav? Některé dokonce vynechali, aby je nahradili kupříkladu lesbickým párem s dítětem. Z nechutného vychrtlého narkomanského šílence se stane sympatický namakaný černoch, s trochu tlustého kluka se stane protivný malý Indián, a mohl bych pokračovat dál a dál. Nejsem proti změnám v ději, pokud by byly k lepšímu. Je to seriál, a klidně se děj mohl rozšířit. Ale nápady scénáristů jsou tak hloupé a nudné, vše působí chaoticky a všichni jsou tam tak nevýrazní a nesympatičtí, že se na to nedá dívat. Přečtěte si geniální knížku, na tuhle TV slátaninu zapomeňte! (27.9.2014)

 • meave
  **

  Práve som dopozerala posledný diel a premýšľam, prečo som sa nechala oklamať. Najprv som uvažovala, či je v každej komunite tak veľa ľudí postihnutých rôznymi formami idiocie. Potom sa začali chovať normálnejšie, tak som čakala nejaké vychodisko. Neprišlo ale nič. Iba pocit štyroch premárnených večerov. Veľké sklamanie po veľkom očakávaní. Asi to bola chyba.(28.12.2014)

 • ilemas
  *

  Knihu jsem dočetl celou až do úplně debilního konce, Stephen King sice umí dobře psát, ale samé kraviny. Film je mnohem horší a tento seriál až do debilního konce určitě sledovat nebudu. Nechápu, co všichni vidí na knize? Trapárna jako téměř vše co zplodí S.King. To už se raději budu dívat na Pyskatou Hedvu, z které mě také naskakují pupínky.(31.3.2015)

 • - Spoiler: V každém díle zemře minimálně jedna postava. (kery-)

 • - Kingova kniha, která čítá více než 1 000 stran, popisuje dění během jednoho týdne. Seriál stanice CBS se tohoto času nedrží, už od desáté epizody týden přesáhne. Producenti poznamenali, že se většina epizod odehrává během jednoho dne. Vaughan řekl, že jejich počínání King podporoval a že se mu líbí odbočky od jeho vlastního příběhu. Vaughan ještě poznamenal, že když poprvé přišli za Kingem s nápadem, že by lidé mohli být pod kupolí uvězněni i několik let, řekl prý, že mohou dosáhnout toho, čeho on nikdy nemohl, a že díky tomu pak může mít seriál jiné zakončení, než jaké bylo v knize. (zbyshek)

 • - Dale 'Barbie' Barbara (Mike Vogel) je zobrazen jak jako malý chlapec dělá žlutý obtisk dlaně na červených dveřích, ale hned ve všech dalších záběrech je vidět, že má ruku od červené barvy. (KM Phoenix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace