Reklama

Reklama

Pod kupolí

(seriál)
Trailer 2
Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

(více)

Videa (136)

Trailer 2

Recenze (403)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Karty jsou rozdány, hra může začít. Velmi solidní úvodní díl, v němž jsou nám představeni hlavní aktéři i nastalá situace. Teď už nezbývá než čekat, jak se nám to rozjede. Pilot - 80% --- Bylo to jako na houpačce, slabší díly střídaly ty lepší. Jako zábavná letní podívaná ale Under the Dome vcelku obstál. 1. série - 70% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Seriál z pohledu teenagera podobně jako třeba Heuréka – město divů. Je to všechno takové líbivé, plakátové a narozdíl od Heuréky se to snaží být dramatické, ale to je trochu ošemetná věc, do tajů scénáře je vidět jak pod onu příslovečnou kopuli. Podobností je ale víc - nevysvětlitelné jevy, hi-tech technologie, nerdi, jednota místa a času, omezená na lokalitu jednoho maloměsta, dokonce i zástupkyně šerifa města se té z Eureky vizuálně až k neuvěření podobá, a stejné je to s typologií dalších postaviček, například lze komparací zřetelně dojít k televizní autoreflexi mladé teenagerky (dcera šerifa z Eureky a dcera dvou lesbických matek z Chester's Mill). Možná jsem coby divák objevil šablonu, jak vyrobit komerčně úspěšný teenagerský seriál, který se primárně jako teenagerský netváří a je umně maskován mimikry sci-fi. Lost pro mladší a nezkušené... Série 1: 60 % ()

Reklama

Segrestor

všechny recenze uživatele

Mírná spokojenost v rozmezí od flagelantní nadrženosti po katabolismickou nudu. Jinými slovy, hodnota na škále pocitů začínajících u latentní fadese s odklonem k mírné dichotomii připomínající hypnoporod a končící u implementace adorace na úkor konsolidace nonkognitivní determinace, dosahuje aproximace 8 (z 10). Snad v příběhu nedojde k určité interní sociální kohezi dle kognitivně-behaviorální terapie A. Lazaruse, to by čistě patoplastický faktor musel synergicky segregovat a nezbylo by, než společně s Kantem říct, že contra factum non datur argumentum. Ostatně, tak to známe z Wenderse či Jarmusche. Jinak ale budu docela spokojenej parchant, když se to udrží. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

První série pro mě měla velice zajímavou zápletku, uzavření města pod kopuli a práce s uzavřeným ekosystémem má potenciál. Postavy se vyvýjely stejně jako příběh, i když musím uznat, že těch náhod (jenž nejsou náhodami, vím) je tam opravdu hodně. V druhé sezoně se pro mě začal seriál trochu točit v kruhu, kdy se objevují tajemné souvislosti a prochází se nově objevenými místy... mírné zklamání pak v závěru seriál opět zachraňuje mírným řezem v postavách. Bylo na čase a trochu se obávám, zda všechny odpovědi na otázky budou natolik mysteriózní, že i Lost pukne závistí... Dobrá podívaná, ale nesmí být natahována donekonečna... ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Pod kupolí považuji dost možná za Kingovu nejlepší knihu (a to je co říct, protože spotřeboval víc inkoustu než Alois Jirásek), proto jsem se na seriál velmi těšil. O to větší je moje zklamání. Seriál je velmi průměrný, negraduje, ale spíš se rozplizává, a jak je u produkce USA obvyklé, sami tvůrci nevědí, kolik bude mít sezon a dílů, takže vlastně ani gradovat nemůže. Ale nejhorší ze všeho je, že to vůbec není podle Kingovy knihy. S předlohou má seriál (bez přehánění) společné jen dvě věci: 1. - jména některých postav, 2. - je tam kupole. ()

Galerie (482)

Zajímavosti (16)

  • Producenti před produkcí druhé série zmínili, že King vyjádřil zájem napsat jednu epizodu. Do té doby ponechal scénář na Bearovi a Vaughanovi s poznámkou: „Je to vaše dítě, tak si s ním pohrajte“. (zbyshek)
  • U natáčení byl přítomen autor předlohy Stephen King. (Patw)

Související novinky

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je…

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

04.12.2012

Když máte knižní hit o síle bezmála tisíc stránek, s filmovou adaptací může být problém. Většinou se materiál do jednoho celovečeráku prostě nevejde. A plánovat filmovou sérii, to je velké riziko.…

Reklama

Reklama