Ach jo. Hollywoodští družstevníci umí dojit nejen hospodářská zvířata (zejména ta fajnově rozpůlená), ale zvládnou podojit a vydojit až do sucha i kopuli z plexiskla. Ačkoli na ně, coby spoluproducent, dohlížel sám Stephen King, stejně jeho pětihvězdičkový scifi nápad zabili všemi klasickými nešvary seriálů a jako gumu od trenýrek natahovali děj sem i tam. Od kopule ku kopuli. A co hůř, nešikovní scenárističtí řemeslníci mi moji krásnou a nerozbitnou kopuli rozbili! Roztříštili ji na tisíc pitomých kousků. Fritzl Junior čapnul svou Angie Kampusch, neboť jeho tatík kul pikle na plný úvazek a neměl čas na pár výchovných facek a čerstvá, leč neinformovaná vdova ulehla s vrahem svého muže. Kovaného gamblera, abychom to měli pestré. I ostatní vidláci z Chester 's Mill se poctivě seriálově činili. Nereálný, empatický (?!) vymahač pohledávek, teplá diabetička na odpis, tajná továrna na drogy a Roemo s Julií na baterky, coby dva romantici-epileptici. I ten bacil meningokok dostal roli. Užil si i padlý kněz s vraždícím naslouchátkem, který našel z(a)traceného Boha, pročež mu prdlo v hlavě a posléze i v uchu. Znechutil mě nelogicky jednající Big Jim, při svých sviňárnách sympatický pragmatik, při vyhnání syna naopak neskutečný čulibrk. Vyčítal synovi tu zamčenou Angie... a přitom, když ji taťulda našel, osvobodil ji? Cha! Žďuchnul ji zpátky do cely a nechal ji tam! Dtto druhá výčitka. Že synáček, coby policista, odstřelil hajzlíka, vraha chudinky Rose, to je e-e? Tak hlavně že tatík už měl sám na triku vraždu dvou lidí. A pozor, nevinných! Ale svého jediného syna se zřekne. WTF? Velmi uvěřitelné... Shrnuto: Už od druhého dílu mi připadalo, že obyvatelé Chester 's Mill si jen plní své povinnosti seriálových postav a nějakou kopuli nad sebou mají těžce na háku. Chtělo to míň seriálových serepetiček a víc kopule. Sakra víc. Do druhé série už asi nejdu. Nastříkám si teď na kopuli sprejem dveře a vezmu za kliku :-). Už tam byla nuda. Ostatně - kopulovalo-li se pod kopulí či nekopulovalo-li se pod kopulí? Inu, kopulovalo, ale poprvé až v pátém díle...(11.7.2014)

Situace pod kupolí nebyla vykreslená špatně. Voda dochází, jídlo dochází, lidi se bouří a i v téhle situaci si kdekdo chce přihrát politickou polívčičku a ovládnout zdivočelou lůzu. Dobrý, ale marná sláva, mě to přišlo takové sluníčkové. Postrádal jsem hlavně naléhavost, která se prostě nedostavila. Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. To samé platí i pro mysteriozní nit. Všechno fajn, ale pokud točím podle Kinga, tak to předpokládá nějakou temnotu s hororovými prvky a to se tady nekoná ani náznakem, pokud nepočítám dobu, kdy někdo zhasnul. No a herci zase byli ucházející, ale dokázal bych si představit x lepších představitelů. Za všechny bych jmenoval Mika Vogela, který sice nění špatným hercem, ale na drsňáka, kterého tady představuje, nemá. Pořád jsem měl tendence srovnávat ho s Antony Starrem z Banshee a to nemohl Vogel ustát. A podobně to platí vlastně pro všechny zúčastněné až na Natalii Martinez a Deana Norrise. Ti mi jako jediní absolutně sedli. Ale nedá se říct, že by se casting nepovedl. Jen mohl být lepší. Tak jako celý seriál. 65%(16.7.2014)

• 6thSun

Pilot ušel zejména díky tomu, že vše začalo. Už při jeho sledování se ale vkrádala nepříjemná myšlenka, co budou jako řešit dál. Jsou uzavřený, takže nějaký vztahový dramata známý z miliardy jiných sérií? Druhý díl potvrdil, že je tomu skoro přesně tak, plus se logicky řeší nějaký praktický věci podmíněný tou kupolí, ale těch je minimum, to je jenom záštita, aby na to vůbec někdo čuměl. Já rozhodně odpadám.(6.7.2013)

1. série # 65%. Jedna z nejznámějších Kingovo předloh, stavějící na velmi zajímavém námětu o městečku, které je obklopeno tajemnou kopulí. Televizní zpracování sice není špatné, ale s aktuálními 13ti epizodami se mi mnohokrát stalo, že jsem se docela nudil. Podle mého by stačilo epizod 10, přitáhnout uzdu a držet si napínavost, tak jako tomu bylo v poslední dílech, které stály opravdu za to. Nekouká se na to špatně, pořád tam je nějaký důvod, proč ve sledování pokračovat, ale to bohužel nestačí!(29.12.2013)

• meave

Práve som dopozerala posledný diel a premýšľam, prečo som sa nechala oklamať. Najprv som uvažovala, či je v každej komunite tak veľa ľudí postihnutých rôznymi formami idiocie. Potom sa začali chovať normálnejšie, tak som čakala nejaké vychodisko. Neprišlo ale nič. Iba pocit štyroch premárnených večerov. Veľké sklamanie po veľkom očakávaní. Asi to bola chyba.(28.12.2014)

• - Kingova kniha, která čítá více než 1 000 stran, popisuje dění během jednoho týdne. Seriál stanice CBS se tohoto času nedrží, už od desáté epizody týden přesáhne. Producenti poznamenali, že se většina epizod odehrává během jednoho dne. Vaughan řekl, že jejich počínání King podporoval a že se mu líbí odbočky od jeho vlastního příběhu. Vaughan ještě poznamenal, že když poprvé přišli za Kingem s nápadem, že by lidé mohli být pod kupolí uvězněni i několik let, řekl prý, že mohou dosáhnout toho, čeho on nikdy nemohl, a že díky tomu pak může mít seriál jiné zakončení, než jaké bylo v knize. (zbyshek)

• - V páté epizodě je celé okolí spáleno a zničeno bombou, ovšem v dalších dílech je okolí opět nedotčené a nerozenatelné od vnitřku dómu. (fraktal)

• - Seriál sa natáčal na rôznych miestach v Severnej Karolíne. (Laslo)