poster

Pod kupolí (TV seriál)

 • USA

  Under the Dome

 • Slovensko

  Pod kupolou

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor

USA, 2013 - 2015, 27 h 57 min (Minutáž: 39x45 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez, Britt Robertson, Jolene Purdy, Grace Victoria Cox, Karla Crome, R. Keith Harris, Ned Bellamy, Jeff Fahey, Marg Helgenberger, Leon Rippy, Sherry Stringfield, Stephen King, Samantha Mathis, Dale Raoul, Adam Poole, Michael Rosander, Rochelle Aycoth, Libby Blanton, Zach Hanner, Kwajalyn Brown, Anthony Reynolds, Bryant Prince, Estes Tarver, Bess Rous, Diana Lenska, Joe Montanti, Evan Gamble, Andrew J. West, Kelley Davis, Brody Rose, Derek Roberts, Kevin Sizemore, Crystal Martinez, Ray Stoney, Beth Broderick, John Elvis, Megan Ketch, Nick Basta, Jessejames Locorriere, Katie Garfield, Celia Weston, Dane Northcutt, Gary Weeks, Arianne Martin, Linds Edwards, Jeff Chase, Jimmy Gonzales, Natalie Zea, Mare Winningham, Rey Hernandez, Dwight Yoakam, Samantha Worthen, Brett Cullen, Christopher Matthew Cook, Brian Distance, Max Ehrich, Colin Dennard, Kylie Bunbury, Eriq La Salle, Shane Callahan, Frank Whaley, Gia Mantegna, Paul McCrane, Allie McCulloch, Roger Floyd, Dann Florek, Lee Spencer, Macsen Lintz, Darrell Rackley, Zeeko Zaki, Zuri Adele, Jack Champion
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ***

  Dokoukána první řada a na úvod musím říct, že nebýt pod seriálem podepsaní King a Spielberg a vědět, že to má víc jak jednu serii, na seriál bych se nedíval. Námět není vůbec špatný. Provedení je o mnoho tříd horší a snad v každém díle jsem několikrát žasl, co mizerní tvůrci dokáží přehlédnout či ponechat oku diváka. S pocitem toho, že třináctým dílem seriál končí, jsem všechno tohle zvládl překousnout. Najednou otevřený konec a také tu čtu, že závěr třetí řady je ještě otevřenější. To jde??? "Díky" přítelkyni to asi uvidím... tak uvidíme.(27.1.2016)

 • (mOnkey)

  Přiznávám, že Kingovu knihu jsem nečetl především proto, že mi její námět připadal poněkud jalový. A příhodně jako první padne kupoli za oběť právě jalovice (i když troufám si tvrdit, že tohle nebyl záměr, kterým by tvůrci chtěli pomrkat na našince respektive mě samotného : )). Na seriál mě nalákala především účast Deana „Hanka“ Norrise, který na něj zhruba v posledním půl roce systematicky upozorňoval na svém Twitteru a zároveň si krásně dělal legraci sám ze sebe, když tvrdil, že pod kupolí žije velkou část svého života. Pilot mě příjemně překvapil, představil několik postav a jemně načrtnul vztahy mezi nimi. Některé charaktery (přesněji řečeno jeden) mi sice připadají po prvním dílu svým chováním kvůli dosud nevyřčeným motivacím značně mimo (zdravím kolegu s protiatomovým krytem), ale to se dá seriálu s podobným tématem asi odpustit. Nehodlám dělat ukvapené závěry, počkám si na to, jak se bude Under the Dome dál vyvíjet. Na víc jak jednu sezónu to s ním ovšem nevidím, ale nechme se překvapit, americké publikum má občas velice zvláštní vkus, což mi naposled dokázalo prodloužením mimoňského a dle mého velmi nepodařeného Bates Motel.(25.6.2013)

 • Tayen
  ***

  Seriál na motivy jednoho z nových románů Stephena Kinga. Seriál a kniha sdílí společnou zápletku: nad městečko kdesi v Maine se snese průhledná nezničitelná kupole a odřízne tak jeho obyvatele od okolního světa, a ti se musí naučit žít s tím, co mají. Kniha a Seriál mají společných ještě pár charakterů, které ale u seriálu nabyli líbivější a ne tolik vyhraněné podoby.Tím podobnost končí. Zatímco kniha se odehrávala během jednoho týdne, a bylo více vidět, jak policie začíná město řídit, jak obyvatelé zdivočí natolik, že se lidé bojí vyjít na ulici, aby nebyli znásilněni nebo nedostali cihlou, tak seriáloví obyvatelé jsou způsobní, až na pár rabování v obchodě a v baru, na cizí majetek nesahají, poslouchají starostu, společně se modlí a o jakési rebélii a narůstajícím zoufalství si můžete nechat jenom zdát. Zatímco v knize byl každý den kvůli kupoli méně snesitelný, jak zvyšující se nevraživostí mezi lidmi, tak i nedýchatelným vzduchem, který se stává čím dál zatuchlejším a smradlavějším nejen kvůli výfukům aut, tak seriáloví obyvatelé jsou relativně v klidu a řeší si svoje osobní problémy. Seriál jde jinou cestou. Z krutého a občas hnusného trhilleru se stala (až na pár krvavých scén) korektní rodinná podívaná. Zápletka se vyvíjí jiným směrem a dává si pěkně na čas, aby si tvůrci nechali prostor do dalších sérií. Nemá smysl snižovat hodnocení kvůli tomu, že se seriál dost odchyluje od knihy, ale kvůli zbytečných kličkám a natahování. A jestliže seriál začal nadějně a napínavě, tak bohužel pokračuje dlouhou nudnou cestou. Pokud čekáte důstojnou adaptaci Kingova románu, budete zklamaní. A ještě něco: nedořešená první série je pěkná podpásovka, raději si počkejte, až se dotočí další série a dozvíte se rozuzlení aspoň jedné příběhové linie.(27.10.2013)

 • zbyshek
  ***

  Shlédnuto 6 dílů a musím říct, že se mohu považovat za fandu tohoto projektu. Už to, že jako předloha tu slouží kniha Stephena Kinga, může znamenat zajímavou podívanou. A já potvrzuji: Je to zajímavá podívaná. Už po pár dílech jsem začal soucítit s postavami a navíc jsem našel své oblíbence, kterým fandím. Nebude to asi překvapením, když moji oblíbenci budou Barbie&Julia. Jinak je to stále všechno zahalené tajemstvím a já se těším, až je postupně hlavní hrdinové budou odkrývat.(31.7.2013)

 • evilmind
  odpad!

  Hodnocení po první sezoně - až směšně slaboučké. Dějové změny a zkratkovitost naprosto ničí motivaci postav, dokonce ani očekávané epické zobrazení katastrofy při zjevení kupole se nekoná, a je dokonce ještě mnohem komornější než v knize. Klíčová postava Juniora působí neskutečně trapně, a obecně skoro všechny změny oproti knize jsou k horšímu. K tomu nepřispívá ani tragický cast, kromě Deana Norrise je to jako spolek ochotníků. Hodnocení druhé sezony - neskutečná sračka. Knižní předloha dávno zapomenuta, a nastává čas na totální dějový marast. Skoro všechny díly kolísají mezi trapné a hrozně trapné, postavy nemají žádný vývoj a prostě jsou chvíli hodné a chvíli zlé, aniž by to jejich okolí nějak zvlášť vadilo. Mrtví náhodně ožívají a živí vesele korzují z kopule a zpátky. Jako, vážně?(26.6.2013)

 • - U natáčení byl přítomen autor předlohy Stephen King. (Patw)

 • - Kingova kniha, která čítá více než 1 000 stran, popisuje dění během jednoho týdne. Seriál stanice CBS se tohoto času nedrží, už od desáté epizody týden přesáhne. Producenti poznamenali, že se většina epizod odehrává během jednoho dne. Vaughan řekl, že jejich počínání King podporoval a že se mu líbí odbočky od jeho vlastního příběhu. Vaughan ještě poznamenal, že když poprvé přišli za Kingem s nápadem, že by lidé mohli být pod kupolí uvězněni i několik let, řekl prý, že mohou dosáhnout toho, čeho on nikdy nemohl, a že díky tomu pak může mít seriál jiné zakončení, než jaké bylo v knize. (zbyshek)

 • - Seriál má s knižnou predlohou spoločné len mená hrdinov spolu s ich životmi, ďalej názov mesta a fakt, že je tam kupola. (readan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace