Hugo a jeho velký objev (2011)

Měla jsem dost blbý týden a protože je dobré myslet pozitivně, tak jsem se celý ten týden těšila na 11 ti nominacemi poctěného Huga. Ani tohle mi nevyšlo. Celou první hodinu se čeká až se něco stane, aby vám druhou hodinu došlo, že se fakt nestane nic. V polovině jsem chtěla odejít, bylo mi řečeno, že když ten lístek stál tolik, že si to musím vysedět . :-) Strašná nuda. Asi to někdo už rozkecal, v kině bylo asi 15 lidí. Naštěstí nechali titulky, takže se nechytili lidi s dětmi. Jedna hvězda za výtvarno, druhá za vyjímečně perfektní 3D. Jako vzpomínka na filmové začátky je to dost málo.

Marie Antoinetta (2006)

Ještě jsem nezažila, aby mi v nějakém filmu tak děsně vadila hudba. Tím moje oblíbená kostýmová podívaná šla do háje. Nevím proč nebyla zvolena hudba přiměřená renesanci. Hrůza. Jinak kostýmy, Kirsten Dunst , exteríéry i kamera - více než slušné. Dále vše klouže po povrchu , nic není dotažené do konce - vztahy, děti, sex, vše se zaměřuje jen na utrácení a mejdany. Slabé 3*.

Láska je láska (2012)

Neskutečná Aneta Krejčíková, tak nežná, tak krásná a tak dokonale slepá. Kdo čeká uřehtanou komedii na bázi jointa, bude asi zklamán. Ondra Vetchý překvapivě nevadí ve "své" poloze fotbalového nadšence, Stašová snad ani jiná nemůže být - zase jedna variace na její roli v Románu pro ženy. A že stáří je na hovno dokazuje poslední dvojice Balzerová - Nárožný. Jo a ještě super očumovací dědek pana Hrušínského . Tak ten byl super.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První SH byl dobový stylový vtipný . Dvojka to se vzrušením přehání. Zápletku obalil zahlcující nános komplikovaných intrik a triků, které může divák odhalit jen za pomocí Sherlockova vysvětlujícího komentáře, protože film jeho plány prostě dřív neukazuje. Celá ta hyperaktivita tu nepřidává k zábavě nebo napětí jako spíš ke zmatku a únavě. Rvačka natočená zpomaleně, aby mohla demonstrovat Holmesovo analytické myšlení, je zajímavá a originální. Popáté už ne. Hra stínů obsahuje spoustu rvaček, jednu akční scénu v lese rozměrů Zachraňte vojína R. (taky zpomalenou) a málo komediálních epizod. Jedině Sherlockovy převleky mě fakt na celém filmu bavily nejvíc.

Hra o trůny (2011) (seriál)

10 x 60 minut jsem dala během několika dní, tedy spíš nocí. Je třeba si to vychutnat v klidu večer, tma okolo ještě všechno zdůrazní. Nádhera, rozdílnost světů, dračí princezna, která dokázala být daleko silnější než její bratr, krutost , kde nic není nemožné, křiváci a krasavci Lennistrové, kde ten nejkřivější bude nakonec největší trpasličí kladas. Nemůžu se dočkat dospělých draků a bubáků za zdí..

Voda pro slony (2011)

Všechno tady nějak klouže po povrchu. Zadumané pohledy všemi oblíbeného / celkem nevím proč, když byl od počátku mazánek ředitele/ Jocoba, slon byl už vycvičený, ona hned zamilovaná. O vyhazování z vlaku , hospodářské krizi, hladovění, se vedou jen keci nad sklenicemi šampusu, krize sice vrcholí, ale zřejmě někde jinde. Chvílemi i nuda, vypravování starce mi připomínalo Zelenou míly. Už nikdy více.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Film je vysloveně cílený na určitou skupinu divaček. Takže chlapi - nechte jít svoje partnerky s kámoškama. Ve filmu to funguje trochu jinak. Všichni hlavní chlapi přehrávají Ivana Chýlkovou. Začátek je nudný, na spaní a nepřekvapující. Vzbudila mě až La Fabrika s Dykem a od té doby co vlezl Ondra Sokol na plátno mě to dost začalo bavit. On válcuje všechny, prozatím jeho životní role , Kotek taky překvapil. Určitě si to dám za čas ještě jednou a uvidíme, jak to bude vypadat. Zatím dámy vám to doporučuji.

Volání o pomoc (2007)

Nevhodný čas promítání, slunce mi svítí do oken , je lehce po dvanácté, ale hodnocení tady mě dokopalo k TV. Ještě tři hodiny po skončení mám depku jak čepici. Jdu se podívat, kde bych to stáhla, abych to viděla znova. Možná pak přidám pátou. Kdo nezažil takové stavy, nemůže chápat. Stavy, kdy si narazíte na uši sluchátka, aby mozek neslyšel vaše vlastní myšlenky. Síla.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Asi po šestém včerejším shlédnutí musím napsat, že je to pořád NEJ film . Jedna z mých adaptací Kinga - jako Zelená míle. Kultovka , kterou sice v roce vzniku převálcoval Forrest Gump, ale čas ukázal . Jeden z mála filmů, kdy dávám přednost dabingu. Neskutečný Vláďa Dlouhý ve společnosti stejně úsporně hrajícího Tima Robbinsna. Nádhera. Ještě se určitě setkáme. Jo a ještě jsem si stáhla knížku v mp3, prý nejlepší čtená kniha loňského roku - čte pan Kaiser. . Těším se.

Zelená míle (1999)

Po dalším, asi osmém zhlédnutí musím napsat, že King bohužel jiné takhle dobré zpracování zatím nemá. Přidala bych na 6* . Dokonalééééééééééé.