Grandhotel (2006)

Nechápu, jak někdo může vyhodit peníze za film jako je tento, naprosto bez děje, příběhu nebo nějakého většího smyslu. Je to jen změť obrázků, nic víc. Byla by z toho docela dobrá povídka, ale to by se to muselo prostříhat alespoň na třetinu. Pak by vám aspoň možná přišlo, že se tam něco málo děje. Vůbec mě to neoslovilo, a vůbec nic si z toho nepamatuju. Líbit by se to mohlo snad jen milovníkům Liberce.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Po shlédnutí traileru jsem si říkala, že tohle rozhodně vidět nechci. Další americká ptákovina, co bude oslavovat nějaké rádoby hrdiny. Pak se nemožné stalo pravdou - tenhle film skočil do červeného hodnocení, dokonce nad 80%! Na tom už přece musí být něco skvělýho, když to má tolik, to nemůže být jenom americká blbost... Jenže ono je to snad ještě horší, než se zdálo podle traileru, a kde se bere to vysoké hodnocení?? To mi opravdu hlava nebere... Hned od začátku sledujeme jakéhosi chlápka, který se chová tak nějak retardovaně a sociálně dost zaostale, ale přesto je nám celkem jasně dáváno najevo, že tento týpek pro nás má být nějakým vzorem? Pokračování není o nic lepší, spíš horší... chlapec si řekne, že když nesnáší násilí, tak půjde do armády, kde se ovšem nedotkne zbraně a ještě bude slavit šábes... No co na tom, že celou dobu ohrožuje ostatní vojáky, že dost možná někdo schytal kulku, čistě protože tenhle maník nemohl nikoho krýt, a jenom čučel a běhal okolo, zatímco ostatní se snažili pozabíjet co nejvíc japončíků. On přece do ruky zbraň nevezme, on jde jenom do války, aby za něj zabíjeli ostatní, to totiž dává smysl! Ale budiž mu odpuštěno, když pak zachrání přes 70 vojáků, když se ostatní zdekují. To by totiž rozhodně nemohl udělat s řádným armádním výcvikem.... Vůbec by neměl šanci jich zachránit mnohem víc, kdyby tu zbraň v ruce měl... No ale co, zjevně to stačí na to aby si z toho všichni byli totálně na měkko. Díky takovýmhle filmům se mi zdá náboženství čím dál tím komičtější, děkuji.

Hancock (2008)

Nejlepší na tom byl konec a hudba, jinak obyčejný průměr. Nápad je sice dobrej, ale stvárnění mě moc neoslovilo. Sem tam je sice nějaká vtipná scénka, ale není jich moc a ve zbytku filmu se neobjevuje žádná nová myšlenka, nic co by vás překvapilo, zaujalo, téměř žádná akce, žádné tempo, celé je to utahané, díky bohu to ale není moc dlouhé. Vzhledem ke skvělému obsazení jsem od toho čekala trochu více. Tím spíše pak Peter Berg odvedl špatnou práci, když ani Will Smith a Charlize Theron nedokáží 'Hancocka' udělat trochu zajímavým.

Hanna (2011)

Jediné, co se mi líbilo byla úplně počáteční myšlenka genetických úprav lidí. Nikdy bych ale neřekla, že s takovým tématem vznikne něco takového jako Hanna. Naprosto bez dalších nápadů, bez příběhu, sem tam nějaká pitomina a prostor pro herce taky nic moc...

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Snad po roce jdu do kina a čeká mě naprosté zklamání. Když pominu plný sál mlaskajících dětí, co šustí sáčky od popcornu, nedostanu nic jiného než jakousi podivnou splácaninu. Slibům herců, že toto je dozajista ten nejlepší díl, co diváky naprosto dostane, se můžu teď jen smát, ale jen proto, abych nebrečela. Režisér se zjevně nedokázal rozhodnout, jaký žánr filmu přidělit, a tak se jednu chvíli koukáme na výborné efekty (jedna z mála věcí, která stojí za to), hned potom se máme čemusi smát, hned pak zas brečet a všechno se točí pořád dokola, pro mě podivně nesourodě, bez ladu a skladu. Díky bohu už si nepamatuji všechno, co bylo v knize, protože jinak bych se musela nejspíš smát ještě nad tím, jakou parodii z toho udělali. Dokonce i hudba tu stojí oproti předchozím dílům za starou belu. Připadá mi, že Harry ztrácí jiskru, nápad a nikdo netuší jak do dalších dílů vnést nové světlo. A tak musím dát bohužel jen dvě hvězdičky, jednu za ty efekty, a jednu Emmě Watson, protože ta mě tu aspoň trochu překvapila, že se v herectví posouvá dál, narozdíl od ostatních. Tohle je rozhodně zatím nejhorší díl!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Hodnotím čistě z "filmového" hlediska, protože upřímně, knihu jsem přečetla asi před třemi roky za dva dny, a pamatuji si z ní kulové. Nejsem tedy naštvaná na to, kolik věcí je tam jinak, co všechno je vymyšlené, nebo jaké zásadní scény chybí. Oproti předchozím dílům je zde docela chabý soundtrack, co vážně nezaujme. Další důvod ztracené hvězdy je ten, že rozdělení sedmého dílu nepřineslo pouze pozitiva, ale i negativa. Je sice dobré, že je více času a tedy všichni doufají ve věrnější zpracování, protože se nebudou muset tak moc oklešťovat celé kusy knihy, nicméně tento díl mi díky tomu množství času přišel trochu zbytečně natahovaný.

Heavy Metal: Tvrdší než život (2006)

Je to moc dobře udělaný dokument, ze kterého se člověk doví mnohé o heavy metalu. Bohužel, na můj vkus, tam těch informací bylo víc, než by bylo potřeba a dokument je nepřiměřeně dlouhý a o některých věcech se tam mluví až moc dlouho, například o práci ve studiu nebo o dopadu heavy metalu na mládež a vůbec důvodech proč ho mladí poslouchají. Za to musím strhnout jednu hvězdu, jelikož sem tak od tří čtvrtin nebo od půlky pořád čekala, co nového se ještě dovím, ale povětšinou už to byly jen věci, co už tam byly řečené trochu jinak.

Hedvábná cesta (2007)

Naprosto nevyužitý potenciál příběhu. Byla to nuda, nuda a ještě jednou nuda. A co bylo opravdu žalostné, byl herecký výkon Michaela Pitta!

Hezké vstávání (2010)

3,5*. Očekávala jsem standardní americkou komedii, která je přiblblá a rádoby vtipná. Zde jsem se však i doopravdy zasmála a koukat se na Rachel mě asi nikdy neomrzí :o)

Hlava v oblacích (2004)

Nevím úplně proč, ale tenhle snímek mě ve výsledku moc nevzal... Všechno bylo hrozně roztahané a vzájemné vztahy mě také tolik nenadchly, stejně jako jednotlivé charaktery postav... Trochu mi to připomnělo Atonement, také rozvláčný příběh několika lidí a jejich cestách životem, jejich vzájemným křížením i nekřížením... Atonement z takového tématu ale vyšel mnohem mnohem lépe.