Koupili jsme ZOO (2011)

Dobře chutnající limonáda s parádním Damonem a velmi pohodovou atmosférou. Původně myšleno sice jako vánoční film, ale na začátek jara to možná sedne ještě o trochu líp. 80% (Febiofest - 2012)

Hunger Games (2012)

Solidní práce již malinko strhává ke dnu vyložená nedovařenost myšlenky a nedokreslený svět (oboje je v knize určitě dotaženo k dokonalosti - v rámci možností teenagerské literatury samozřejmě). Co ale Hunger Games oproti upírským konkurentům má, jsou charaktery, ne jen figurky jaké najdete všude jinde. I když je film roztažen do úctyhodné stopáže, minimálně mě ani na chvíli nenudil. Tempo je příjemné, děj bez větších logických lapsů a Jennifer Lawrence zachraňuje i ty nejpříšernější repliky ve scénáři. Jako adaptace fikce pro mladé to lépe dopadnout nemohlo. Spokojenost za 70%

Nedotknutelní (2011)

Překvapivě nekorektní humor a minimum patosu. Lepší než prvoplánový Artist. 85%

Zkrat (2011)

Soderbergh tradičně netradiční aneb elegantní thriller, který divákům zasadí tvrdý direkt pokud budou očekávat plnokrevný, agresivní "spy-movie". Za zvuků sedmdesátkové hudby totiž dostanou "jen" slušivou špionážní procházku doplněnou o chytrou hru s divákem, kterou sem tam zpestří dokonale nasnímaná bitka. 70%

Mezi vlky (2011)

Emocionální masakr srovnatelný, co se kulervoucnosti týče, s loňským Drivem. Carnahan netlačí na přetechnizovanou pilu jako obvykle, ale servíruje poctivé "survival drama" s výborně napsanými a zahranými charaktery v čele s lahůdkovým Neesonem. Úvod jak od Malicka, tísnivá atmosféra a vynikající konec. O zdejším hodnocení raději pomlčím. 90%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Možná trochu dlouhý, ale působivý výlet na Mars. Vedle vynikající výpravy a triků překvapivě vyniká i charisma Taylora Kitsche, který sice v trailerech působil maximálně mrtvolně, ale v celovečerní délce to snaživě dohání. Hlavním trumfem je ale fakt, že Carter funguje i ve scénách ve kterých se zdánlivě vůbec nic neděje, přitom scénář není nějakým záchvatem geniality. Jiskření mezi Kitschem a Collins se dostavuje a film tak nestačí nudit, i když by k tomu s horším režijním vedením a herci pravděpodobně došlo (viz. Princ z Persie). 8/10 P.S. Bitka kombinovaná s flashbackem je samozřejmě nejlepší scéna filmu.

Ghost Rider 2 (2011)

Bez božského Cage by to byl čistokrevný odpad. Objektivně je to vlastně odpad i s ním, špatně napsaný, tupě zrežírovaný, hloupě odvyprávěný a absolutně bez snahy ze strany tvůrců, ale Cageovi maniakální kreace jsou tak zvráceně geniální, že se jimi prostě nelze nebavit. A to i když je herecky v kómatu nebo na LSD. 3/10

Žena v černém (2012)

Aby to zapůsobilo, tak to stále dokola používá tu nejlacinější možnou hororovou metodu... lekačku. Ale co naplat, když to přinejmenším na mě fungovalo překvapivě výborně. Atmosférou a gradací jen lehce slabší než loňské Insidious. 80%

Válečný kůň (2011)

Kýč. A? Čekali jste snad o strýčka Stevena na toto téma něco jiného? Pokud přistoupíte na hru plnou patosu nezbývá než žasnout na dokonalou režií, kamerou a kvalitním příběhem, který se sice v druhé polovině poněkud rozpadá na jednotlivé epizody, ale závěrem jak ze Stopařů tomu Spielberg nasadí vynikající tečku. 80%

Tohle je válka! (2012)

"Bros before ho's" platí stále. A především v chemii mezi charaktery a u kvality jednotlivých scén. Reese je totiž mezi nekompromisní dvojkou Pine-Hardy jaksi navrch. Celkově velmi solidní komedie s minimálním obsahem vyloženě vynikajících komediálních scén a vypointovaných dialogů, ale s velmi vysokým faktorem zábavnosti a vyhrocenosti. Chlapské pošťuchování je zde už skoro i zábavnější než u brilantně sehraného Downeyho s Lawem. 7/10