Velmistr (2013)

Parádní skloubení kung-fu řezničiny s vizuálně magickým artem z dílny velmistra Wonga. Lyričtější části mě až do zhruba poslední půlhodiny nechávaly chladným, ale poslední akt je emocionální smršť, kvůli které nakonec sahám i po páté hvězdě. 90%

K zázraku (2012)

Po nějaké době od vidění zůstávají přeci jen o malinko slabší dojmy než u Stromu života. Mallick zůstává svůj a mě ta vizuální dokonalost a myšlenková odvaha stále zatraceně baví. Intimnější a uchopitelnější než Strom, přesto ale nějakým způsobem chladnější. Solidních 80% (Biennale 2012)

Přicházím s deštěm (2009)

Dobrou hodinu a čtvrt jedna z nejlepších existenciálních detektivek všech dob... a ten zbytek už jsem nerozdejchal. Neskutečná atmosféra, parádní audiovizuální složka a solidní herci. O to víc mě mrzí trochu nucená náboženská linka, kdyby si Rain udržel kvalitu a tempo první hodiny, pravděpodobně by putoval do osobního TOPu. 80%

Nevědomí (2013)

Víc hardcore sci-fi než jsem čekal. Překvapivě inteligentní a vizuálně excelentní podívaná, která mele dohromady asi deset post-apo filmů a sci-fi her, ale stejně nějakým zázrakem ve finále funguje. Vyprávění zatraceně kostrbaté, výborní herci ale dokáží prodat i průměrné repliky (Riseborough!). Oba palce nahoru a doufám, že Kosinski nabije takovou energií i třetího Trona. 80%

Pád Bílého domu (2013)

More Die Hard than Die Hard. Jeden z těch filmů, kde se řeže americký drsoň s rádoby děsivým záporákem o osud světa, zatímco na obrovském monitoru ubíhá posledních pár vteřin do kompletní destrukce všeho. Žádná snaha o zbytečnou sofistikovanost a pokoušení se o něco nového, zkrátka jen brutální, patetická, ale zároveň neskonale zábavná hovězina s nasraným Butlerem (v akční poloze zůstane už snad na trvalo), dojemnými záběry na rozstřílenou americkou vlajku a mizernými efekty. Ta pravá legrace začíná ale až ve chvíli, kdy Butlerovi dojde pára, posedne ho duch Johna McClanea a začne se s**t do záporáka takovým způsobem, že z hlavy vyprchá i slabší druhý akt. Jen na ty bitky příště trochu rozsvítit :) 70%

Lesní duch (2013)

Zábavný gore-fest, který však vyplácal velkou většinu nechutností už do našlapaných trailerů a v celku už se mu nedaří tak šokovat. Je to škoda hlavně proto, že kromě toho v podstatě nic nenabízí. Alvarez má špinavý hororový look v malíku, ale budování atmosféry ho zlobí a scénář se drží originálu víc než je zdrávo. Při sledování jedničky jsem byl "po***nej až za ušima", zatímco tady Alvarez používá tak provařené metody lekaček (za tu s lékárničkou by propleskli Raimiho už v osmdesátým prvním), že snad ani jednou nenadskočíte. Evil Dead je tak ve finále pouze přehlídka excelentně zpracovaných gore a splatter momentů (absence digitální krve se cení), která rozhodně pobaví sama o sobě, ale bledne při srovnání s mnohonásobně hrůznějším starším bratrem. 65%

The Collection (2012)

Samo o sobě fajn, ale kouzlo klaustrofobní jedničky je po dvou minutách pryč a Dunstan nedotáhl atmosféru opuštěného hotelu tak daleko, aby to znechutilo podobně jako minule. V rámci žánru nicméně stále nadstandard. 65%

Dovolenkáři (2012)

Kill List hypeuju kudy chodím, ale tohle mi úplně nesedlo. Sympaticky černý a drsný, ale scénáristicky neskutečně bezradný. No nic, Bene, popojedem. 60%

Spring Breakers (2012)

Protivný sprostý holky bez špetky charakteru (záměr nezáměr) a geniální James "BallR" Franco. Ikonický a nezapomenutelný rozhodně, ale že bych "to tam nějak cítil", to se říct nedá. 70%

Vášeň (2012)

Už jen kvůli tý hudbě ze sedmdesátkovýho porna jsem přesvědčen, že to byla De Palmova sofistikovaná parodie. Ale stejně spíš tři. 60%