U-Turn (1997)

Po režijní stránce výborný film, způsobem snímání, střihem i obrazovou postprodukcí podobný Natural born killlers, naneštěstí po dějové stránce to už taková sláva nebyla. Holt kuriózní postavy jsou super věc, ještě aby ale měly co hrát. *** Ennioho si nějak neuvědomuji.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

V roce 2011, ve dvaceti letech, jsem dal jednu hvězdu a napsal toto: Hloupý, bla bla bla dlouhý, nudný a až bla bla neskutečně blablablabla otravně ukecaný bla seriál. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla. V roce 2021, ve třiceti letech, dávám čtyři hvězdy a zatím nepíšu nic víc, než že jsem zatím zhlédl 1 sérii a bavím se.

Suprhrdina (2008)

Překvapivě svěží a vtipná parodie, která si drží i jaké takés tempo. Leslie Nielsen tradičně výborný, pár scén na úrovni Bláznivé střely (sic!). Škoda jen, že "nezbytnou" prdící scénu si tvůrci nedopustili.

Alenka v říši divů (2010)

Proč je to sakra digitálně animovaný? - ne, jinak: Proč je to sakra animovaný tak, jak je? Animace nechtě je zcela přiznaná, nebo naprosto nepostřehnutelná. Tohle je jen nedovařený brambor, umělohmotný polotovar, neburtonovsky nepovedený film, připomínající první trailer na SSaxanu a její Klaxon.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jistě - skvěle natočené, zahrané, výpravné a věrohodné, přesto však ne takové, abych dokázal propadnout davovému šílenství, pobíhat po ulicích a extaticky vyřvávat cosi o nejlepším seriálu všech dob. *** Ok. Po devátém dílů druhé série musím definitivně kapitulovat, vyběhnout na ulici a začít extaticky vyřvávat cosi o nejlepším seriálu této doby přinejmenším. *** A v průběhu třetí série se přestávám ovládat. *** A v průběhu poslední série přestávam ovládat zvracení a vomituji na všechny strany. Příšerná příšernost, nejtrapnější seriálové finále v historii seriálových finále.

Vzkaz (2008) (pořad)

Miloň Čepelka: "Nebrat se příliš vážně."

Říkejte mi Kubrick (2005)

Příšerné. Půl hvězdy za hudbu, půl za obstojný výkon Johna Malkoviche.

Klub rváčů (1999)

Po prvním shlédnutí nemohu říci než: Výborný film.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Důstojné uzavření ságy, jež doprovázela mé dospívání. Přepínaný závěr po devatenácti letech mi nevadil, atmosféra fantastická, nechyběly spád ani napětí, i herecké výkony mě přesvědčily, ovšem rozladila mne po emocionální stránce nezvládnutá smrt Voldemorta, která ve srovnání s některými silnějšími scénami vyznívá jako nedůležitá porážka náhodného prasete. Škoda, uvážíme-li, že scéna, v podstatě kvůli níž bylo natočeno předchozích sedm filmů, je pak taková nijaká, mezi prsty proklouznuvší, nepůsobivá. Za to musím hvězdu srazit. *** Opět se mi potvrdila nebetyčná zbytečnost 3D. Proklet buď ten, kdo tenhle nesmysl vymyslel.

Amadeus (1984)

Nadpozemsky úchvatná hudba v pozemsky úchvatném filmu.