Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zoufale nevyrovnaný seriál. Povedené díly téměř překonávají nepřekonatelné Přátele, v nepovedených je však těžké najít si záminku se pousmát. A naneštěstí, těch druhých stále přibývá... S postupujícím časem se bojím pádu na tříhvězdičkové dno. ... Ne, ten samozřejmě nehorzí, jelikož seirál si udržuje stále alespoň mírně nadprůměrnou míru kvality.

Rekvalifikace (2011) odpad!

Ve srovnání s Mezi námi přáteli méně vtipu, proto jen za čtyři hvězdy. Jinak ovšem pan Štancel stále ukazuje, že stojí za to na jeho film vyrazit třeba až do Modřan.

Zahrádka ráje (1994) (studentský film)

Já, já... Já to asi nepochopil. Ale jinak mám Bohdana Slámu rád.

Nuda v Brně (2003)

Ne, tohle není Československá nová vlna, to je jen hra na ní. Hlavním problémem je, že zatímco neherec snažící se hrát jako herec je vtipný, herec snažící se hrát jako neherec je trapný.

Štěstí (2005)

Štěstí, prchavé a nedosažitelné, se ukrývá v posledním obrazu filmu, v úsměvu Tatiany Wilhelmové jednoucí vlakem kamsi do neznáma a sledující souběžně běžícího psa. Štěstí je nic, štěstí ji šelest, záchvěv, který přichází v těch nejméně předpokládaných a očekávaných chvílích. Štěstí je předznamenáním budoucího utrpení. Úsměv a pak už zas jen a pouze hluk přes pražce do neznáma se ženoucího vlaku.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Dříve jsem si nedokázal představit, že by Simpsonovi skončili. Dnes si to upřímně přeji - hvězda dolů za trapnou nudu posledních dvou sérií kdysi nepřekonatelného seriálu.

Sledge Hammer, policajt s.r.o. (1986) (seriál)

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost.

Hřiště snů (1989)

E.T. mne nerozplakal, Hřiště snů ano.

Avatar (2009)

Předhoďte lidem zapáchající koblihu v postříbřené krabici z trojrozměrného kartonu - zhltnou ji a ještě za to zaplatí. Děkuji, já jdu raději do kouta zvracet. ... Vypadá to - dejme tomu - hezky (ikdyž ani zdaleka ne tak, jak drtivá většina lidí plesá a klesá) - jenže je skutečně toto úkolem a posláním filmu? Nerad bych se dočkal redefinice kinematografie, kdy by se jejím smyslem stalo ukazování "krajinek, ze kterých vystupují zvířátka, a všechno je to moc hezké."

Earth (2007) (TV film)

Nehodnotím, jen oznamuji: Sedmnáctá příčka pro možná esteticky dokonalé, obsahem však nic neříkající (nanejvýš tak lacině agitující) pestrobarevné obrázky? Degradace snahy všech lidí, kteří se snaží natočit skutečný film.Cosi shnilého poletuje vzduchem... a ovlivňuje ekosystém na celé planetě.