Grindhouse: Auto zabiják (2007)

S kámošema taky točíme videa pro radost a pro sebe, že jo, jen nás to místo 67 miionů dolarů stojí 67 korun. Výsledek je stený.

Láska nebeská (2003)

Ve dvaceti jsem to tu radikálně odsoudil, ve třiceti jsem se dojal.

Na cestě (2012)

Ze silné, energické a nespoutané knihy se stal jen zmatený spletenec povrchně řešící povrchně vyhlížející vztahy. Alespoň čestné tři hvězdy zachránil konec, jeden z mála čistě a emotivně působících momentů. Dostat se film do české distribuce, celkové hodnocení by se pohybovalo o deset dvacet procentních bodů níže, neb nečtenář musí být zmaten a nenávratně ztracen.

Cesta do lesa (2012)

Méně agitující a vtipnější, než soudí většina hodnotících. A když už je nějaký světonázor sunut, vyrovná jej názor jiný, nebo přebije vtip. Po Gymplu další Vorlova sonda jistého společenského výseku, jež se sice subjektivitě neubrání (a- Proč by také měla? b- Která se ubrání?), avšak vzhledem k tomu, že rozvrh hermeneutické situace je jednoznačně dán, nárok na "určitou míru objektivity" si činit může. *** Herci přesní. Vadil mi způsob přechodu mezi dílčími subkapitolami (styl "pointa - někdy ne - stmívačka, roztmívačka, jedem dál"), přitom mezi kapitolami (léto, podzim, zima, léto) to šlo lépe. *** Rok v lese (a na vsi). Cyklus úplný, zakončený jarem, Vorel promluvil jako střídmý optimista.

96 hodin: Odplata (2012)

Směšné: způsob provedení odplaty, diletantsví únosců, příjezd na ambasádu, proslovy o historii. Zbytečný směšný film o ničem, pokud tedy mlácení albánskou hlavou o zeď není něco. Těším se na dvě (nebo tři? nevzpomínám si) pokračování.

Total Recall (2012)

Total Recall: film děravý jak Adolfova mrtvola v Quentinových snech. Nudné, naivní, neuvěřitelně ne-uvěřitelné. Jessica Biel nemá co hrát, Colin Farell vlastně taky ne, minimálně se o to nesnaží, a tak Kate Beckingsale celkem snadno kraluje - výkonem i vizáží.

Ve stínu (2012)

Ta očekávání, ach ta očekávání. Událost roku, desetiletí, historie? Ale kdeže. Jen celkem pěkně natočený film, který sice vypadá dobře, jenže a) vizuál by snad neměl být důležitější než příběh, natož pak téma; b) nevypadá to zas tak dobře, abychom pro obrázky, zapomněli na vše ostatní. O nevhodnosti některých herců už tu řeč byla, kriminální linie jak z Big Bena, díry a nelogičnosti ve scénáři, Muchow se nalokal noir hudby tak, že jím pozvracel každou scénu, snad abychom kocovinu sdíleli s ním.

Až vyjde měsíc (2012)

Dobré, vizuálně rozhodně, jenže to je i Avatar, že. Zklamání: jak z filmu, tak z publika v Oku, které se smálo všemu. Nevím, ale záběr do tváře malého mudrlanta mi zas tak bránicotrhačský nepřipadá.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

"Objektivně" nepůvodní stokrát viděná kravina. Tak proč mě to tak bavilo? Snad jsem za stamilionovým nánosem cítil jakýsi Verneovský duch.