V srdci moře (2015)

"V srdci moře" je krásně natočený příběh o věcech dávno minulých, kde ale díky malému důrazu na konflikt kapitána a prvního důstojníka, chybí právě ono v názvu zmiňované srdce.

Jason Bourne (2016)

Jason Bourne is back!!! Tentokráte tu máme celkem obyčejný příběh bez nějakých zvratů - námětově nejlepší je druhý Bourne Supremacy - ale opět tak perfektně natočený, že při akčních scénách tuhne v žilách krev. A i přes fakt, že nová bourneovka ve výsledku nic moc nového nepřináší, přesto tady máme výborný akční snímek, kde poslední minuty finále nám opět připomenou s kým to vlastně máme čest. Matt Damon JE Jason Bourne. Anebo že by to bylo naopak?

Sebevražedný oddíl (2016)

Parta podivných a pořádně zlých týpků, které dohromady spojila potřeba mocných zničit nutné zlo, které ohrožuje jak jinak celý svět. Přestože pestrobarevný a notně ulítlý film působí jako prequel něčeho notně většího co nás v budoucnu ještě čeká, splnil díky skvělému týmu herců a báječného soundtracku moje očekávání. Nutno ale podotknout, že bez skvělých a léta prověřených hudebních fláků by film nebyl čím je. P.S. Viděno ve 3D v českém znění. Jedinou předností dabované verze je přítomnost českých popisů při představení jednotlivých padouchů.

Macbeth (2015)

Shakespeare a Fassbender. Cotillard. Harris...Obraz. Zvuk. Hudba...Vynikající gurmánský zážitek. Doslova filmové hody!.

Den nezávislosti (1996)

Katastrofický sci-fi spektákl funguje dobře i po letech hlavně díky tomu, že se věnuje v první řadě postavám a jejich činům. Hlavním tahounem je Will Smith, který tady baví neskutečným způsobem.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Mrazivý portrét irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera natočený odtažitým způsobem a s velkým citem pro detail. Film se zřejmě nezapíše do dějin jako třeba Goodfellas či Scarface, ale i tak je cenným svědectvím o organizovaném zločinu v sedmdesátých letech minulého století.

Legendy zločinu (2015)

Víc než se nechat unášet dějem této retro gangsterky, je mnohem zajímavější se plně soustředit na herecký výkon Toma Hardyho, který ztvárnil dvojčata velmi bravurním způsobem.

Ledová archa (2013)

Dost dobrá žánrovka, kde je hlavní devizou netuctový námět a herecké obsazení...Přestože se celý děj filmu odehrává ve vlaku řítícím se zamrzlou krajinou ani chvilku jsem se nenudil....Dost dobrý!

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Výpravné drama, které ale místo vypjatého zajímavého momentu je bohužel plné strohých historických faktů umocněných navíc doprovodnými titulky kdo že to vlastně je či kde se to zrovna děje...Díky, takhle raději sáhnu po učebnici dějepisu.

Osm hrozných (2015)

Tarantino jak jej mám rád...opět snad třičtvrtě filmu neskutečné kydy o ničem, které ale jak záhy zjistíte jsou hodně důležité...no a řádně krvavě namíchaný závěr je tím pověstným svatým grálem co dělá Quentina Tarantinem. Jenom nemohu distributorovi "Kouzelná skříňka" odpustit na BD disku, kterému se jinak dostalo výtečné péče, v češtině vyvedený název filmu což krásné vydání jakým Mediabook v angličtině bezesporu je, sráží na zem. A to mě ani nijak nevadily chvíli špatně načasované titulky...Jenom škoda, že nemám obrazovku televizoru alespoň přes celou stěnu obýváku. Panoramatická kamera je nádhera a jen škoda, že 70mm kina zanikla...

Časové pásmo bylo změněno