Godzilla (2014)

Objevilo se něco velikého...skvělá atmosféra megalomanské podívané podpořená výbornou Desplaitovou hudbou, která se kupodivu drží při zemi.

Bony a klid 2 (2014) odpad!

Druhé "Bony a klid" jsou filmovým výsměchem současnému divákovi. Opravdu nestačí vidět po pětadvaceti letech staré známé tváře jak vzpomínají na staré dobré časy. Holt pane Olmere, dvakrát do stejné řeky nevstoupíte!

Babovřesky 2 (2014)

Dlouho jsem odolával vložit DVD do přehrávače, ale nakonec mě zvědavost dostala a...oproti jedničce, která byla mišmašem všeho možného a nemožného, jsou druhé Babovřesky regulérní letní komedií, která kloubí lidovou zábavu s vtipnými narážkami na naši ne zrovna růžovou současnost.

Bony a klid (1987)

Film, který přestože není nijak převratný, nastavil zrcadlo době jako snad žádný jiný a stal se pro mnohé diváky nezapomenutelným.

Ona (2013)

Tak takhle to s námi určitě dopadne! Místo partnera budeme randit s operačním systémem! Sodoma Gomorra!!!!

Kauza CIA (2006)

Film se u nás v kinech promítal a následně na DVD vyšel ve speciální edici, která byla o půl hodiny kratší než verze uvedená v amerických kinech. Delší verze je mnohem lepší. Přestože je v mnoha bodech podrobnější, zdá se mě, že mnohem více vynikne pomalu budované napětí. Každopádně výborný pohled na odvrácenou stranu života muže, který pro vlast obětoval vše...

Letiště (1970)

Výborný film podle neméně dobré knižní předlohy Arthura Haileyho, který odstartoval éru katastrofických spektáklů. Filmové zpracování se hodně věrně drží knižní předlohy v níž se autor zaměřuje na lidi pracující na jednom velikém letišti a kde každý má svoje místo. Autentická atmosféra podtržená účastí velkých hereckých osobností té doby kde nejvíc vyčnívá za vedlejší roli Oscarem odměněná Helen Hayes v roli prohnané černé pasažérky paní Quonsettové. P.S. V dnešní době, kde terorismus hrozí na každém kroku by samozřejmě podezřelý pasažér s kufříkem letištní kontrolou neprošel.

Nekonečná láska (2014)

Sto a jednou omleté téma protkané profláknutými situacemi tolikrát viděné někde jinde ale přesto anebo právě proto moc hezký omantický film jehož plusem jsou velice dobře napsané a zahrané postavy.

Všemocný (2011)

Skvěle vystavěná filmová skládanka s výborným Bradley Cooperem v hlavní roli....

Divergence (2014)

Nikterak objevný příběh zasazený do podmanivého vizuálu, který zvýrazňuje základní myšlenkové poselství, bohužel až moc šustí papírem a jaksi ne a ne se odpíchnout. Chvílemi pečlivě budovaná atmosféra byla díky akčnímu závěru tatam. Ke cti budiž herecké obsazení.