Teď se nedívej (1973)

Atmosférický thriller, který je záměrně natočený pomalým tempem. Kdysi jsem viděl ve vysílání rakouské televize a vzpomínám si na německý název filmu "Wenn die Gondel trauen tragen" - česky jako "Když gondoly měly smutek" .

Anomálie (2014)

Film, který se ve scénách soubojů tváří strašně cool, ale v konečném výsledku selhává na celé čáře.

Tísňová linka (2013)

"Tísňová linka" nabízí pohled do neokoukaného prostředí psychicky náročné práce telefonních operátorů na tíśňové lince. Zajímavý rozjezd a nervydrásající napětí jsou hlavními přednostmi tohoto thrilleru jehož závěrečná pointa, která měla uzemnit bohužel je pouze nastavenou kaší. Škoda. Až na ten konec velmi dobrá kriminálka.

Don Jon (2013)

Originální, osobité a vůbec! Podívejte se sami. Joseph Gordon-Levitt je nejenom dobrý jako herec, ale i jako režisér a scénárista, který ví co říct!

Volání (2014)

Nesplněné očekávání...Alespoň že Susan Sarandon je radost stále sledovat. Thriller, který měl být mrazivý díky námětu je bohužel díky nedostatečnému napětí vinou nejisté režie odsouzený k rychlému zapomenutí. Škoda promarněné šance.

Vyjednavač (1998)

Opravdu dobré herecké výkony ústřední dvojice jsou tím navíc, co v kriminálním thrilleru čekáte. Umně vytvořené napětí a zručně zrealizovaný scénář s celkem originálním nápadem jsou oto filmu.dalšími devizami toh

22 Jump Street (2014)

Asi nejlepší závěrečné titulky všech dob! Fakt! Tak vtipné, že jsem zvědavý, jaké číslo v názvu tvůrci použijí pokud budou v tak dobře rozjeté sérii pokračovat.

Mafiáni (1990)

Scorsese dává nahlédnout do života jedné obyčejné mafiánské rodiny. Film je vyprávěný hlavními postavami v rozmezí let 1955 až do osmdesátých let a tím pádem je pohled na okolní dění pokaždé odlišný. Nicméně vše do sebe zapadá a ani nepřijde, že film trvá přes dvě hodiny. A jak bývá u Scorseho zvykem je celý hudební doprovod složený z dobových písniček bez původní filmové hudby. Liotta, a Pesci v životních rolích. No a výkon de Nira netřeba komentovat.

Grace, kněžna monacká (2014)

Příběh ze života slavné Grace Kelly, která se vzdala kariéry u filmu ve filmu, který se soustředí na období, kdy Monaco čelilo blokádě Francie. Film se soustředí spíše na politické čachry než na soukromí slavné osobnosti. Čekal jsem trochu něco jiného, ale nemohu po shlédnutí říct, že bych byl vyloženě zklamaný.