Pretty Woman (1990)

"Pretty Woman" je matka romantických komedií. Krásný kýč na který se hezky kouká! Hlavní devizou je spojení charismatického Richarda Gereho a usměvavé Julie Roberts.

Království (2007)

Úvodní stručné dějiny Saúdské Arábie a pak už to jede! Strhující akční jízda zachycující práci agentů FBI v terénu. "Království" povedeně skloubí akční stránku s politickým přesahem...

Miami Vice (2006)

Slavný seriál z osmdesátých let se dostal díky jeho tvůrci Michaelu Mannovi na filmové plátno. Oproti dřívějšku je ale dnešní Miami mnohem temnější...

Mrtví a neklidní (2013)

On - R, ona - Julia...R se hrozně moc zakoukal do Julie, ale háček je v tom, že zatímco Julie je normální holka, on je zombík. Přiznám se, že jsem si původně myslel, že se bude jednat o nějakou další variaci Stmívání, kde místo upírů budou pro změnu zombie. Hluboce jesem se mýlil! Svěží a nápaditá romance, která je také další variací na Romea a Juli (balkonová scéna) se přiznám mě docela dost dostala. Hlavně asi díky nápaditému vizuálu, neotřelému námětu a Nicku Houltovi, kterého jsem prvně zaregistroval v britské komedii "Jak na věc". Herecky od té doby ušel pěkný kus cesty.

Konečná (2013)

Arnie je zpět! Tentokrát jako šerif v jednom zapadlém městečku Sommerton Junction, kde největším vzrůšem pro něj i jeho pomocníky je odchyt zatoulané kočky. A tak by to šlo dál nebýt toho, že při převozu z Las Vegas do mexické věznice uprchne nebezpečný mafiánský boss, který má plán se dostat na svobodu právě přes Summertonský zapadákov. Což o to: plán je plán, ale s čím banda mafiánů teda nepočítala je právě zákon a pořádek ctící šerif. Akční flák, jakých v osmdesátých letech vzniklo mraky, je dnes tak trochu nostalgickým připomenutím doby, kdy Scwarzenegger a spol kralovali na ošoupaných VHS. Přesto, že "The Last Stand" je plná klišé a nepřináší nic nového, přiznám se, že těch 107 minut času jsem se dobře bavil.

Batman začíná (2005)

Komiksový film, který se jen tak hned nevidí. Christopheru Nolanovi se podařilo restartovat oblíbeného hrdinu na výbornou.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Originální zpracování známého příběhu, kdy spartský král Leonidas spolu se svými věrnými válečníky dal na frak Peršanům pod vedením krále Xerxa. Vizuálně podmanivé a velice kruté obrazové ztvárnění známé legendy se pro mě stalo velkým zážitkem.

Skála (1996)

Absolutní špička! Akční pecka, která se jen tak hned nevidí. Výborný vizuál, fantastická hudba, napětí od začátku do samého konce a trojice Sean Connery, Nicolas Cage a Ed Harris. Tak takhle nějak se má zachraňovat Amerika potažmo celý svět!

Con Air (1997)

Nicolas Cage měl velké štěstí, že po sobě natočil tři velké akční filmy - Skála, Tváří v tvář a Con Air, které se plným právem usadily mezi klasikou žánru. Nasednutím do letadla plného trestanců začíná takový let, který dovolí vydechnout až v úplném závěru!

Tváří v tvář (1997)

Nadprůměrná akční film, který mě potěšil hlavně hereckými výkony Johna Travolty a Nicolase Cageho, kteří dodávají svým postavám tolik emocí, že všemu co vidíte věříte...Plným právem akční pecka roku 1997!