Mocný vládce Oz (2013)

Asi občas každý potřebujeme od všeho utéct! Spolu se sebestředným parchantem Oscarem Diggsem, který ale jak se ukáže dobré srdce přece jenom má a nakonec přece jenom lidem v Zemi Oz pomůže...Od skvělé úvodní černobílé dvacetiminutovky, která nám představí s jakým to kouzelníkem máme tu čest, se přeneseme v balónu do čarokrásné Země Oz, která je sužována zlou čarodějnicí. Nádherně barevné, ohromě hravé a vůbec - moc príma se na tuhle filmovou atrakci s báječným Jamesem Francem koukalo! Jenom mě tak trochu zklamal konec, který se mě zdál nedotažený. Čekal jsem na hrdinovo procitnutí v reálném světě..P.S. Jen tak na okraj bychom u nás potřebovali k vyčištění naší země od těch parchantů takového čaroděje...

Pařba na třetí (2013)

Wolf Pack is back!!! Třetí "Pařba" je opravdové vystřízlivění! Vše z předchozích filmů najednou dostane smysl a otočka k vážnějšímu tónu je příjemným osvěžením. Velkým plusem jsou opět herci. Ovšem Zach Galifianakis si celý film krade pro sebe a všichni ostatní vyjma Kena Jeoga jsou jen atraktivním křovím. Podtrženo a sečteno: První ožrání se mi líbilo nejvíc, druhé o chlup méně a tohle ještě o chloupek míň! Na 4* to dorazil dovětek v závěrečných titulcích!

Maverick (1994)

Viděno znovu po deseti letech na jednom z prvních DVD od Warnerů, kde snad jedině vadí, že je v českých titulcích Maverick otrocky přepisován jako Mavrik...Výborná westernová komedie s Melem Gibsonem a Jodie Foster, kteří hrají jako karetní hráč a protřelá kapsářka tvoří neodolatelnou dvojici, kde to jiskří tak, že nevadí ani poněkud delší stopáž. Velmi vtipné je povedené cameo Dannyho Glovera coby bankovního lupiče, který pronese "smrtonosnou" hlášku "Tak na tohle už jsem starej!". Zvedám na hodnocení nejvyšší, protože si to tahle westernová komedie zaslouží. Jenom si moc přeju, aby i u nás vyšlo Blu-ray...

Pád Bílého domu (2013)

Tak takhle nějak měla vypadat pátá Smrtonosná zbraň! Tam, kde selhávají mizerné efekty nastupuje permanentně na_raný Gerard "Mike" Butler. Dobře hláškuje když jen tak mimochodem kosí šikmooké nepřítele americké vlajky...Jenom škoda těch špatných trikových sekvencí, které bohužel působí jako z videohry. Třeba to byl tvůrčí záměr abychom si řekli: "Sakra, vždyť to není skutečné, je to jen film!"

Za borovicovým hájem (2012)

Mnohovrstvené rodinné drama o třech dějstvích, které táhnou tři herci. Předně Ryan Gosling, kterému stačí, že na plátně JE. Hrozně mě svým herectvím připomíná Jamese Deana nebo Marlona Branda. Těm taky stačilo být v záběru a divák jim věřil každý pohled či pohyb. Dále Bradley Cooper, který se nenápadně vypracoval k jednomu z nejžádanějších herců současnosti a mladý začínající Dane DeHaan, který celé dlouhé vyprávění uzavíra...Výborně zrežírovaný a hlavně zahraný film jehož záludnost změny v první třetině každý jen tak neskousne...

Světová válka Z (2013)

S přehledem a nadhledem sobě vlastním pár let poté, co Brad Pitt kosil a skalpoval jednoho nácka za druhým v Tarantinově Hanebných panchartech, tak tady zase pro změnu dokazuje, že mrtvý zombík je dobrý zombík. A to vše ve jménu rodiny, která jak ví i pan Spielberg je základ správného hollywoodského blockbusteru. Nějak mě ani nevadilo, že na krvi těch nemrtvých studio šetřilo. Teď už bez legrace. "Světová válka Z" se mě líbila. A hodně! Po parádním rozjezdu až ke kulervoucímu závěru v chodbách laboratoře, což mě v dobrém smyslu slova připomělo vetřelčí atmosféru ...Nezanedbatelné ani není poselství filmu.

Nelítostný Parker (2013)

Trochu drsnější thriller, kde se Parker Statham dožaduje ušlého zisku a pomsty. Dějová linie, kde se objeví Jennifer Lopez mě připadala vcelku zbytečná stejně jako scéna, kde jen oděná do spodního prádla ukáže svůj pověstný zadek.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

"Za žádných okolností nejez ten zasranej perník!" Jako malej kluk jsem se u této strašidelné pohádky dost bál a teď konečně vím, co bylo dál s Honzou a Mařenou! Parádní dvojka Jeremy Rennera Gemma Arterton, která se s čarodějnickou verbeží jen tak nepáře. Dobře natočená ptákovina, která mě dost pobavila!

Muž z oceli (2013)

Trailery dávaly tušit, že to bude veliké! A ono je! Superman se nám opět vrátil a je zase úplně jiný než jsme byli zvyklí. Ještě pořád mě v hlavě zní nadpozemsky božská Zimmerova hudba a nutí mě to vracet se zpět k momentům, které se mě líbily. Předně to byly flashbacky s Clarkova dětství, kdy si jako kluk uvědomoval svou odlišnost, která mu byla jak předností tak i přítěží. Nejsilnějším momentem pak pro mě je scéna, kdy během tornáda tak moc chce pomoc svému pozemskému otci - mimochodem Kevin Costner i na tom poměrně malém prostoru co ve filmu má, je ohromný. Druhá polovina filmu je víceméně přehlídkou umu trikařů. kteří toho servírují tak moc, až mě z toho hlava šla kolem...Každopádně ale generál Zod v podání démonického Michaela Shannona dává Supermanovi co proto. Další herečtí představitelé ať už to byla hodně civilní Amy Adams jako Lois či opět nesmírně charismatický Russell Crowe jako Clarkův kryptonský otec. A co samotný Kal-El či Clark Kent? Henry Cavill byl ten správný Superman! Je jiný, než jeho předchůdci Ch. Reeve a B. Routh, je svůj! Pod vypracovaným tělem skrývá citlivou duši hrdiny, který musí volit mezi dvěma světy. Každopádně "Muž z oceli" je v kině obrovský zážitek, kde 3D je vcelku zytečné a být tam trochu kratší souboje je filmem dokonalým Díky velice vtipnému závěru slibující určitě ještě lepší druhé setkání, musím dát plné hodnocení.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Z toho, co dělá Johna Johnem McClanem tady moc není. Za to randálu, střelby a létajícího plechu je tady až moc. Celé je to zběsilá akční jízda se spoustou zbytečně rozšrotovaných aut, kde se v tom maglajsu těch pár hlášek, co pronese hlavní hrdina, ztratí. Scénárista zjevně nepochopil kouzlo Smrtonosných pastí (jak já ten blbý český název nesnáším). A roztřepaná ruční kamera se sem podle mě nehodila...prej aby byl divák víc vtažený do děje, říkali v dokumentech. Jinak z prodloužené verze mám rozpačité pocity. Oproti kinoverzi zde chybí scéna s dcerou na začátku, která je dost vtipná. Naopak je zde zbytečně více akce. Závěr je ale bez dcery lepší.