• Krátkometrážní

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

Ale odpad v dobrým... Na youtube už je z ukázek tohohle pořadu malý kult.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Patřím k té menšině, která považuje první díl ságy za vcelku vkusný teenagerský film, ale tohle je pod hranicí jakéhokoli diváckého vkusu. Když pominu to intermezzo u Volturiů, není tam žádná akce, žádný děj, jen nesmyslné klišoidní fráze, které jsou i na vatu moc vetché.

Silver Flotations (1966) odpad!

Nudná procházka Warholovou expozicí. Doporučuju pouze milovníkům lesklého ložního prádla.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál) odpad!

To bych blil. Tuším rejža tu knížku četl z vlaku, ne? Já myslel, že to má být vtipný...

Noci a víkendy (2008)

Jediný film, který jsem na letošní LFŠ nedokoukal a zároveň taky jediný zástupce mumblecoru, na který jsem se odvážil vypravit. Nějak mi nesedne představa, že mizerně natočené home video s neherci, kteří se záměrně (?) snaží o neherecký projev může být vykládáno jako projev "opravdovosti, která prý tak citelně schází současnému filmu". Baví mě jen to, jak byla beze zbytku naplněna estetická premisa. Pro publikum (nebo aspoň tu část, s níž se identifikuju) jde totiž skutečně o (hard) core zážitek, zejména při sledování mumlání (mumble) ústřední dvojice, podpořeného chroustáním chipsů a pojídáním banánů uprostřed dialogu.