Sbohem, baby (2007)

Kvalitně zahrané, dobrá atmosféra, zajímavej scénář. Ale po skončení nezanechává hlubší dojem. Nebo na mě možná detektivky jen dostatečně nepůsoběj.

Barry Lyndon (1975)

Krásně natočené, scény působí jako dokonalé obrazy, ale zkrátka moc dlouhé...

Sejmi je všechny (2007)

Mohlo by se zdát, že tenhle akčňák je pořádně přihlouplej - ale on si vlastně jen strašně krásně dělá srandu ze všech ostatních akčňáků. V ději jde, přesně jak říká název, o jediné - sejmout je všechny. A jak říkám já - největší drsňáci jsou ti, kteří se nestyděj použít mrkvičku.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Pořádné překvapení. Podle recenzí jsem čekala trochu nudu, ale film mě vtáhl a těšila jsem se na každou další repliku. Mám dojem, že Robert Redford dokonale znázornil, co si myslí o současné americké politice (jako by snad věděl mnohem víc, než je běžně známo), ale přitom nehází vinu na nikoho konkrétního - nebo obviňuje všechny? ("Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.") Navíc skvěle ztvárněné postavy - především Redford (na 70 rozhodně nevypadá a ani se tak nechová) a Meryl Streep.

Hvězdný prach (2007)

Nečekaně milé překvapení. Trochu pohádka, ale ne moc dětinská, různě se proplétající děj, trochu překvapení, trochu lásky, ale ne moc slaďák, zkrátka celkově velmi příjemný film.

Pokání (2007)

Krásně zahrané, natočené, sestříhané, skvělý scénář. Ale přes všechnu lásku a vášeň přece jen nějak chladné. Možná až moc dokonalé a tedy bez citu?

Zbouchnutá (2007)

Film docela v pohodě. Sice jsem podle recenzí čekala, že bude minimálně o sto procent lepší, ale po první půlhodině jsem si nebyla jistá, jestli ho budu chtít dokoukat do konce. Nakonec se to překvapivě dalo zkouknout, ale: jako komedie mi to skutečně nepřipadalo, nevzpomínám si, že bych se vůbec někde pořádně zasmála, romantické to taky nebylo (možná naštěstí) a na film o vývoji vztahů to zase bylo příliš jednoduché. Jako celek zkrátka nevím kam to zařadit a při zařazení do více kategorií najednou je to v každé spíše podprůměr.

Svatá Klára (1996)

Ano, film měl děj, měl zápletku, jakoby mu není co vytknout, ale mně to prostě nestačí. Nebo už jsem jenom odrostla filmům s dětskými hrdiny v hlavních rolích, v kterých není napětí, a proto je nechápu? Toto mi přišlo jako příliš dětský film, který dospělejšího člověka nemůže bavit. Celkem nuda.

Jako malé děti (2006)

Filmu v podstatě kromě dost dlouhé stopáže nemám co vytknout, ale prostě na mě nějak nezapůsobil. Zřejmě asi hezky zobrazuje osamělost v manželství, babinec na malém městě, ale to mi bohužel nestačilo. Už jsem viděla filmy, které prostě jen věrohodně zobrazují nějaký obyčejný příběh, ale zaujmou tím, že kromě pouhého zobrazení nabízejí ještě jakýsi pohled navíc, či zobrazují tak věrohodně, že člověka úplně mrazí, ale to zkrátka nebyl tento případ. Chvílemi jsem se nudila a film ve mně po skončení nezanechal kromě nečekaného závěru žádný dojem.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Pohodovej filmeček. Očekávala jsem od něj mnohem míň. A rozhodně jsem neočekávala, že budou postavy tak pěkně zahrané - jako živé :-)