Syn pláže (2000) (seriál) odpad!

Iritující :-P

Rare Exports (2010)

Vánoční hororový rodinný film s atmosférou jako z Aliena a originálním scénářem. Seveřani jsou fakt drsňáci. ***-****

Mladý Einstein (1988)

Na můj vkus se tenhle film zbytečně moc tváří jen jako přiblblá komedie, a přitom je vlastně dost vtipnej a navíc se do něj krásně podařilo napasovat spoustu fyzikálních zákonů :)

Kouzelný Kristián (1969)

Téměř surrealistická podívaná na téma, že každý má svoji cenu. Film se totiž trochu rozpadá nebo naopak vypadá jako slepený z nesouvisejících věcí, spíš je to sled scének (což mi připomínalo Monty Python), vtipných, pravdivých a krutých zároveň, propojených dvojicí hlavních postav. „I just wanted to see if you had your price. Most of us do.“ Hodnocení: ***-****

Pan Bobr (2011)

Film o depresích, rodině, lásce a životních bojích. Nápad s bobrem mi v první chvíli přišel skoro trapnej, ale vyklubal se z toho zajímavej emotivní film (nehraje ale na city prvoplánově) s celkem přímočarým a odhadnutelným dějem, za kterým však je hloubka a temnota. Obzvlášť linie Walterova staršího syna jaksi nenápadně shrnuje tíhy a boje každého života. A Mel v depresích hraje skvěle.

Společník (2003) (TV film)

Milej scénář a Dušek perfektní jako vždy.

Snížit se (2009)

Děj se točí okolo podivína Felixe, který si po čtyřiceti letech života o samotě chce nechat uspořádat vlastní pohřební párty, aby se na ní svěřil s tíživým tajemstvím ze své minulosti. Film plyne pomalu, téměř se vleče, ale má zvláštní atmosféru, ducha, jakousi citlivost. Rozhodně to není komedie (i když majitel pohřebnictví, ochotný za dolary zajistit cokoliv, třeba i pohřeb pro živého, vtipnej je). Spíš poetický film.

Hanna (2011)

Dospívající Hanna vychovávaná v pustině lesa kdesi na severu svým otcem v dokonalou, vzdělanou, vždy připravenou bojovnici, aby se jednoho dne vydala do světa zabít agentku Marissu Wiegler dřív, než ona zabije ji. Výtečný nápad a první čtvrtina slibně připravuje půdu. Jenže pak už se příběh moc nerozvíjí. Jenom je nám postupně sděleno několik střípků k sestavení skládačky a ani Hanniny schopnosti nejsou moc využity (prostě jen všechny přepere). Zbylá část filmu je zkrátka taková akční honička (chvílemi mi to dokonce připomínalo Lola rennt), kde se postupně dozvídáme, jak to všechno bylo.