Perníkový táta (2008) (seriál)

Perfektně zahraný, skvělej scénář a psychologickej vývoj postav jako snad v žádným jiným seriálu. Na jedný straně věrohodný a reálný, na druhý straně dostatečně hustý, aby to bylo zábavný.

Mafiáni (1990)

Dobrej mafiánskej film, ale chybělo mi tam to "něco", co by mě pořádně vtáhlo do děje, co by mě přimělo fandit postavám nebo s nima soucítit, a ne jen sledovat příběh zpovzdálí...

Orel kontra žralok (2007)

Hlavní hrdina je nejnesympatičtější a nejegoističtější postava, jakou jsem kdy viděla, a hlavní hrdinka byla asi úplně blbá, že s ním chtěla chodit.

Drsný časy (2005)

"Akční" film o dvou týpcích - psychicky poznamenaném exmariňákovi, který touží sehnat si práci u policie, a jeho kamarádovi, který zkouší sehnat si alespoň nějakou práci. Tihle dva však nemají příliš předpokladů stát se spořádanými občany a většinou se místo toho, aby vůbec práci sháněli, různě poflakují a připlétají do nebezpečných situací. Moc dobře a přirozeně natočený film, (jen) s nedostatkem vyložených "klaďasů".

Televizní společnost (1976)

Docela zajímavý film, dobré herecké výkony i scénář, ale zbytečně zdlouhavý a chvílema trochu nudný.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Na začátku úchvatná hudba a slibné záběry průvodu jdoucího nebezpečnou horskou stezkou. Slibné pokračování se bohužel nekoná, jen zvláštně natočená rozvleklá pozorování jednotlivých úseků cesty. Dodatečně jsem se dočetla, že herci ani předem nevěděli, co mají říkat - to by mnohé vysvětlovalo.

Paprika (2006)

Snový a fantazijní film o prolínání reality a snů. Připadal mi takový nedopracovaný, jako by to byl jen náčrtek, klouzání po povrchu. A grafika jak z obyčejného anime seriálu, takže dojem nezachránila.

Česká policejní akademie 1. (1993) (TV film)

Audionahrávky neznám, takže pro mě to byly prostě scénky s klasickým policejním humorem. Ale co mě dostalo, byly ty politicky nekorektní vtípky, protože takový filmy – se už dneska netočej.

Bullittův případ (1968)

Proč je ten film "klasika"? Protože je starý? Nudily mě dlouhé záběry, nepodstatné pro děj, dlouhatánská automobilová honička, kde auta jezdí stále dokola těmi samými ulicemi... Vystříhat všechny zbytečné záběry, film by trval třetinu času a byl epizodou průměrného kriminálního seriálu.

Fantastický pan Lišák (2009)

Originální a zábavný příběh, krásná a vtipná animace s perfektními detaily (mimika zvířat, srst), poetika postav a jejich skvělé hlasy, především Mr. Fox (George Clooney) a něžný hlas paní Foxové (Meryl Streep). Celý film má zvláštní kouzlo. Další, který na mě zapůsobil takovýmhle dojmem, byl Up, ačkoliv teď mi připadá, že tam kouzlo sestavil tým profesionálů, kdežto taky je takové upřímné.