• Thriller

Zlomené město (2013)

Ve všech směrech špičkové krimi drama, které nijak zvlášť neoslabuje ani neoriginalita zápletky. Má to spád, skvělé herce a dobře napsané dialogy. Prostě velmi dobře udělaný film pro dospělého diváka. Téma je to možná ohrané, ale legitimní a platné minimálně do té doby, dokud budou politici lhát, krást a podvádět. Takže vlastně pořád.

96 hodin: Odplata (2012)

Pokud tady někdo zaslouží po hubě, není to Megaton, ale Luc Besson a Robert Mark Kamen za jejich spatlaný scénář. Celé to působí příliš chtěným dojmem a nesmysly v příběhu neberou konce. Počínaje házením granátů v obydlené zóně a naprosto nesmyslným způsobem, kterak vstoupit na americkou ambasádu rozhodně nekonče. Jak může tak zkušená dvojka profíků něco podobného napsat, je mimo mé chápání. Magaton stříhá tak zlomkovitě, že není často nic vidět, což je ale obávám se nikoliv ukázkou jeho netalentu, jako spíš tvůrčím záměrem, kdy se snaží svůj film natočit v Bourneovském stylu. A ruku na srdce, v Greengrasových filmech je taky vidět úplný kulový. Za co si zaslouží Megaton naopak pochválit je tempo, které má tenhle film opravdu svižné. Celkově o poznání horší než první díl, ale kouká se na to dobře a za deset minut to z hlavy vyšumí. Ideální film na sobotní večer.

Anonym (2011)

Důkaz toho, že Emmerich je dobrý režisér. Skvělí herci, precizní výprava a přehledné skákání mezi mnoha časovými rovinami. Pokud se Emmerichovi mnozí smáli, tímhle jim zcela s přehledem zavřel hubu.

Závislost (1995)

Užvaněné, intošské, hysterické. Tak jak to od Abela opravdu nemáme rádi.

Beowulf (1999)

Zatím nejlepší verze Beowulfa.

Duch podzemí (2005) odpad!

Ve chvíli, kdy má režisér problémy s filmovou osou, je jasné, že je něco špatně.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Je mi líto, ale ve chvíli kdy tvůrci chtěli za film v kině stejné peníze jako za normální kinofilm, posunuli se tím mezi profesionály a jejich "veledílo" si nezaslouží žádné slitování. Totálně debilní napodobenina amerických vzorů, která ovšem nabízí jen legrační kupení ohraných klišé. Vraždy jsou naprosto ubohé a na jedno brdo, žádná brutalita, žádný originální nápad, motivace postav nesmyslná, postsynchrony strašné, postavy často zbytečné (Miro Šmajda - kurva proč tam je?), logika naprosto dementní (opravdu se dá jen tak přijít na policejní stanici?, opravdu se dá zjistit kdo volá za 10 vteřin?) a dějové linky nedořešené (kdo je tu tedy stalker a kdo schizofrenik?). A to už vůbec nemluvím o tom, že nejenom že má zabiják naprosto nesmyslně rybářský obleček, ale i legračně chodí a na konci je jasně poznat, že týpek co dubloval vraha a herec, který se na konci v kostýmu odmaskuje jako vrah, mají naprosto jinou výšku i postavu. A tak by se dalo pokračovat. Proč si Kučerové nenechali poradit od nějakého profi scenáristy, je mi záhadou. Říká se že: Poprvé je to náhoda, podruhé blbost a potřetí úmysl. Zatím má diváky Kučera za blbce. Až natočí třetí film, bude jasné, že divákům usiluje o život. PS: Nemůžu si pomoct, ale celou dobu mi Miro Šmajda připomínal Billyho Draga.

Zlaté pobřeží (1997) (TV film)

By mě popravdě zajímalo, kolik z těch lidí, co to tady tak blbě hodnotí, ten film opravdu vidělo. Jinak jde o solidní tv film, který Caruso natočil poté, co šla jeho kinokariéra rychle ke dnu. Příběh sice v daném žánru nepřináší nic nového, ale je dostatečně zábavný, aby udržel divákovu pozornost až do konce. Wellerova režie je svižná, dialogy taky odsýpají a Caruso i Helgenbergerová se svých rolí zhostili dobře. Největším překvapením je ale skvělý záporák, se zálibou v nevkusných oblecích, v zábavném podání Jeffa Cobera. Ten naprosto s přehledem herecky válcuje kohokoliv, kdo je s ním v záběru. Solidní odpočinkový film. 70%

V tajných službách (1999) (TV film)

Slušný TV film, který měl být vzhledem k otevřenému konci možná pilotem k nerealizovanému tv seriálu. I když se některé z vyšetřovacích technik zdají nereálné, zřejmě se budou zakládat na pravdě, protože tohle je první film, který byl natočen ve spolupráci se CIA. Jinak herci odvádí slušný standard a je radost vidět zkušené veterány jako Tom Berenger, Ron Silver nebo Clancy Brown dohromady v jednom filmu. Pro některé diváky bude možná k nepřekousnutí, že je tady americká vláda a celá CIA prezentována v tom nejlepším světle, ale co taky čekat od filmu, který má glorifikaci Ameriky i její vlády v popisu práce. I tak ale nejde filmu upřít velmi solidní tempo a dobře budované napětí. Na vhs od HCE vyšlo v roce 2000 jako V tajných službách.

Tajemná zbraň (2000)

Poměrně úspěšný pokus a ambiciózní béčkovou sci-fi. Obsazení slušné, triky překvapivě ucházející, hudba skvělá a východoevropské exteriéry jasně rozpoznatelné. Na film podobného žánru i rozpočtu rozhodně nadprůměr.