• Thriller

Temný úsvit (1997)

Když si člověk pustí film s Lorenzo Lamasem, nečeká herecký výkon jako od Lawrence Oliviera. Toho se sice divákovi nedostane ani tentokrát, ale je fér říct, že Lorenzo tady hraje docela obstojně. Jeho výkon je příjemně odlehčený a totéž platí i o jeho herecké partnerce. Dialogy jsou téměř sitcomové a divák se celou dobu dobře baví. Jediné, co působí fakt strašně, jsou speciální vojenské helmy, které padouši používají. Ty totiž vůbec nevypadají moderně, ale spíš jako helma, kterou měl na hlavě Rick Moranis v parodii Spaceballs. Temný úsvit je i přes své chyby příjemné béčko, jehož tvůrci pochopili, že když se nebudou brát příliš vážně, jen tím svému filmu prospějí.

Intimní past (2011)

Ideální, na takové to domááácí koukááání... Vcelku příjemný thriller, který bohužel nepřináší nic nového. Všechno, co už člověk někde viděl, tu je. Zahrajte mi Misty, Osudová přitažlivost, Někdo se dívá, Psychopat, ze San Francisca a bůhví, co ještě. Na obranu tvůrců třeba dodat, že se všichni zainteresovaní ze všech sil snaží, aby ten film fungoval. Herci , hudba, režie, kamera, vše na vysoce profesionální úrovni. Ten film možná nepřináší nic nového, ale vypadá zatraceně dobře a má solidní tempo. Swanková je sexy a Jeffrey Dean Morgan zahrál psychouše tak hezky, že nad ním člověk až uroní slzyčku soucitu. V kině by měl člověk možná jiné nároky, ale pustit si tohle doma, myslím nikoho neurazí a těch 82 minut, pěkně uteče.

The Bleeding (2009)

Zábavná a hodně neoriginální béčková kombinace Bladea a Rychle a Zběsile, která má velmi dobrou řemeslnou úroveň. Akční scény jsou solidně natočené, káry rychlé a ženské sexy. Hlavní hrdina sice vypadá jako béčková verze Vina Diesla, ale dá se na něj koukat. Bohužel záporák Vinnieho Jonese je otřesná figurka, se vzhledem rumunskýho pasáka a strach z něj opravdu nejde. Nejlepší postavou tak zůstává výborný Michael Madsen, v roli věčně ožralýho faráře. Zvláštní je i délka 72 minut . Po shlédnutí člověku dojde, že nejméně 20 minut skončilo na podlaze střižny a některé věci působí divně a uspěchaně. Naštěstí to ale moc nevadí a celé to velmi slušně odsýpá, takže jako večerníček na dobrou noc naprosto ideální.

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Jako baví mě, jak všichni eště před pár lety čučeli dychtivě na béčka od Intersonicu a teď jim nic není dost dobrý. Jasně, ten film nemá oscarový scénář ani sto milionový rozpočet. Ale je fakt dobře natočenej a Gabriel Macht je sympaťák. Možná to není film roku, ale když si chce člověk vorazit a pustit si něco obstojnýho, tenhle film to bohatě splní. Jsou tu mnohem horší filmy, s mnohem lepším hodnocením, takže to skóre fakt nechápu. Pro mě 70%

Drive Angry (2011)

Konečně film, který má koule. Zábavná akční jízda, která si na nic nehraje a chce hlavně bavit. V porovnání s tímhle, člověku teprve dojde, kolik těch vážných filmů, je ve finále prázdných a pozérských. Pro mě naprostá paráda a velmi švandoidní zážitek. 90% PS: Všichni samozřejmě povinně vzdychají u různých Temných rytířů, Inceptionů a Předčítačů atd. Je to teď v módě. Drive Angry je ale přitom tím, jak o sobě ví, že je brak, mnohem dospělejší a vyrovnanější.

Tikot hodin (2011)

Čekal jsem klasický thriller novinář vs. sériový vrah, ale chyba lávky, tohle je o cestování v čase. Není to sice nic nového a podobná zápletka už byla stokrát vyčerpaná, ale tady to příliš nevadí. Tikot hodin je velmi příjemný filmík, který sice v paměti příliš dlouho neutkví, ale spolehlivě pobaví. Gooding a McDonough jsou dobrá dvojka.

Město bez dechu (2003) (TV film) odpad!

Tak to sem si tedy pošmák. Neuvěřitelná hovadina, která se snaží o smrtelně vážné sdělení a širší záběr, ale výsledek je děsivý. Co v tom dělají některá zvučná jména, jako Vilhelmová nebo Dlouhý, je mi fakt záhadou. Děsivá je režie, i slaboduchý scénář. Chápu, že natočit film s Travoltou a Washingtonem stojí prachy, které ČT nemá. Ale na scénář stačí starej počítač a funkční tiskárna. Na dobrej scénář, pak ještě ty schopnosti, že?

Vražda po americku (1991)

Dnes už téměř zapomenutý film. Slušná detektivka spíš televizního střihu, v trochu italském stylu, ve které se sešli tehdy nadějný Charlie Schlatter a jako vždy výtečný Christopher Walken. Dialogy jsou opravdu vtipné, téměř sitcomové, režie spíš rutinní, ale dohromady to funguje překvapivě dobře a o zvraty není nouze. Za mých mladých let, jsem z toho filmu byl celý paf. Dneska už to tak žhavé není, ale příjemné pokoukání to rozhodně je.

Gangsteři z Miami (2007) (TV film)

Průměrný, ale zábavný film, u kterého musí člověk zapomenout na to, že je pod jeho scénářem podepsán Nicholas Pileggi, spoluautor Casina a Mafiánů. Právě rutinní scénář, s povinnými zvraty, tak je největší slabinou tohohle televizáku. Jinak je to ale vcelku švanda. Gedrickův hlavní grázlík je sympatický, holky pěkné a všude svítí sluníčko. Film roku to sice není, ale jako večerní nenáročná zábava, to bohatě stačí.

Zpověď zabijáka (2010)

Klasický příklad drtivého vítězství formy nad obsahem. Pokud tomuhle akčňáku opravdu něco schází, pak je to dobrý příběh. Jasně, co taky chtít od filmu, který se v podstatě odehrává v reálném čase, že jo. Bohužel, děj má jen 78 minut, někteří dobří herci, jako Robert Davi nebo Ernie Hudson jsou naprosto nevyužití, zatímco dřevochlapice Zoë Bell, je skoro v každém záběru. Na druhou stranu, tempo je solidní, hudba a režie překvapivě dobré a Snipes i Daniels mají slušnou formu. Celkově, velmi příjemné akční rozptýlení, které člověk zapomene dřív, než skončí závěrečné titulky.