• Thriller

Matrix (1999)

Řemeslně dokonalé, inteligenčně poněkud zaostávající. To, že film na začátku nahodí pár inteligentních témat ještě neznamená, že bude chytrý celou dobu. Dialogově těžkopádné a celkově hrozně moc vážné.

Meč spravedlnosti (2006)

Solidní žánrový kousek, který by mi vůbec navadilo vidět v kině. 70%

Král Galů (2001)

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Ambiciozní historické drama za 15 milionů dolarů, které má sice scénář od toho samého pána, co napsal Excalibur, velmi dobré herecké obsazení, ale také nekompetentní režii Jacquese Dorfmanna. Zahozená šance a zahozený Lambertův comeback. A ten účes hlavního hrdiny, je taky docela peklo.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Zcela evidentně velmi podobné Sedm. Ale... Ale je to na všech frontách na tak vysoké úrovni, že člověk ani nestačí nad tou podobností ani přemýšlet. Mulcahyho režie je nadupaná a scénář překvapivě dobře napsaný a chytrý. Určitě mnohem kvalitnější než jiné filmy podobného žánru, se kterými se po úspěchu Sedmičky roztrhl pytel. Tohle mělo jít do kina, na video to rozhodně nepatří.

Tašunga (1996)

Příjemnej staromódní western, kterej působí jako by byl natočenej někdy v půlce 70. let. Což je asi taky ten největší problém, protože tenhle film už v době svýho vzniku vypada staromódně. Každopádně se na to ale docela dobře kouká, i když Lambertovi by indiánskýho míšence věřil akorát naprostej idiot.

Tah jezdcem (1992)

V dobách, kdy scénárista filmu Sedm ještě hákoval v obchodě s cédéčky a snažil se prorazit, vznikl tenhle špičkový thriller, který je asi nejlepším filmem dnes už mrtvého režiséra Carla Shenkela. Je zvláštní, že všichni blábolí, jak má Sedm skvěou atmosféru, ale tohle přišlo po vizuální stránce s něčím podobným o několik let dřív. Celkově scénáristicky, herecky i režijně nadprůměrné. Ani po opakovaném zhlédnutí to nenudí.

Diamantoví psi (2007)

Možná je to levný film, ale spíš než levně, vypadá autenticky. Všechno je to takové syrové a vše je točené exteriérech. Žádný ateliér, žádná načančaná akce. Prostě jen taková ušmudlaná realita. To se mi na tom fakt líbilo.

Létající zabiják (2007)

Klasická zábavná krávovina, tentokrát plná archivních záběrů z jiných filmů. Koukám, že ty letecký záběry z Železnýho orla se asi nikdy neomrzí:)

Síla úderu (2006)

Příběh tohohle filmu je zábavnej. Začne se natáčet akční sci-fi o emzácích a skončí to jako akční kravina, kde není po mimozemských civilizacích ani stopy. To vše na přání producentů, kteří četli scénář a verzi o emzácích schválili a dali do výroby. Ale pak se asi rozmysleli, či co. Seagal se jim na to vysral a nenatočil svý postsynchrony. A tak celej film nedává smysl a ty chybící postsynchrony dodělal nějakej ochotník z lokálního divadla odněkud z Texasu, či co. Ty vole, tak tohle jde jen v Hollywoodu.