Modrá ocel (1990)

Škoda těch několika (a když píšu několika, myslím jich hodně) konců, z nichž se vrahoun vždycky nějak (většinou pomocí právníka nebo své podivné nezničitelnosti) dostal. A pak se mu hrdinka dostala na kobylku znovu. A pak znovu. Atd.

Selma (2014)

Kromě hereckých výkonů a několika explicitnějších scén nuda k pos*ání. ALe jakože faktže. Sterilní, pomalá, lineární a úplně obyčejně odvyprávěná, natočená a zrežírovaná nuda.

Sedmá Sindibádova cesta (1958)

Kromě toho, že je Sedmá Sindibádova cesta čirá a parádní dobrodrůžka, mě (po x-letech od prvních zhlédnutí v tom věku, kdy vás takový typ filmu doslova přikurtuje k obrazovce - a pak na něj během dekád zapomenete) překvapilo, kolik krásné brutality ve filmu je: zamiloval jsem si Kyklopovo rušení lidí tím, že je zarazítkoval kmenem stromu. Harryhausen vládne, samo sebou.

Špinavý prachy (2014)

Forrest Gump (postava, ne film) v prostředí gangsterského prostředí a špíny chudinské čtvrti. The Drop trochu sráží fakt, že je "pouze" podle Lehaneho povídky (a především v první polovině se s menší dějovostí tvůrci popasovat nezvládli). A navrch ten ve většině případů mizerný střih (dialogy díky němu působí jak z amatérského filmu).

Údolí Gwangi (1969)

Film, ve kterém kovboj zlomí holýma rukama vaz pterodaktylovi a Harryhausen roztancuje souboj slona s Tyranosaurem Rexem, v podstatě nemůže být špatný.

Hon na lišku (2014)

Oscaroví nominanti hlásí první sračku! A přitom stačilo málo a ten film mohl mít klidně třikrát tolik hvězdiček (tedy tři): začít zvratem v závěru a pak se k němu retrospektivou dostávat.

Kurošicudži (2014)

Jedna za kozatou tetičku.Za každou kozu kozatý tetičky.

Sedmý syn (2014)

Že se film hrubě nepovedl dost dobře zjistíte, když se přistihnete při pokusu vypáčit si zuby a vdechnout je, abyste jej nemuseli dokoukat. A Sedmý syn se hrubě nepovedl.

Co děláme v temnotách (2014)

Brilantní a nápaditá mockumentary fraška na téma "upíři a klišé kolem nich" v několika případech spolehlivě zaútočí na bránici, ve spoustě dalších pak navodí přinejmenším poctivý úsměv. Škoda, že v poslední třetině lehce ztratí dech - i přesto jsem po závěrečných titulcích zadoufal, že by se tvůrci mohli pustit i do sitcomu.