Shinjuku autorō (1994)

Ačkoliv Shinjuku Outlaw není prvním Miikeho filmem, dalo by se o tomto video snímku říct, že je prvním filmem, kde se objevují charakteristické prvky Miikeho režisérské tvorby. Ať už je to tématika vyvržence nebo třeba patrná metafora soužití přistěhovalců s domorodým japonským obyvatelstvem nebo samozřejmě i značné množství akce a násilí. Mnoho těchto a s nimi souvisejícíh témat Miike jako režisér znovu a znovu (a ještě o něco lépe) rozpracovává ve svých následujících filmech. Shinjuku Outlaw však i přes tuto tématiku z počátku vypadá jako běžný ničím nevýjimečný yakuza snímek, nakonec se přeci jen objeví několik scén nesoucí nezaměnitelný Miikeho rukopis (například chytlavou hudbou podkreslený útok tchajwanský gangu proti yakuze). Filmu jako takovému prakticky nic nechybí. Samozřejmě je nutné přehlédnout pochopitelně velmi nízký rozpočet a s ním spojené "nedostatky". Několik bezchybných scén v závěru filmu tento yakuza snímek zvedají vysoko do nadprůměru a s čistým svědomím jej mohu doporučit nejen zarytým Miikeho fanouškům, ale i příznivcům podobných "gangsterek".

Strážci - Watchmen (2009)

Čekání s první projekcí až na DC verzi bylo těžké, ale jsem rád, že jsem to vydržel. I přes šílenou stopáž byl tento film pořád špičkový. Už jen ty úvodní titulky mi svým stylem vyrazily dech. Ke konci to sice trochu ztrácí šťávu, ale Watchmen obsahují mnoho ultimátních scén, které to vynahradí. Pěkná visuální stránka a efekty, povedený soundtrack, hlášky, akce, atmosféra... Pro mě lepší zážitek než TDK.

Štvanec IRA (2008)

Poctivý čtyřhvězdičkový film. Dobrá atmosféra, která vás do filmu vtáhne a díky ní celý ten boj o život hlavního hrdiny prožíváte s ním. Přiznávám, že toto byl asi můj první film z prostředí irského konfliktu, ale rozhodně jsem se u něj bavil dobře.

Bronson (2008)

To že trailery snad u naprosté většiny filmů vypadají mnohem lépe než film samotný, není žádným tajemstvím. Ale propastný rozdíl mezi vysokou kvalitou upoutávky na Bronsona a nehorázně práznou nudou, kterou jsem prožíval při sledování celého filmu mě však stejně zaskočil. Výkon Toma Hardyho je úžasný, ale co z toho když jako celek to nemá vůbec žádný smysl. Zbytečná ztráta času.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Socialistická vymývárna mozků pro tupé české rodinky, které nejsou dost inteligentní na to, aby si vytvořili svůj vlastní názor a hltají tak slovo od slova tyhle bulvární a levicově laděné žvásty. Jedna z hlavních příčin proč i dvacet let po revoluci na politické mapě září oranžovo červená.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jestli něco na hororech nesnáším ještě víc než zákeřné, takřka podprahové "lekačky" doprovázené ohlušujícím pazvukem, tak to může být jedině snaha do hororu přidat rádoby vtipné scény. Tohle totiž prostě nikdy nefunguje, tedy lépe řečeno jen málokdy. Série filmů Evil Dead byla však vyjímkou. Sam Raimi prostě umí a i když Drag Me to Hell je vlastně strašně přiblblý film, tak tu vše funguje na výbornou. Za dvacet let se na Drag Me to Hell bude vzpomínat podobně jako dnes na Evil Dead, protože Drag Me to Hell působí v současné "konkurenci" hororových filmů díky návratu ke kořenům paradoxně velmi osvěživě.

21. okrsek (2001) (seriál)

Jde o nadprůměrně kvalitní seriál s vysokým potenciálem hlavně díky postavě Denisa Learyho. Tento potenciál byl však naplno využit až později v Rescue Me, takže The Job v jeho stínu působí poněkud hůř než by si zasloužil.

Nanking! Nanking! (2009)

Velmi krutý snímek, který díky skoro dokumentárnímu pojetí působí dost silným dojmem. Bohužel i snímek o sebesmutnějším a sebedrsnějším konfliktu musí podle mě diváka nejen šokovat, ale i "bavit". A to Nanking Nanking moc nedělá. Jde o kvalitní zobrazení tohoto u nás malo známého válečného konfliktu, ale jako film je to celkem nudné spojení drsných scén slabým příběhem a nevýraznými postavami. Jako dokument byt o fungovalo líp.

Andělé a démoni (2009)

Angels & Demons je zase dalším z nekonečné řady filmů, kde trailer působí lepším dojmem než samotný film. Pátrání je chytlavé a napínavé, to se musí nechat. Bohužel jinak nejde o nic, co bychom už někde neviděli. Navíc ke konci už silně přitažené za vlasy i na podobný typ filmu.

13: hra smrti (2006)

Zajímavý námět a až na drobnosti vše dost slušně provedeno. Bohužel to celé zabil nemastný neslaný závěr.