The Collection (2012)

Už ma nebaví sledovať filmy s absurdnými scenármi, retardovanými postavami, na ktorých vám nezáleží, plno ,,neočakávaných" zvratov, očakávateľný záver a gore, ktoré ani nie je za úrovňou priemeru. Proste toto mohlo byť tak pred piatimi rokmi a nie dnes.

Sedm psychopatů (2012)

Skvelá prvá polovica plná vtipných dialógov, cool postáv a tarantinovských drsných sekvencií je zabitá druhou nudnejšou, takmer až sračkoidnou polovicou (až na scénu na cintoríne a úplný záver). Škoda toho extrémneho predelu, takto ostávajú Bruggy neprekonané.

Paranormal Activity 4 (2012)

Ty vole tak to byla krávovina. Stačí si pozrieť záverečné dve minúty a viete všetko. Totálne zbytočné pokračovanie a vyciciavanie peňazí z ľudí. By som tvorcov trestal.

Haló (2012) (pořad)

Až tu som zistil, že Michal Kubovčík má neuveriteľný komediálny talent. Ostatní sú tu úplne zbytoční. Mal by sa dať na stand-up alebo na niečo, kde by ho ostatní nebrzdili.

Atlas mraků (2012)

Slovami veľmi ťažko popísateľné.

Silent Night (2012)

Priemerný slasher so stupídnym príbehom a chovaním hercov, ale to je pre tento žáner typické, takže sa to ani nedá považovať za výtku. Gore je ľahko nad priemerom, takže za to jedno pozretie to stojí. Merry Christmas.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Zaujímavé sci-fi, ktoré stavia viac na emóciách ako na čomkoľvek inom. Ani sa príliš nesnaží vysvetľovať sci-fi prvky a princípy svojej verzie cestovania časom. Celkovo mi to celú druhú polovicu pripomínalo druhého Terminátora. Hlavnú zásluhu na celkovej úspešnosti filmu má Joseph Gordon-Levitt, ktorý mladé Willisove ,,ja" zahral bravúrne. Tvrdenia zahraničných serverov o tom, že toto je 12 opíc pre nové tisícročie sú veľmi nadnesené, ale za pozretie to určite stojí.

Sousedská hlídka (2012)

Ani vtipné, ani napínavé. Štyria komici a vtipní sú možno za jedného dokopy. Aj to väčšinu ťahá Jonah Hill. A to už je čo povedať. Niektorí komici už majú najlepšie roky za sebou a to by si mali povedať Ben a Vince. Prenechajme miesto mladším a talentovanejším. Veľmi slabé dve hviezdičky a ak sa chcete zasmiať stačí si pozrieť trailer. Trvá síce dve minúty, ale zasmejete sa asi rovnako ako pri celom filme.

Grave Encounters 2 (2012)

Asi 10 minút celkom uchádzajúce a napínavé dobrodružstvo s kvalitnými trikmi zachytené na digitále. A toto dobrodružstvo je obalené v hrubej vrstve sračkoidnej a tupozrivej ,,konšpiračnej" reality. Kvalitatívne je to o niečo slabšie ako prvý diel, ale zas nie oveľa, keďže ani prvý diel nebol nejakým skvostom hororovej tvorby. Niekedy to vyzerá, že tvorcovia hororových snímkov si musia myslieť, že sme naozaj totálne retardovaní, keď dokážu donekonečna na svoje snímky lepiť BY TRUE EVENTS. A tu šli ešte ďalej a netvrdia to len v prvej vete film, ale opakujú nám to v každom druhom zábere.

Sinister (2012)

Skvelá halloweenska jazda so Sinisterom. Veľmi som sa tešil na tento kúsok a ľutujem, že som zhliadol trailer, ktorý ukazuje viac ako by bolo potrebné. Film útočí na primárne centrum strachu a je problém nebyť vydesený, aj keď očakávame, že príde niečo znepokojujúce. Najväčšiu zásluhu na tom má skvelý zvuk a hudba pri jednotlivých scénach. Z nej mi išli zimomriavky a husina po celom tele. Všetko to podtrhuje skvelý Ethan Hawke v hlavnej úlohe, ktorý sám strávi na plátne drvivú väčšinu filmu. Rovnakú zásluhu na úspechu majú producent (postupný progres od jednoduchého Paranormal activity cez nekompromisný Insidious až po Sinister) a režisér Derrickson. Derrickson ukázal, že má talent na strašenie divákov vo svojom filme o Emily Rose, ale tu ho predviedol v oveľa väčšej miere. Verím, že to nie je naposledy, čo sme o Derricksonovi v hororovom žánri počuli. Malou chybičkou krásy je trochu nedotiahnutý a očakávateľný záver, ktorému chýbala údernosť, keďže celý film sa stupňuje napätie a atmosféra ku koncu je takmer nezvládnuteľná. Podľa reakcií ľudí v kine môžem jednoznačne povedať, že film nie je vhodný pre slabšie povahy a ľudí neholdujúcich hororovému žánru. Stupídne Activity, Encounteri hrobov a všetci im podobní dostávajú na prdel ťažkým kalibrom a ukazujú akí jednoduchí sú fanúšikovia týchto spomínaných sérií (ani neviem či sa vôbec dajú nazvať fanúšikmi hororu- v porovnaní s týmto filmom). Keď už si tento film chcete pozrieť doma, tak jedine osamote, potme a so slúchadlami. P.S. Nechápem užívateľov, ktorí dokážu dať tomuto filmu menej ako tri hviezdičky. Takí nemajú čo na csfd hľadať.