Mama (2013)

Na ľakačkách postavená duchárina, ktorá je až príliš podobná ázijským hororom. Mama ako vystrihnutá z Grudge, ľakačky presne také, aké ich hororový nadšenec má nakukané, koniec nesymetrický k celkovému vzhľadu a aj napriek tomu spokojnosť. Určite lepšie ako predchádzajúce diela z Torrovej produkcie.

Maniak (2012)

Alexandre Aja je môj obľúbenec už od Nabrúsenej britvy a nesklamal ma v žiadnom snímku, či už ako režisér alebo ako scenárista. Tu opäť ukázal to najlepšie zo svojho repertoáru a Khalfoun to len vyšperkoval (takmer) k dokonalosti. Remake klasického Maniaca je v každom smere lepší ako jeho predchodca. A pritom si zachováva 80-kový look. Frodo v úlohe šialenca, ktorý sa rozhodol oskalpovať devy ľahkých mravov je až mrazivo reálny a scény, pri ktorých jeho slečny odchádzajú na onen svet ,sú brilantne natočené (slabšie povahy možno budú mať s úrovňou brutality problém). Jediné, čo by sa dalo vytknúť sú chyby v scenári a nelogické správanie postáv. Naopak zvuková stránka filmu je veľkým pozitívom a skvele podfarbuje zvrátenú myseľ šialenca.

Scary Movie 5 (2013)

Totálna zhovadilosť. Nechápem, ako toto mohlo ísť vôbec do kín. A ako tomu niekto tu môže dať viac ako dve hviezdičky. Ani tá jedna hviezdička odo mňa nie je úplne objektívna. Za celý film som sa usmial (nie pukal od smiechu) asi 4-krát. A Ostatok bola megatrápnosť, akú som už dlho nevidel. Haunted House poráža tento paškvil na plnej čiare.

Lesní duch (2013)

Nebol som zaujatý ani plagátom, ani pôvodným snímkom, šiel som nato ako na úplne nový film. Prvá polhodina, z ktorej až boleli oči, je úplne nudná, bez akejkoľvek atmosféry (tá však nepríde ani do konca filmu). Po polhodine sa začne akože niečo diať, prichádza na scénu ,,démon" a máme pocit, že všetko ,,sa na dobre obráti". Ale kdeže. Retardované správanie postáv pretrváva, klišé padajú jedno za druhým, o hereckých výkonoch sa veľmi baviť nedá. A tá vami spomínaná brutalita a nechutnosť. Toto že je nechutné, gore kvalitné a film perverzný? Ani náhodou. Scény sú klasické, nestrašidelné a momenty, kde príde na rad sekanie, rezanie a amputovanie sme my, hororoví fandovia, videli v oveľa lepšej kvalite už nespočetkrát. Jediná scéna, ktorá ma ako tak donútila v mojej duši plesať bola záverečná s motorovou pílou v hlave démona. Inak úplne obyčajný horor na jedno zhliadnutie bez inovácií.

Batesův motel (2013) (seriál)

Najviac ma irituje ten kontrast medzi klasickými motívmi a modernými výdobytkami doby. Na jednu stranu tu máme motel a dom z 50. rokov, staromódne oblečenie a pod. a na druhej strane moderné telefóny, telky a autá. Prečo? Prečo to nemohlo ostať situované v dobe pred prvým Psychom. Postavy dvoch hlavných hrdinov sú skvele obsadené a najmä sú uveriteľné. Škoda toho mixu období.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Chcelo to veľa odhodlania pustiť sa do sledovania tohto filmu. Po traileri som bol viac ako skeptický. O to viac som bol (príjemne) prekvapený, keď to všetko skončilo. Wayans a spol. si vzali do parády sériu PA a pár ďalších podobných kúskov a postavili sa proti Scary Movie s minimálnym rozpočtom a hrstkou hercov nižšej svietivosti. Čím menej od snímku očakávate, tým viac sa vám odmení. Niektoré gagy ma naozaj schuti rozosmiali, aj keď podobných vtípkov sme už určite videli x-krát. Takto sú to priemerné 3* a som veľmi zvedavý, ako dopadne Scary 5-ka. Od nej totižto očakávam o kus viac.

Hon (2012)

Veľmi skľučujúce a deprimujúce. Mads Mikkelsen a malá Klárka rozohrali hru, ktorá mala hlavne pre dospelého protagonistu extrémne následky. Hon na neprávom obvineného človeka ukazuje, ako ľudia dajú na slovo dieťaťa a na dogmatické tvrdenie o tom, že deti jednoducho neklamú. Niekedy len proste nepovedia pravdu. Jediné, čo ma trochu zamrzelo bol úplný koniec, odohrávajúci sa rok po predchádzajúcich udalostiach, čo je asi jediná výtka.

Banshee (2013) (seriál)

Ultra cool a myslím, že zrovnateľné s True Blood. Sympatické postavy, nonstop thrill, akcia aj nahota, všetko vo Fargo kabátiku. Proste fajnovka a po prvej sérii je to za plný počet. Tešíme sa na druhú session.

Zlo (2012)

Na slovenské pomery určite nadpriemer, ale keby som nevedel, že je to od nás (napríklad keby som pozeral bez zvuku) tak je to čistý priemer. Pár scén zaujímavých, slovenčina znejúca takmer reálne, herci nie sú katastrofálni, ako to býva u väčšiny podobných kúskov. Bebjak má pochvalu a kľudne môže stvoriť niečo podobné znovu.

The ABCs of Death (2012)

Mierne sklamanie. Jasné, že sa nedalo očakávať, že všetky minipríbehy budú stopercetntné. Niektoré dokonca aj sú. Dogfight, Libido, XXL a možno ešte zopár. Škoda, že niektoré sú ale meganudné a odfláknuté. Celkovo však nemôžem povedať, že by som sa nudil. Ale viac ako jedno pozretie to tiež nebude,