V domě (2016)

Slabučký horor, ktorý vyzerá ako jedna z priemernejších epizód X-Files. Dve jemne nadpriemerné ľakačky, inak výrazný a nudný (pod)priemer. Plus koniec, ktorý je najväčšou scenáristickou úbohosťou, akú som za poslednú dobu videl.

Vadí nevadí (2018)

Light verzia Final Destination pre teen publikum, Sem tam jemne napínavé scény, sem tam dobrá vraždička, inak scenár, herecké výkony výrazný podpriemer. A koniec tomu nasadil korunu. WTF?

Ghost Stories (2017)

Konečne osviežujúci horor s netradičným britským postupom. Od začiatku pomalý a plíživý des, postupne gradujúci prostredníctvom troch krátkych hororových poviedok, z ktorých prvé dve sú desivejšie, ako väčšina súčasnej hororovej produkcie. Záver nie je taký mindfuck, ako niektorí tvrdia. Neurazí, ale keď ho uvidíte, poviete si, že to ste už niekde videli. Nie je to Šiesty zmysel ani Obvyklí podozriví. Ale za všetko ostatné palec hore. A Alex Lawther poriadne creepy, už od Black Mirror som tohto herca a jeho prejav sledoval s pozornosťou. Ani Martin Freeman nie je zlý. Konečne ukázal aj hororový talent. Čisté 4*.

Capote (2005)

Hoffmanov herecký koncert, vyzerá a správa sa ako skutočný Capote. O jeho príbehu a o predlohe som nevedel, dostal som sa k nej až po filme, ale aj tak to bol veľmi zaujímavý a pôsobivý snímok.

Intacto (2001)

Slabšie 4*. Nápad je skvelý, niektoré scény sú dychberúce, ale nakoniec to nejak vyšumí do prázdna. Keby sa to uchopilo zručnejším režisérom a pritvrdilo sa, mohlo to byť za čisté 4.

Osm hrozných (2015)

Potešenie pre dušu aj pre srdce. Kto povie, že to nie je Tarantino, tak to potom vôbec nevie, o čo tomuto chlapíkovi šlo. Pravý Tarantino v najlepšej forme. Parafráza Reservoir dogs a po Pulp Fiction jeho najlepší film. Oveľa príťažlivejšie ako Django. Komorné a plné dialógov, ktoré nenudia ani pri trojhodinovej stopáži. Russell a hlavne Jackson si film ukradli takmer pre seba, ich postavy sú tým najlepším, čo vo filme uvidíte. Rovnako skvelá (a zároveň neskutočne odpudivá) je Jennifer Jason Leigh- mužnejšia a drsnejšia postava ako väčšina z mužov vo filme. Madsen veľmi nevýrazný a Rothova postava by bola oveľa zaujímavejšia v podaní Ch. Waltza. Ale ostatné je až neskutočná zábava a človek sa cíti ako v zvláštnej, krvavej rozprávke. Tarantino, continue with this, we need you.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Presne toto je môj šálok. Cival, Hlad, Imf a vždy prítomný KarelR, to je zostava, ktorú by som počúval celé hodiny a nenudil sa. Niektoré hlášky neprekonateľné. ,,Dinklage prerástol svojich hereckých kolegov." ,,Nesiahajú mu ani po päty."

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Áno, je to super, Áno, je to pocta originálu. Vadí mi, že veľa ľudí hodnotí seriály podľa pilotu a potom hodnotenie nie je relevantné. Prvý diel je určite super, našľapaný a hutný. Potom to však zvoľní a rozbehne sa opäť ku koncu. Kvôli tomu je to po prvej sérii za 4*.

Scream Queens (2015) (seriál)

Scream queens sú niečo úplne odlišné od súčasnej seriálovej tvorby. Nemusí sadnúť každému, ale komu to sadne po prvých dvoch dieloch, toho to nepustí. Gagy a parodovanie nielen hororových klasík sú väčšinou over the top, charaktery sú tak za hranou, že sa na nich nedá nesmiať. Postava Chada je pre mňa jednou z najlepšie ,,zahraných" postáv za posledné roky, každý jeho part je potešením pre bránicu. Dúfam, že to prvou sériou neskončí. P.S. Najlepšia a nezabudnuteľná scéna je Backstreet boys :D.