25. hodina (2002)

,,Vzrastom malý, duchom veľký." Presne tak by sa dal charakterizovať tento úžasný film. Na jednej strane minimalistický obsahom a časovou rovinou, na druhej strane však maximalistický emóciami a myšlienkami. Pri jeho sledovaní som si uvedomil, aké vzácne je byť slobodný, môcť sa stretnúť s priateľmi, vyjsť si so psom a pod. Herecké výkony netreba komentovať, pretože jeden herec bol lepší ako druhý, kamera a réžia detto. Plus nezabudnuteľná scéna s kritikou každej jednej skupiny americkej spoločnosti skrze zrkadlo a krásne patetický záver. Spike Lee zabodoval.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po pilote je to jasných 5*, uvidíme čo prinesú ďalšie diely. Ale keďže sa jedná o produkciu HBO, tak nepochybujem, že sa hodnotenie zníži. EDIT: Jeden z najlepších a najprepracovanejších seriálov vôbec.

Vřískot 2 (1997)

Môj prvý horor videný v kine (keď som mal nejakých 12 rokov). Vtedy som bol z toho na vetvy. Teraz je to o niečo slabšie, ale stále lepšie ako trojka. Jednotka však kraľuje.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Ako písali viacerí prvá polovica filmu je úžasnou dokumentárnou paródiou na všetky slasherovské pravidlá a natáčanie hororov o psychopatickom zabijakovi. Spomínajú sa tu ikony ako Freddy, Jason, Myers a dokonca Chuckie. To je na plný počet hviezd. Avšak neskôr sa film dostane do roviny, ktorú sám paroduje a nastavené zrkadlo z prvej polovice teraz obracia proti sebe, čo je pre diváka rana pod pás. Veľká škoda pretože potenciál bol obrovský. A ako čerešnička na torte rolička Roberta Englunda (nie však v roli Freddyho:D). P.S. Keď sa ukážu obaja kameramani, tak som si najskôr myslel, že jeden z nich je Dave Grohl zo skupiny Foo Fighters. Keby to naozaj bol on a vniesol tam kúsok zo svojej komickosti, zrejme by šla ešte jedna hviezda nahor. Takto to ostáva pri troch. P.S.S. Pripomenulo mi to Randyho zo série Vreskot, ktorý tak rád hovoril o základných pravidlách slasheru.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nádhernýýý film. Po všetkých stránkach. Hlavnú hereckú dvojicu nemá zmysel komentovať, pretože to boli možno životné výkony. K scenáru možno povedať len toľko, že to bolo jedno z najoriginálnejších výtvorov, aké som kedy videl (Thank you Mr. Kaufman). Chválim takisto noir atmosféru plnú technických parád, majstrovského strihu, neprvoplánových efektov a podobne. A ten koniec- úžasný. Ukážka toho, ako sa majú robiť filmy so všetkým, čo k tomu patrí. Som šťastný, že v skutočnom živote nie je možné vymazať spomienky, či už dobré alebo zlé. Pretože k nikomu nás nespájajú iba tie čierne spomienky. A je krásne, že nikdy dopredu nebudeme vedieť ako dopadnú naše vzťahy a priateľstvá. A každému prajem zažiť to, čo zažili hlavní protagonisti. Osudovú lásku. Čistých 5*. P.S. Ako povedal Andy Dufresne, môžu nám vziať našu slobodu, ale nikdy nám nevezmú to, čo máme v srdci a v hlave.

Partička (2011) (pořad)

Už sa mi páči viac ako slovenská verzia.

Dům ďábla (2009)

Veľmi príjemné a nečakané prekvapenie. Neznášam filmy o satanistoch a nikdy ma príliš nebrali (s výnikmou Rosemary). A práve z Rosemary si berie Dom diabla to pravé orechové (možno až príliš veľa). Samozrejme sa tu nájdu podobnosti s viacerými kúskami z 80-tych rokov od Argenta až po Halloween. Ale v súčasnej hororovej tvorbe plnej klišé a prvoplánovosti je toto veľmi svieži vzduch. Budovanie atmosféry je jedinečné, v jednom momente som prestal dýchať a chcel som aby scéna, ktorá sa odohrávala čo najskôr skončila, čo sa mi nestáva tak často. Výhradu mám len k záveru, ktorý mi prišiel v porovnaní s dovtedajším priebehom o poznanie slabší a menej do sedadla priklincujúci. Ale 4* sú určite zaslúžené.

Zlouni z vesmíru (2005)

Uf, tentoraz Engláni zatli poriadne do živého. Prvá tretina je neznesiteľne nudná a myslel som, že film pre mňa skončí skôr ako začne. Ale som rád, že som vydržal. Pretože to, čo sa začalo diať po úvodnej polhodine, bol čisto-čistý masaker. Likvidácia emzákov za pomoci všetkého, čo nájdete v Mountfielde (plus jeden agrohospodársky stroj:D). Sem tam nejaká tá dobrá britská hláška, otrasní herci a prsnaté herečky. Ako milovník splatteru však nemôžem ísť nižšie, takže pekné objektívne tri hviezdy.

Jmenuji se Bruce (2007)

Tie dve hviezdičky sú možno aj trošku priveľa, ale nechám už tak. Presne nejak takto si predstavujem život Brucea Campbella v súčasnosti, ako skrachovanej hviezdy, ktorú na výslnie dostal jeden film (jedna séria). Hodnotenie tu na csfd je veľmi prehnané a chápem, že mnohí dávali vyššie hodnotenia len z úcty k hlavnému hrdinovi. Pre mňa len jediné, R.I.P. Bruce.

Scary Movie 3 (2003)

Pre mňa je toto najlepší diel celej série.