Plačící pěst (2005)

Už som začal strácať nádej, že niekedy uvidim film z prostredia boxu, ktorému nebudem mať čo vytknúť. Naštastie som sa dostal ku tomuto snímku a musim zvolať: "Konečne". Konečne som uvidel film, kde sa snúbi silný emocionálne ladený príbeh s reálnymi (samozrejme v rámci možností) ukážkami tréningu a samotného zápasu. Boxeri sa nachádzajú v rovnakej váhovej kategórii, postupne strácajú silu, presnosť, koordináciu pohybov a dokonca používajú obranu! A čo sa týka dejovej línie, konania postáv a konfrontácie ich životných príbehov, tak ku Adrianovej obsiahlej a veľmi výstižnej štúdii už nemám čo dodať :) 10/10

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

"Chcel som stretnúť dievča rovnako, ako sa to deje v romantických knižkách, ale potom..." Gyeon-woo by rád stretol dievča veľmi romantickým spôsobom, tak prečo nie v metre? Háčik je v tom, že táto je spoločensky unavená a okrem straty pudu sebazáchovy, pošle obsah žalúdku na parochňu cestujúceho... a takto to pokračuje sériou nezabudnuteľných mierne absurdných ale milych scén v ktorých Gyeon-ova trpezlivosť a tolerancia dostane zabrať. No a ako sa príbeh odvíjal, tak som okrem skvelej zábavy a zžitia sa s postavami, začal pociťovať niečo, čo už dávno nie... silný pocit potreby šťastného konca... A koniec ma veru dostal. Paráda, Holywood by sa mal a má čím inšpirovať ;)

Klan létajících dýk (2004)

Romantický film na čínsky spôsob. Obrazovo, choreograficky a hudobbne brilantne zvládnutý (aj keď nie tak ako napr.v Hrdinovy). Nebyť poslednej 1/4 filmu s miestami až komickej nechuti postáv umrieť, tak dám viac. 7.5/10

Spencerův nový život (2001)

Tak takto sa točí zlý romantický film. Erzov a Feldyho porno film bol zaujímavejší ako film sám :)

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Ale páni... toto hádam nie... dvaja obstarožní policajti, čo nakopú prdel profesianálnemu vrahovi v podaní Jeta Liho? Možno ostrelovačkou z diaľky, ako už Gibson alias Martin Riggs predvádzal v 2-ke, ale takto? To akoby sa na kolobežke a so striekacou pištolou vybrali proti tanku :) Gagy ošúchané, a naša 4-ka už tiež nejako nestíha s dychom. Roger už od prvého dielu omiela ako je na to moc starý. Tak tu su už na to starí všetci ;) Aj tak je to ešte stále pozerateľná popcornová zábava.

Hvězdná pěchota (1997)

Na filme by som sa z chuti zasmial, keby šlo o vtip. Ako komédia, či paródia na čokoľvek, vôbec neobstojí a ako sci-fi je to hotová katastrofa. S knižnou predlohou má spoločný len názov, chrobákov (aj tí sú diskutabilní) a zopár mien. Aj jeď väčšinou sa pokúšam odosobniť od knižnej predlohy, tak tu sa nedalo... ide totiž len o upatlanú vesmírnu soap operu na spôsob večerného filmu. Vrelo neodporúčam tím, čo knihu čítali. Ostatní si pridajte 2 hviezdičky a choďte si do kina zdriemnuť (a najesť sa "popcornu"). 1/10

eXistenZ (1999)

Po 10 minútach, najmä pri čvachtajúcej rôsolovitej "konzole" pripomínajúcej vyholeného HopHopa a pripojenej priamo na miechu, si hovorim: "Tak toto hádam nie" :-) Ale po aklimatizácii sa na niektoré "zvláštnosti" som si tú hru s viacnásobnými virtuálnymi realitami celkom užíval. Najmä "zamŕzanie" postáv v hre... ;) Prekvapivý záver ma utvrdil v presvedčení, že aj nízkorzpočtové filmy majú svoje čaro. 7.5/10

Dalších deset minut (2002)

Zjavne som ešte nedozrel natoľko aby som si mohol podobné projekty úplne vychutnať. Keďže ma oslovili len 3(max. 4) príbehy (Spike Lee, Wenders, Kaige Chen), tak len 6/10. Aj keď ako celok si to zasluži viac ;)

Ong-bak (2003)

Príbeh a dialógy tak slabučké ako trikrát precedený čaj... alebo ak by to malo nohy, tak to určite spadne na zem... tak nejako by to asi ohodnotil jeden staručký profesor :-)... naštastie sa to cele vznáša v kolotoči výskokov, sált, kopov a úderov bojového umenia Muay Thai. Ak by som mal použiť Mariusovu terminológiu, tak môj "filmárik" po výskoku fandu BU presunie časť tela a hlavu mierne bočne a vpred (keďže z predchádzajúcich 2 rovnakých záberov toho istého kopu určených pre menej vnímavého diváka, pochopil zámer súpera) a kontrujúc krátkym pravým hákom priamo na bradu ho necháva tvrdo dpadnúť na zem... "ok ok" povie z mrákot sa preberajúci fanda BU "aspoň 6/10"... filmový kritik sa len zľahka pousmeje... ;)

Ayla z kmene medvědů (1986)

Hrozné masky, zaujímavý príbeh, nádherná príroda, a až príliš pekná Daryl Hannah, ale vcelku to vnímam skôr pozitívne. 7/10