Zabiják (1993)

Klasický americký remake. Skopírujeme pôvodný scenár, pridáme nepresvedčivé herecké výkony, celé to okoreníme zbytočným pátosom a trapnými "cool" scénami a dostaneme hodne priemerný snímok made in holywood. Ak ešte ku tomu poznáte aj pôvodnú predlohu, tak aj ten priemer bledne ako tri krát precedený čaj. 3/10

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Moje prvé (a asi aj posledné) stretnutie s Monty Python. Vážne som sa snažil, ale smiech nie a nie prísť. 2* za králika a čierneho rytiera. A uletené to veru bolo, ale pre mňa tým nesprávnym smerom. 5/10

Underground (1995)

Pre mňa príliš temný, skoro až nestráviteľný Kusturica. Uznávam, že film to je zaujímavý, ale pocit horkosti v ústach po dopozeraní sa mi absolútne nepozdával. 7/10

Let číslo 93 (2006)

Áno... takto sa to kľudne mohlo stať. A možno aj nie... Ale to nič nemení na skutočnosti, že film vás svojou atmosférou úplne pohltí a že dávno som tak nedržal niekomu palce ako práve pasažierom United 93. A už dávno som v multiplexe nezažil po skončení filmu tak hrobové ticho. Jediné, čo miestami pôsobilo rušivým dojmom bola občas až príliš "dokumentaristicky" roztrasená kamera. 9/10

Ichi the Killer (2001)

Hlboko v útrobách rozsekaných tiel, medzi kilometrami čriev a hektolitrami striekajúcej krvi, v kútiku duše plačúceho zabijáka či Kakiharových úst, márne hľadajúc skrytú pointu som prišiel iba na jedno... japonci nie sú normálni :) Úchylnosť, brutalita a miestami až nechutný sadizmus je zakrytý vizuálne prepracovaným obalom a zbytočnou dľžkou. IMHO, ako vôbec napadlo Kakiharu, že s ním Ichi skoncuje nejakým jemu "príjemne" sadistickým spôsobom? Však jeho práca bola rýchla a presná, aj keď brutálne ;) 6/10

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Trpké sklamanie. Pekne nakreslený, jednoduchý až naivný, ale najmä neskutočne nudný príbeh hračiek, kde som absolútne nepochopil v čom je to také svetové a inovatívne... podla všetkého som si to mal pozrieť v roku 1995 a nie v čase animáckeho "boomu". 5/10

Žena mého muže (2003)

Možno zaujímavú myšlienku zabíja nudný scenár, kde po 15 minútach divák vie ako to dopadne (teda aspoň v mojom prípade). Sledovať Catherine s nemennou maskou voskovej figuríny namiesto tváre, či prostitútku Marlene so psím pohľadom a ich vzájomný vzťah plný konverzačného sexu, mi nepripadalo ničím zaujímavé či podnetné. 7/10

Mariňák (2005)

Ukážka vyprázdňovania hláv amerických vojakov, ich "naprogramovania" na vojnový konflikt a následného stretu so skutočnosťou, že "Každá vojna je iná... a predsa tá istá". Ide len o to ako ju prežiť a udrzať si "zdravú" hladinu šialenstva... Mendes sa pomocou farieb a práce s kamerou snaží smutnovtipnou formou ukázať iný pohľad na dnešné "moderné" vedenie vojny. Vojny kde stretávate len obhorené telá a nepriateľom sú vám vlastný mozog a americké letectvo. Vojny, kde nuda, nekonečné čakanie a cvičenia bdelosti sa striedajú s "romantikou" pri horiacich vrtoch a padajúcej rope, či "láskyplnom" mierení nabitou zbraňou kamarátovi na hlavu. 9/10

Na dotek (2004)

Oblečte si na seba niečo teplé, lebo citový chlad z tohoto snímku sála tak silno až to zamrazí. Snaha o obnaženie čistej podstaty výroku "v láske a vo vojne je všetko dovolené" je očividná ale... film chce pôsobiť až príliš realisticky, čím miestami pripomína skôr nejaký druh reality show, kde sa herci hrajú na skutočných ľudí snažiacich sa ukázať realitu skutočnejšou ako naozaj je a to celé pod nálepkou "Podoba so skutočnosťou čisto cielená" Ako celok to pôsobí mierne chaoticky, tvrdosť a cynizmus v dialógoch vyznievajú neuveriteľne nepresvedčivo a nepomáhaju ani veľké smutné oči Julie Roberts, zvodnosť a anjelská tvár Natalie Portman, či cynická vypočítavosť Owena metajúceho nadávky a hrubé výrazy. 7/10

Kung-fu mela (2004)

Film o tom, ako sa v mladosti oplatí investovať do štúdia budhistických bojových techník (pri kúpe študijných materiálov doporučujem pozrieť si cenu), najmä ak vám leží na srdci svetový mier a chcete aby sa do vás zaľúbila hluchonemá kráska, ktorej ste kedysi dávno pomohli. Uletená kung-fu komédia s pomerne bizarnými postavičkami, občas príšerne prehnanými efektami ala Matrix a slabučkým príbehom. Ale s veľkou dávkou humoru, dobrej nálady a príjemnej romantiky. 7/10