Hledání Země Nezemě (2004)

Pri scéne s tancujúcim psom si vravím: "Povedal už niekto Deppovi, že drogy jsou špatný?" ;-) Lenže po skončení filmu som vypadal ako na drogách skôr ja. S červenými očami a ako mechom udretý som zostal sediet ešte zopár minút, rozmýšľajúc nad tým, čo som videl. A v priebehu tých pár minút si uvedomil, že ešte nechcem "dospieť!"

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

A ešte to aj dávajú v jeden deň a na rôznych televíziách. Ale aspoň mám dôvod vypnúť televízor a pustiť si niečo normálne na počítači. :-)

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Kto by nechcel byť na 15 min. sám sebou? :-) Úlet maximálneho kalibru. Ale bavil som sa skvelo.

Válka světů (2005)

Začiatok sľubný, stred občas nudný, koniec úplne zlý. Efekty vynikajúce, herecké výkony nepresvedčivé. Logických prešlapov menej ako som čakal (aspoň jeden: videli ste niekedy aby pár vojakov zadržalo rozbesnený dav ľudí bojujúcich o holú existenciu?) Celkovo som mal z toho hodne rozporuplné pocity. Tak 6/10. P.S. Videne po dlhsej dobe, tak hviezda dole...nejde o nic ine ako o dasli zarez "sajentologa" Toma do zbierky nabubralych filmov o nicom, alebo aj ako "otec roka" nasiel cestu ku svojim dvom otravnym,ujacanym a absolutne nesymaptickym detom. 3/10

Presumpce viny (2003)

Prekvapivo dobrá krimi s Denzelom Washingtonom!

Se slovníkem v posteli (2003)

Tak takto sa majú učiť cudzie jazyky !? :-) Príjemná romantická oddychovka so sexi "slovníkom" Jessicou Albou.

Hamouni (1994)

Príjemná komédia na nedeľný večer. Aj keď je dejová línia ľahko predvídateľná, aj tak som sa dobre bavil. A o to pri takýchto filmoch predsa ide, nie?

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Prečo plný počet hviezdičiek? Jednoducho pre pocit aký som mal vychádzajúc z kina, keď som sa v spomienkach vrátil do svojho chlapčenského veku. Veku, kedy som sníval o hľadaní pokladov, plavení sa po moriach a najmä o tom, že raz budem pirátom :-) . Johny Depp je v roli Jacka Sparrowa úplne neprekonateľný, Orlando Bloom mi pripomínal Guybrusha Threepwooda zo série Monkey Island hier na PC a Keira Knightley bola "na zjedenie" :-) Ďalej už len spomeniem výborné triky a vcelku slušné šermovanie.

Doba ledová (2002)

To vážne nikto nevidí ako "Fox" vykradlo Shreka? Veľký, ufrflaný, samotársky (ale vo vnútry dobrák) mamut putuje spolu s malým, ukecaným oslikom (pardon leňochodom), aby zachránili ľudské dieťa, pričom navonok mamut leňochoda len trpí, ale v podstate sú kamaráti. A takto by sa dalo pokračovať ďalej. Určite zábavný "animák" pre deti, pre dospelých len priemer.

Pláž (2000)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Ku tomuto filmu sa dá povedať jedine "ale príroda tam bola pekná" :-) a ešte samozrejme hudba. Uznávam, že DiCapria moc nemusím, ale toto bol vrchol nemohúcnosti, či už jeho, alebo scenáristu. Keby sa to zostrihalo na cca 20 min. mohla to byť celkom pekná prezentácia pre nejakú Cestovnú Kanceláriu.