Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Vydržal som to sledovať okolo 20 minút a následne ma "sila" opustila a ja som si kľudne zaspal, čo sa mi v kine ešte nestalo! :-) (áno hádate správne, ja som ten "kamarát", čo spomínal Márius) Zobudil som sa až na hromadnú scénu bojujúcich Jedi-ov. Druhý krát sa mi podarilo dopozerať to dokonca (aj keď len s veľkými problémami) no zistil som, že prvý krát som takmer o nič neprišiel. Triky pôsobiace umelo, príšerne dlhá a nudná telenovelová vložka (a s tým súvisiace stupidné dialógy), plus chabé herecké výkony (najmä manekýna Christensena)... to by uspalo aj slona :o)

Aragami (2003)

Pekné akčné scény, určite zaujímavá myšlienka, ale nejako som sa týmto filmom prehrýzal len dosť ťažko. Problém bol v dialógoch, na ktorých je to všetko postavené a ktoré som nie vždy správne pochopil. Asi si to budem musieť pozrieť ešte raz, vzhľadom na rozporuplné verzie titulkov, čo som mal k dispozícii (a japonsky zatiaľ viem len veľmi málo :-).

2LDK (2003)

Až na miestami hodne chaotickú kameru musím povedať, že sa mi 2LDK páčilo viac ako Aragami. Možno to bolo aj sympatickými hlavnými predstaviteľkami, ktorých zmysel pre čierny humor a najmä vnutorné monológy ma pobavili. A najmä nikdy nenaštvite baby, ktoré sa rozhodli bojovať za svoje ciele! :-)

Tři veteráni (1983)

Po tomto filme je mi vždy nejako smutno a ťažko na duši. Vážne sme my ľudia tak nepoučiteľní? Asi v tom chcem vidieť rozprávku a to sa nedá.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Úchylné, miestami nechutne bolestivé, krvavé, a vhodné len pre silné žalúdky. Toľko rôznych druhov smrti, čo zažijete za jeden diel, sa len tak ľahko nevidí. V tom boli tvorcovia vynaliezaví až až :-)

Americká krása (1999)

Keď budem chcieť dať výpoveď, tak si tento film pustím ešte raz :-)... originálnejší spôsob som videl asi len vo Fight Clube v podaní Edwarda Nortona. Priznám sa, film som na prvé pozretie moc nepochopil, ale na ďalšie mi to došlo.... všetko je relatívne a pominuteľné, najmä náš život a preto ho treba žiť naplno.

Shrek (2001)

Táto "antirozprávka" pre dospelých je zároveň moje prvé DVD, čo som si "musel" kúpiť. Dve hlavné postavy Zlobor Shrek a oslík, (Eddie Murphy by sa mal, podľa mňa, radšej živiť dabingom ako herectvom :-)), roztáčajú koleso humorných akcií, vtipných dialógov a parodických scén. Ak ovládate angličtinu, odporúčam originálnu verziu. Niečo sa proste predabovať nedá.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Prvý film, ktorý som ako násť-ročný videl na videu u suseda. Samozrejme to bola nekvalitná pirátska kópia, ale zážitok z tohoto filmu mi zostal až dodnes. Film "mého mládí" a aj s odstupom času si ho rád pozriem.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jedným z kladov tohoto filmu je, že som na ňom nezaspal (čo sa mi podarilo pri časti druhej). No dialógy sú tak slaboduché, nepresvedčivé a patetické, až som ku tomu občas nemal ďaleko :-). Súboje boli efektné, teda až na tie, kde vystupovali staršie ročníky (Jackson,McDiarmid,Lee). Manekýnovi Christensenovi som to "nezožral" ani na sekundu (s výnimkou jedného "žltozlého" pohľadu).Jediný, kto sa snažili zachrániť česť (a nie len filmu) boli McGregor ako Obi-Wan a samozrejme zelený "gumkáč" Majster Yoda.Aby som pravdu povedal, kostra a hlavná myšlienka príbehu sú vynikajúce (však tie Lucas vymyslel už pred 30-mi rokmi :-)), ale je tam príliš veľa 'príliš'.Príliš veľa: digitálnych efektov (miestami dosť zlých), nudných dialógov, "hluchých" miest a taktiež je to príliš dlhé.Prekvapivo dobrý koniec (záverečný súboj Obi-wana s "ugrilovaným" ..... a vznik Darth Vadera) Btw, nepripomínal vám General Grievous "Mondoshawaňanov" z Piateho Elementu ? ;-)

12 opic (1995)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie sci-fi. Odchovaný na knižkách s časovou tématikou (časové slučky ma vždy bavili) som sa vo filme pomerne rýchlo zorientoval a nechal sa unášať skvelým príbehom a postkatastrofickou atmosférou, ktorú dotvárala nervy "dráždiaca" hudba. Willisov asi najlepší film a Brad Pitt ma presvedčil, že je "pán herec". Tento film určite nie je pre každého. Kto čaká oddychový film na nedeľné popoludnie, nech radšej zostane doma.S vypnutým mozgom to proste nejde! :-) (Pri odchode z kina ma totiž dosť pobavili nechápavé pohľady a poznámky typu "To bola strašná blbosť!")