Co žere Gilberta Grapea (1993)

Vynikajúci Johnny Depp a konečne rola ktorá sedí DiCapriovi ako uliata. Hrať postihnutého mu celkom ide. Na margo obdivovateľov Leonarda... on naozaj hrať nevie... ale vedel (ako dokazuje napr. Basketball Diaries)... niekde sa musela stať chyba ;)

Otec rodiny (2000)

"Sladký+romantický+ trošku naivný film = americký rodinný film", ale ja som ho videl v správnom čase na správnom mieste a preto 7/10.

3-iron (2004)

No ak je toto kórejská komercia, tak ma zaujíma ako to vypadá, keď tam niekto natočí nezávislý film ;)

13 duchů (2001)

V porovnaní s týmto je kocka 2 umeleckým dielom. Alebo slovami môjho spolubývajúceho: "Čo tam preboha robí Monk?"

Philadelphia (1993)

Po druhom vzhliadnutí musím dať za pravdu skeptickej sekcii. Ide o prvoplánovo dojímavú, nepresvedčivú, limonádu plnú klišé založenú na diskriminácii homosexuálov. Pre lepší efekt pridáme štipku ľudského cynizmu, právnické prostredie, za hrsť dobrých hercov, zopár plačopudných scén a samozrejme HIV(v dobe keď bolo spolu s gay tematikou tabuizované), všetko pekne zamiešame a voalá... dostaneme Oscarovú Philadelphiu.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Absolútna blbosť ale veľmi milá. Bavil som sa kráľovsky a to aj napriek tomu, že hlavní hrdinovia sú totálne "bulletproof" a popierajú fyzikálne zákony. Konečne viem, ako sa prekonáva manželská kríza a robí prestavba domu :-) Ako oddychovo-relaxačný film to nemôžem nedoporučiť. 7/10

Vítězové a poražení (1999)

Skvelá kamera a hudba. Nebyť niektorých trápnych psychokecov, tak to ako bývalý športovec ohodnotím aj vyššie. Uznávam, že film ma s realitou amerického futbalu asi pramálo spoločného, ale mať takého trénera ako Al Pacino a majiteľku klubu ako Cameron Diaz, tak vyhrávam ako divý :-)

Sin City - město hříchu (2005)

Nič som nečakal, ale dostal som skutočnú dávku comicsového opojenia. Keďže čierny humor destilovaný cynizmom je mi hooodne blízky, tak som sa väčšinou smial, až ma bolela bránica. Comics som nečítal, ale rozmýšlam, že si ho zoženiem! :-) a to je jeden z dôvodov, prečo 10/10. Rourka moc nemusím, ale Marv bol skvelý. A samozrejme Willisov Hartigan. A nemôžem nespomenúť bodyguarda a príručnú sekačku na hlavy v jednom... Miho :)

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Ujačaný hyperblábol plný priemerných digitálnych efektov a slabých hereckých výkonov, ktorý oproti jednotke neprináša absolútne nič nové. Scenárista aj režisér museli byť svorne na práškoch a jednu hviezdičku dávam len za miestami slušnú kameru.

Cesta do zatracení (2002)

Skvelá kamera a vynikajúca atmosféra sa snažia zakryť nie práve moc vydarený (strašne predvídateľný) príbeh lásky otca a syna.Film je príliš dlhý, Hanks miestami príliš sentimentálny a celkovo to na mňa pôsobilo citovo dosť chladným dojmom. Ale za technickú a vizuálnu stránku 7/10.