Oko dravce (2008)

Jednoducho desná, naivná a nudná sratchka. Dávno ma niečo tak nevytočilo. To bolo tak zlé ako sa len dá a keď vychladnem, tak možno dodám nejaký zvratok na túto tému. 1/10 Tak nedodám, nestojí to ani za to.

Hanna (2011)

Príbeh z obľúbeného seriálu "Ako logika dostala na frak" s nádychom úplnej zbytočnosti a absolútne "neuveriteľnou" hlavnou killer bábikou. 3/10

Útěk ze Sibiře (2010)

Pre mňa tzv. "ale príroda tam bola pekná" film. Alebo ako z maxima (námet) vyťažiť minimum (výsledný dojem). Pár vezňov unikne z gulagu (ako asi nie je podstatné), prejdú 6.500 km za cieľom jedného muža, občas niekto umrie (na začiatku dostanete "malú pomôcku" koľkí prežijú) a nakoniec sa im to podarí. A čo to boli za ľudia? Tiež asi nepodstatné, nakoľko jediná osoba, čo mi zarezonovala v hlave, bol profi kriminálnik Valka. Ostatní mi boli vďaka minimalistickému vykresleniu postáv, vcelku "ukradnutí". Mrazu, chorobo, zvierato, logiko a emócio-vzdornosť tohoto putovania, ma udržalo spoľahlivo "chladným" až do rýchlo rýchlo konca putovania. Zameranie sa na jednu alebo dve časti a nie na uponáhlaný celok by poďla mňa bola lepšia voľba. Škoda premrhanej príležitosti. 6/10 A nedá mi nerýpnuť si... šeroslepý človek, ktorý sa stratí, chodi v okruhu pár desiatok metrov, kričí o pomoc v mrazivom a tichom prostredí a nikto ho nepočuje? A svorka hladných vlkov sa nechá len tak ľahko odradiť?

Neznámý (2011)

Trikrát prevarený nemastný neslaný námet, pomalé tempo, predvídateľný záver a zbytočná stopáž. Suma sumárum, vhodné na také to "domáce nedeľno-večerné prežúvanie". 5/10

Robot-monstrum (1953) odpad!

Odpad, ale poctivo zaslúžený... ;)

Síla života (1985)

Zlé, zlé, zlé. Toporné herecké výkony spolu s nezáživnou zombie atmosférou, statickým dejom a časom vysušeným aj posledným zvyškom životnej energie, čo to kedysi (možno) malo. 3/10

Černá labuť (2010)

WTF? 80% nudnej vaty tváriacej sa ako umenie, celé to pretkané traslavou akože autentickou kamerou a na poslednú chvíľu ušitý kvalitný, ale predvídateľný koniec? To má byť ten orgazmus? Asi tak ako opakovaná režisérova genitálno-lonová obsesia, ktorá tak akurát rozčulovala. Jediný svetlý moment bol labutí temný prechod. Aj napriek tomu, že som nebol "so fuckin' close to the top" ako niekto, Ninu som chápal, a čo? A nič. Tak zlez. Tak som zliezol. 5/10

Saltová (2010)

Instantná a sterilná nuda s čajovo slabými 3krát "precedenými" akčnými scénami... Ďalší "pozri a zabudni" film. 4/10

My z Kačerova (1987) (seriál)

Noo... nostalgia urobila pri prvotnom hodnotení asi svoje... pozrel som si to po rokoch a... už nie som to dieťa, čo pred tým... 5/10