Inujaša - Season 1 (2000) (série)

Priznám sa, keď sa mi dostalo toto anime do rúk, bol som hodne skeptický. No po vzhliadnutí asi 5-ich dielov som sa stal na InuYashovi závislý (kamarátova priateľka to okomentovala slovami "Preboha už aj ty?" :-). Dostali ma hlavne silný príbeh, chytľavá hudba(ešte stále si občas pohmkávam "I want to change my world"),zaujímavé a najmä "nečierno-biele" postavy.Ani jedna z postáv nie je jednoznačne "zlá" alebo "dobrá". Podobne ako v znaku "Jing a Jang" každý ma v sebe kúsok tej "druhej strany". Nerád to priznávam, ale mne najmilšia postava je InuYasha (psí polodémon), ktorého navonok cholerická a konfliktná povaha mi hodne pripomína moju (aj keď "Kaze no Kizu" ešte neovládam :-)). (Radšej to tu ukončím, lebo by som začal poriadny SPOILER, keďže začínam mať nutkanie rozobrať zopár pasáží, dejových línií, či charaktery jednotlivých postáv.)

Sekretářka (2002)

Máte problém s pochopením sexuálnych praktík nezlučujúcich sa "normálom"? Pozrite si Sekretárku a zistíte, že nie je nič nenormálne na tom, "keď masochistka robí sekretárku sadistovi..." čo hlása aj nadpis na vydarenom obale od DVD. Takže zaujmite horizontálnu polohu na gauči a nechajte ukojiť svoju potrebu po mierne pikantnom, vášnivom, provokujúcom, no pritom nežnom, takmer dvojhodinovom... filmovom zážitku... :) U mňa jedno z mála (pozitívnych) filmových prekvapení. 10/10

Klub rváčů (1999)

Ďaľší z filmov, ktorému som prišiel "na chuť" až po nejakom 3-om pozretí. Všetkým, čo dali menej ako 4 * odporúčam urobiť to isté, pretože pochopiť tento film che riadnu dávku sústredenia a najmä chuti ho pochopiť, čo môže byť pre niekoho problém.

Vetřelci (1986)

Je len málo pokračovaní, ktoré predčia prvý diel. Jednotka bola jedinečná, plná napätia a neviditeľnej hrôzy, ale chvíľami mi chýbala "čistokrvná" akcia. Tej si divák vďaka Cameronovej "dvojke" užije až až. Votrelcov konečne vidno a sú všade. Votrelci sú minimálne zdatným súperom prvému Votrelcovi, a v niektorých atribútoch (akčnosť) ho aj predčia.