• Krátkometrážní

Dračí doupě 2 (2005)

Solidní nízkorozpočtové béčko, sympatická elfka a mocný lič. Jasných 70% :-)

Spolužáci (2006) (seriál)

Je to škoda. S pohledem do minulosti bych nejradši zrušil sérii HIMYM (které 4. řadou dochází dech, taktéž něco na způsob Přátel, jen je to "jinak" natočený, oproti Přátelům slabota). Potenciál The Class rozhodně mělo. Skvěle napsané postavy, za těch 19 (neviděl jsem ale všechny) epizod mi přirostly k srdci tak jako "šestka z Přátel". Co je ovšem důležité - jde to starou dobrou vyšlapanou cestičkou ověřených vtipů (je vidět vliv tvůrců Přátel a Mad about you) a ne zajímavou prací s vyprávěním. Ale kdoví, s klesající kvalitou HIMYM by mohl, jako bájný pták fénix nebo ze seriálového světa Family Guy a Firefly, povstát. Nemuselo by to být špatné.

To nejlepší podle Erica Idlea (2006) (video kompilace)

Klasický uspořádání formou Létajícího Cirkusu nedokáže překonat takovýto kotouček, ale jako výběr výborných skečů mého nejoblíbenějšího "pythoňáka" je to super.

Příběh Pixaru (2007)

Delikátní věc pro všechny fanoušky filmů animovaných i animace samotné.

Návrat (2005)

Stokrát omílané téma dokola. Plno klišé a pár děr v příběhu. Když si k tomu přidáte konecnekonec. Přiznávám, že některé scény byly dojemné, ale přesto pár lidiček, které spojuje vztah k jednomu člověku a každý se potýká se svými problémy mě nedokáže dojmout. Extra body ovšem za rozbor života jako literárního textu a za (jak už tu padlo několikrát) maličkosti jako ruka v šuplíku, plán b a kotě v tašce.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jsem nečetl, možná byla i zajímavá, ale film byl lehký nadprůměr, pár světlých momentů bylo v dialozích. Zooey Deschanel okouzlující jako obvykle, z herců opačného pohlaví opravdu září Alan Rickman a Sam Rockwell (tadyty Branniganovský klišé už mi ale přijdou ohraný). "Freeze? What am I - a fridge?"

Zprávy TV Onion (2008)

Nečekal bych, že jde americkou kulturu parodovat tak snadno. Některé vtípky jsou fakt přesné, některé očividně křečovité snahou pobavit za každou cenu aspoň někoho, ale naštěstí těch prvních převažuje víc. Zvlášť Steven Seagal se sebeparoduje naprosto dokonale. Musím taky pochválit parodii D&D (tady teda W&W, jo a r.i.p. Gary...). Ovšem co mě dostalo byl Pedobear v bleděmodrém. A kočičí řízky. A wiggeři. A negro community. On vlastně ten film nebyl zas tak špatný, ale myslím, že by mu líp slušelo nějaký rozkouskování (přeci jen jednotlivé scény jsou "skeče" a jediné co je spojuje je moderátor a když jsou občas prostřihy na ně v jiné situaci. Pochopitelně nemůžu zapomenout na nábor do protichůdných armád. Tak jiné a tak stejné. Závěrečný povinný proslov jsem přetrpěl a ten prapodivnej teleshopping taky. I když stálo by za to to udělat "počesku". Eva a Vašek na stříbrném plátně - no nezní to jako pohádka? Ne, máte pravdu, nezní.

The Go-Getter (2007)

Příjemná coming-of-age road movie dramedie. Pokud máte rádi hlas Zooey Deschanel a nevinný kukuč Lou Taylora Pucciho, bude se vám to velmi líbit, pokud máte rádi zajímavý, příjemně laděný soundtrack, bude se vám to velmi líbit, já dávám tři silné hvězdy, protože jsem tento film párkrát zhlédnul a pokaždé to byla příjemná podívaná. Občas je potřeba jít osudu naproti, i kdyby to znamenalo neznámé dívce ukrást auto a vydat se vstříc bratrovi napříč dálnicemi bývalého Divokého západu.