Londýnská pole (2018)

Amber, ako kráľovná drámy a osudová manipulátorka, je neskutočne sexy a dajme tomu, že aj trošku inšpiratívna. Iné benefity zo sledovania London Fields som ale nezískala, dokonca ani Billy Bob sa bohvieako nepredviedol.

Na špatné straně (2018)

U Zahlera sa dá stopercentne spoľahnúť na tri veci - svojské postavy, zabijácke dialógy a brutalitu. Ak Ganson Street z papiera na plátno prevedie poctivo a kvôli citlivejším povahám neobrúsi hrany, budeme sa môcť tešiť na kvalitný, čiernohumorný masaker s mŕtvymi holubmi a litrami krvi.

Klér (2018)

Svoloč pažravá a úchylná!

Co všechno věděla Maisie (2012)

Maisie je snom každého rodiča a definitívne to nebude vďaka výchove, pretože jej rodičia sú nočnou morou každého dieťaťa. Matka blúdi po všetkých učebniciach psychiatre a otec je egocentrický, citovo chladný chlap, ktorý nemá vo zvyku plniť svoje časté sľuby. Maisie svojich rodičov bezhranične miluje. Miluje ich ako dieťa, ktoré je presvedčené, že takto funguje každá rodina. Pri sledovaní spoločných momentov Lincolna s Maisie sa nejednej dáme určite triasli vaječníky, ja som si vystačila s priblblým úsmevom.

Lolita (1962)

Pre spracovanie problematiky pedofílie snáď neexistuje vhodnejší žáner, ako je romantická komédia.

Jáma a kyvadlo (1961)

Priceovo melodramatické prehrávanie učinilo z filmu frašku a temnú atmosféru kompletne poslalo do zadných vrátok. Žiadne také, že na vtedajšiu dobu to bolo strašidelné a spektakulárne až beda. Ja som súčasný divák a čas je sviňa, vidím to v zrkadle.

Nebe nad Berlínem (1987)

Dať mi do výzvy poetickú dvojhodinovku, je ako poslať ma do kúta kľačať na hrach. Ale vôbec vám to nebolo až také zlé, ako som sa obávala. Veľmi zjednodušene, cca 127 minút sledujeme vlezlého anjela, ktorému sa zapaľujú lýtka. Inak, samozrejme, každý usilovný intelektuál si tam nejakú tú interpretáciu nájde.