Zrcadla (2008)

Vôbec nie zlé. Pocit bezmocnosti, že nikto neverí, kým nie je neskoro a že v podstate pred odrazom niet kam utiecť, funguje celkom dobre. Tá vec v zrkadle asi nemala rovnaké právomoci v každej domácnosti a v určitých momentoch záškodničila len do takej miery, aby potešila scenáristu. Takže padali otázky prečo?, ako to?, načo? a podobne. 70%

Někdo to rád blond (2004)

Veľmi tupučké a trápne. Určené nenáročnému (AKA priemernému americkému) divákovi.

Lovci lidí (2008)

Tento film som videla už veľakrát, aj keď s iným názvom, hercami a režisérom. Ničím zaujímavý snímok, absolútne žiaden nápad a postavy lezúce na nervy kompletne všetky, takže mi bolo jedno, kto zomrie (hlavne nech je to rýchlo). Pár "chuťoviek", ale opäť nič čo by sme už niekde predtým nevideli.

Ten Největší (2007)

Ešte trošku obstrihať a možno by bolo aj o hviezdu viac (možno!). Druhá polovica išla už len na zotrvačník, ale aj tak je Big Stan celkom slušná komédia. Rob Schneider ako akčný hrdina, toto samo o sebe je už dosť komické.

Jumper (2008)

Tak sme si celý dej (alebo čo to bolo) vlastne len odskákali. Miesto finále prišli titulky a posledná scéna mi veru ako posledná neprišla. Film na mňa skôr pôsobil ako pilot k mládežníckemu serálu.

Půlnoční vlak (2008)

Brutálne a krvavé scény sú len malé úplatky pre diváka, no nestačia. Dôležité momenty sú kratšie a povrchnejšie ako tie nedôležité a čo bolo šarmantné z úvodu, opakovaním sa stáva trochu nudným. Hlavné postavy jednajú ako idioti a z toho bývam zúrivá. Barkerovo dielo má vždy riadnu dávku úchylnosti a do filmu sa jej na môj vkus dostalo len málo. To boli negatíva z môjho pohľadu, pozitíva si vychutnajte sami, lebo tento horor stojí za pozretie. Vinnie je úžasný s tým kladívkom, charizma sa mu uprieť nedá.

21 gramů (2003)

Prvých asi 30 minút som bola dezorientovaná, no postupne všetko začalo dávať zmysel. Problém bol však v tom, že kompletný obraz sa dal vyskladať už takmer v polovici, takže som v podstate už len čakala, kedy film skončí a veruže krátky nebol. Nebyť fantasticky zahranej ústrednej trojky, asi by sa tretia hviezdička pri hodnotení riadne triasla.

Firewall (2006)

Ford okolo tých kompijútrov vyzeral akoby zablúdil. Inak vcelku pozerateľný kúsok, kde sa z kravaťáckeho chlapíka (v tomto prípade v dôchodkovom veku) stáva akčný hrdina, ktorý bez ťažkostí dokáže spráskať partiu ozbrojených zločincov. Nič prevratné, ale ani úplne zlé.

Boj (2007)

Trochu som podriemkávala. Dramatická nuda s priblblou pointou.