• Krátkometrážní

Nukleární katastrofa (2007) (TV film)

(Ne)Zdárný příklad toho, jak vypadá hodně špatný katastrofický film. Tento nezaujme skoro ničím (v pozitivním slova smyslu) a samotný příběh je neskutečná sračka. Řekl bych, že šlo jen o pračku peněz, ale to by do něj museli tvůrci vložit nějaký zajímavý kapitál. Většinu pobrali zřejmě herci, kteří i tak podali otřesné výkony. Jamie Luner vyloženě zklamala, těšil jsem se, že předvede více. O zbytku škoda mluvit. Ty taškařice s počítačem, který je považoval za vetřelce, beru jako špatný vtip, nemělo to ani pořádnou atmosféru. Naprosto zbytečná ztráta času. Jedna hvězda za Jamie.

Atomový vlak (1999) (TV film)

Co se týká první poloviny tohoto filmu, tak ta se mi docela líbila. Marné pokusy o zastavení vlaku, počáteční zmatky ve městě – to všechno bylo ještě v rámci možností v pořádku. Dokonce to mělo i náznaky jakžtakž dobré atmosféry, nechybělo ani pár momentů s potřebným napětím. Bohužel potom přišel výbuch bomby a ta vata okolo už tak dobrá nebyla. Započal chaos, tvůrci se to snažili ještě co nejvíc „zakčnit“ a to byla zhouba. Co se týká hereckých výkonů, tak tady bych zas až tolik skeptický nebyl, objevila se tu celá řada známých tváří. Rob Lowe, Kristin Davis, Esai Morales, Mena Suvari to tlačili k průměru, ale samotní tvůrci jim tentokrát zrovna moc nepomohli…Navíc mi přijde, že celková stopáž byla naprosto zbytečně přemrštěná. Kdyby to mělo cca 90 minut, mohl z toho být mnohem lepší požitek.

Supervulkán (2005) (TV film)

Očekával jsem další céčkový katastrofický kousek, k mému překvapení se mi dostalo vcelku zajímavého polo dokumentu – polo filmu s množstvím zajímavých spekulací, informací - fiktivní budoucnost, dobré herecké výkony, celkový vizuál taky nebyl špatný. Strašně rád bych se do Yellowstonského národního parku někdy podíval. Akorát ta délka byla brutální, místy to totiž postrádalo „šťávu“ a trochu se to vleklo.

Dům s tajemstvím (2014) (TV film)

Hodně naivní televizní thriller, který se na jednu stranu snaží být strašně drsný, ale spíš mi to místy připadalo neuvěřitelně trapné. Jak samotný scénář, tak i chování hlavní představitelky. Ani není divu, že s takovou husou dokázal ten její bývalý skvěle manipulovat. Jedinou záchranou pro celý film, bylo těch pár vražd a samotné finále. Alespoň v těchto chvílích byl cítit nějaký ten náznak atmosféry. Costas Mandylor tu dostal jen miniroličku detektiva, takže nečekejte, že bude pobíhat před kamerou celý film. Spíš byl jen takovým lákadlem. Bianca Lawson nebyla vyloženě škaredá, ale dávám přednost bílým holkám…

Drišľakoviny (2003) (pořad)

Je pravda, že jejich smysl pro humor byl dosti zvláštní, ale nejlepší na tomhle pořadu byli hudební vložky a hosté. Dodnes je možné některé díly shlédnout na internetu. A musím říct, že u některých jsem se i pobavil, takže tomu trošku zvednu hodnocení, protože existují mnohem horší pořady ať už z minulosti nebo i ty současné.

Barrandovská abeceda (2013) (pořad)

Ač je to k nevíře, tak tohle byl jeden z těch lepších zábavně/hudebních pořadů – no vlastně jeden z nejlepších pořadů na TV Barrandov vůbec. Některé hudební vystoupení nezapomenutelné (Hron), některé scénky rovněž tak (Náhlovský a jeho perníková chaloupka…). Samozřejmě i zde nechyběla občas trapnost, nicméně koukatelné to bylo.

Abeceda hvězd (2002) (pořad)

Ale no tak, nebuďte na něj zas tak „zlí“…Vladimír Hron se ve svých počátcích skutečně snažil pobavit diváky a to se mu mnohdy i dařilo. Některá jeho hudební vystoupení se vydařila na výbornou, jiná byla trapná. Jeho smůla však byla, že později začal být čím dál trapnější a stále více lidem lezl na nervy.

Ničivé tornádo (2008) (TV film)

Tak tohle byla vážně neskutečně skutečná chujovina jak prase. Big Tornádo coby černá šmouha, co zničí vše kolem sebe, ale nejlepší ochrana před ním je skrčit se příkopu…tu helikoptéru by to v reálu taky vcuclo rovnou do sebe a ne že bude kroužit kolem středu a nic…No scénář byl plný neskutečných kravin, ale některé byly až trapně srandovní. Navíc herecké výkony některých zúčastněných nebyli zas až tak tragické – vedlejší linka s dcerou (mimochodem Elyse Levesque je celkem kočka) byla asi tím nejzajímavějším na celém tomhle katastrofickém filmu (vzpurnost, pokus o znásilnění…). Mimi Rogers tentokrát žádný velký zázrak a hlavně tohle je těžce podprůměrná záležitost, balancující na hraně samotné žumpy – ODPADU. Z film jedna *, za Elyse ta druhá: 25-30%

Ženy na cestách (2010) (pořad)

Jsem taky docela vášnivý cestovatel a mám už toho si myslím docela dost procestováno, ale s těmahle ženskýma bych nejel ani na nějakou přehradu u nás. Záběry cizích destinací byli ještě v pohodě – každá země je schopná turistům nabídnout zajímavá a krásná místa, nicméně vám požitek z toho nesmí kazit tyhle ty „krasavice“ a jejich komentář. Bohužel jinak však tento pořad moc kvality nepobral.

Kletba z jihu (2020)

Fascinován ani uhranut jsem z toho filmu zrovna nebyl. Dle mého jeho tvůrci nedokázali naplno využít potenciál zajímavého příběhu, který sice nebyl dvakrát originální, ale od Italů jsem určitě čekal mnohem záživnější podívanou. Bari je docela pěkná lokace a tak je škoda, že se vše točilo jen okolo starého domu, který moc atraktivní interiér nenabídl, jeskyně a podivných stromů. Navíc se spousta zajímavých věcí děla v přítmí a za přítomnosti zběsilé kamery a střihu. Přitom začátek a podivný rituál (vymýtání) příjemně navnadil. Jenomže v záplavě zbytečně zdlouhavých dialogů se divák ve skutečnosti dočká jen několika zajímavých atmosférických scén a několika laciných lekaček. Bledé černovlasé ženské už dneska moc lidí nevyděsí a mou pozornost spíše zaujala docela atraktivní argentinská herečka Mía Maestro (Emma), než zlo představující Ada. Občas jsem si dokonce říkal, jestli tvůrci nezapomněli, že točí horor. Naštěstí se nakonec přece jenom dočkáme i několika povedených scén a samotný závěr taky nebyl špatný. 50%