• Krátkometrážní

Aim for the Heart: A Guide to Vampire Defense (2008)

Chris Marino (šikmooký lovec upírů) je zpět!!! Asi takhle začíná tenhle short, který se snaží být hlavně vtipný, nežli hororový. Sám režisér si zde zahrál hlavní roli a divákům se snaží ukázat jak se musí chodit na upíry. Pokud máte rádi podobně ujeté rádoby hororové komedie, tak tohle je něco pro vás. Suchý humor, trapné hlášky, ale i tak se dá. Průměrný kousek, který stačí vidět jednou.50%

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Kdyby tam nebyl Oliver Andrásy, dal bych ještě jednu hvězdu navíc. Občas se na to dívám, když to opakují v TV a nestačím zírat, co tam oslovují za zjevy a tupce. Ale je to alespoň prdel. Elena Vacvalová se snažila být i vtipná, ale ten tajtrlík mi to prostě kazil. I když je pravda, že ještě nebyl takový ocas, jako v pozdějším Nikto nie je dokonalý…

Akai (2006)

Hodně zvláštní zobrazení upíří tématiky, plné depresivní hudby a poněkud „chaotického děje“. Musím pochválit práci kameramana, který si vedl opravdu skvěle, dále práci se světly a smyslu pro detail. Na červené tekutině se zde rozhodně nešetřilo, což jsem vzal s povděkem. Přesto mám z toho všeho co jsem zde viděl poněkud smíšené pocity. Nikoliv však negativní, spíše zmatené. Upír, který trpí, samotou, výčitkami a strachem, jenž si vyhlíží své potencionální dárce krve přes inzeráty v novinách je pro mě dosti neobvyklým jevem, ale Gustavo Arantes předvedl opravdu úctyhodný výkon.

Akce Býčí oko (1976) (TV film)

Bohužel musím souhlasit, že tohle se zrovna dvakrát moc nepovedlo. Podprůměrná záležitost s celkem slušným hereckým obsazením, leč dosti ploché a nudné. Snad až na ty vzpomínkové scény z války. Opravdu velká škoda promarněného potenciálu a ten závěr se mi taky nelíbil. Nu což, ne všechny naše televizní inscenace jsou skvosty. Alespoň že to netrvalo moc dlouho.

Akce v Istanbulu (1975)

Nejsmutnější na tom je, že se člověk dívá na špionážní drama a nejlepší na celém filmu je hudební doprovod…To je k zamyšlení! Než se člověk probere všema těmi špióny – kdo je kdo, kdo s kým peče a proti komu, je víc jak polovina filmu v prdeli a vy už stejně nevíte, jak to bylo na začátku. Sem tam se uskuteční nějaká ta „kruto přísná naháněčka, nebo sledování“ u které málem usnete, abyste se dočkali „nervy drásajícího finále v letištní hale“ – no ty vole, to si dělali snad prdel. Neskutečné množství dialogů, téměř nulová akce, velké množství známých tváří a hlavně NUDA…

A Knockout Breakfast (2015) odpad!

I zápasnice a zápasníci si rádi dají chutný a křupavý toast – to dá přeci rozum. Tak kupujte, žerte a cvičte!!! Bývalá olympijská zápasnice Ronda Rousey vám k tomu dodá motivaci – vždyť je to tak lahodné a pěkné na pohled!

Ako chutí svet (2002) (pořad)

Naoko rádoby kulinářská satyra s přitepleným „Justinem“. Divák se podívá díky krátkým záběrům nejen do světa, ale i díky polo hraným scénkám se trochu pobaví. No kvalita humoru je na pováženou, ale každému po jeho chuti…Narazil jsem na to náhodou, když jsem si pouštěl nahrané filmy z TV, co jsem si ještě kdysi poctivě nastavoval a tohle bylo zatím. Blbost, ale tak někdo se u toho možná pobavil.

Akta Frankenstein: Jak Hollywood stvořil stvůru (2002)

Skutečně docela zajímavý pětačtyřicetiminutový dokument o Frankensteinovi a jeho monstru, ale mě především zaujal průřez tvorbou studia Universal. Knihy jsem nikdy nečetl a divadelní hry nepatří mezi moje oblíbenkyně – tím však nechci znehodnocovat jejich kvalitu. Mohlo to však být klidně delší.

Akt války / lásky (2013) (amatérský film)

Zprvu jsem měl bobany, že se režisér Bula zbláznil a natočil jakousi propagandu ke vstupu do armády. Já na podobné emoční výlevy, jak je všechno dobré či zlé, ať je světový mír, atd., moc nejsem. Naštěstí se to vprostřed začalo mírně zlepšovat a já si oddechl, že mu nebudu muset vlepit odpad. Duchové lesa nebyli špatní, ale tohle je zase krok zpátky. Přece jenom je mi horor bližší nežli drama. I já však budu jeho další tvorbu pečlivě sledovat.50%

Akumi (2005)

Tak tady se celkem němčouři vytáhli. Takhle nějak si představuju celkem kvalitní krátkometrážní zombie snímek. Sice jsou zde některé speciální efekty až moc přemrštěné, ale mělo to šmrnc, akci, napětí, pěknou hlavní hrdinku a ve spojení s luxusním střihem z toho vznikla velice solidní práce. 7/10