Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (7 607)

Miner's Mountain (2019)

Docela pěkně zpracovaný snímek, hlavně co se atmosféry a nočních momentů v lese týče. To kecání mezi šerifem a detektivy zas tolik záživné nebylo, ale jeho postupné vypravování, co tehdy v noci vlastně viděl, se mi líbilo. Závěr mi sice přišel poněkud odbytý, ale tak to je otázka názoru. Ta stvoření taky mohla být lépe zpracovaná. Každopádně nejlepší práci odvedl kameraman. Lepší průměr.

Night Diner (2019)

Já sice nejsem žádný gurmán a do luxusních restaurací taky nechodím, ale nikdy nepohrdnu opravdu dobrým guláškem, svíčkovou nebo steakem. Když už bych však do takových vyhlášených míst zašel, asi bych si tam neobjednal hamburger a hranolky. Tím nechci nějak shazovat kvalitu tohoto krátkometrážního kousku, který nám nabídne postupně houstnoucí atmosféru i bizarní překvapení na závěr. Bylo to docela slušné, ale na víc jak tři hvězdy to nevidím.

Indomation (2019)

Já si myslím, že rozhodně ano. Není to sice úplná pecka a viděl jsem už i lepší kousky na téma „pocta filmovým tvůrcům“, ale dokážu ocenit poctivou filmařskou práci a s tímhle musela být dobrá babračka. Hlavně tedy dinosauři se jim povedli, stejně jako pobavil útok na poslíčka s pizzou. Takže v tomto případě je průměrné ohodnocení jasnou volbou a ty tři hvězdy zcela zasloužené.

The Cold Open (2019)

Tento „snímek“ je ujetý, docela i humorný, rituálně chaotický a hlavně velmi slušně herecky obsazený. Jako na jednu stranu je to docela kokotina, na druhou stranu jsem se u toho i trochu nasmál. Hlavně tedy v samotném závěru. Tahle jednohubka ale svůj účel si myslím, že splnila. Takže se přikláním k průměrnému ohodnocení. Sharon ale vypadala hrozně!

plakát

A Light in the Dark (2019)

Bohužel tento krátkometrážní kousek je ze slabšího soudku. Ačkoliv se jeho tvůrci snažili navodit tvář tajemna, moc se jim to nedařilo. Chlapec moc sympatický nebyl, výkon taky nepodal zrovna oslnivý, divák pořád čeká, co se teda stalo v té budově před barákem, kam jeho bratra zatáhla ta bandička výrostků a kde furt bliká to světlo. No a když už tam konečně přijde tak…

Osudové podezření (2000)

Máma má ráda svoje děťátko…Mít doma takového rozmazleného parchanta, tak ho zabiju asi sám. Celá ta famílie byla pošahaná. Výkon Treata Williamse a Lindy Hamilton byl jakžtakž v pořádku, za to ten synek mi lezl neskutečně na nervy. Samotný příběh nebyl zas až tak marný a nezajímavý, bohužel opravdu dobrých momentů tu bylo skutečně poskromnu. Souhlasím, že jde o nudný thriller, který mohl dopadnout podstatně lépe, chopit se toho někdo zručnější.

plakát

Halloween Inferno Part 3 (2020)

Tak prozatím třetí díl je nejdelší, nejkrvavější a možná i nejzajímavější. Michael tu řádí jak smyslu zbavený, počet mrtvých je solidní – policajtů tu zařve dost a dost, krev stříká na všechny světové strany – jen to zpracování by chtělo trochu doladit a vychytat všechny mouchy. Na fan film je to ale slušná podívaná. Společně s prvním partem si to průměrné ohodnocení zaslouží.

Erva Daninha (2019)

Portugalská podivnost a místy i tak trochu bizarnost. Po vizuální stránce to nebylo nejhorší, stejně tak i atmosféra – svízelná situace a bezmocnost – hlavně když jim pomalu ale jistě začalo „šplouchat na maják“. Ten zvláštní konec se mi ale moc nelíbil. Jasně pochopil jsem o co šlo, trocha toho sebeobětování v hororových kouscích neuškodí, nicméně jsem od toho přeci jenom očekával trošku víc.

plakát

Halloween Inferno: Part II (2020)

Přišlo mi, že tohle se odehrává před prvním partem Halloweenu Inferno. Coleman se ale nepoučil – nabídl nám sice delší stopáž, to ovšem ještě nezaručuje kvalitnější podívanou. Zatímco první part byl krátký, úderný a jakžtakž po atmosférické stránce povedený, tak dvojka je až moc ukecaná. Navíc herecké výkony nejsou žádná sláva a moc jsem se u toho nebavil. V tomto případě je to krok zpátky – tedy podprůměr.

Halloween Inferno (2019)

Fanouškovské filmy mají občas docela slušnou úroveň, jiné jsou vyložená katastrofa. Toto fan pokračování Halloweenu je někde uprostřed. Coleman dokázal vytvořit alespoň trochu zajímavou atmosféru s několika mrtvými, nicméně když Michael Myers vraždil v tom baráku s kladivem a ozývali se jen jakési tupé rány, musel jsem se jen zlověstně pousmát. Každopádně ještě mě čekají dva party, tak mu zatím dávám průměrnou zelenou.